Автор Тема: Mazda МХ5 Miata Sunburst Yellow - завръщане към живота  (Прочетена 8287 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2020, 19:46:51
Прочетена 8287 пъти

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Здравейте!

Реших и аз да Ви представя моя янгтаймър, макар и да му остават още няколко месеца до 30 годишнината. :) Моя детска мечта е Мазда Миата от първо поколение (NA). Около година и нещо се оглеждах, правих огледи, но все нещо не ми харесваше и се разколебавах. Най-накрая, миналата година през април излезе отнов една обява, която ми беше попадала 1 година по-рано, но тогава бързо изчезна. На шега (заради външния и вид) отидох до Люлин да огледам Миатата.

Обявата беше за Мазда Миата НА, 1991 г., двигател 1.6 115 к.с., автоматик. Колата беше американско изпълнение, като екстри има хидравлика и климатик. Външният и вид беше малко ужасяващ (поне по мое мнение), но все пак реших да и дам шанс. Като цяло предпочитах и ръчни скорости, но за момента нямаше добро предложение. Колата беше висяла с месеци пред блока, а може би и с години. Не беше палена горе долу същото време.

Ето няколко снимки от огледа.



Горе -долу сглобих някаква история на колата (главно с времето), но все пак колата е американска, продадена в Калифорния в бял цвят. В последствие е пребоядисана в жълта перла, като е боядисана според мен доста качествено - купето е боядисано и в най-малките детайли, включително и отдолу, което до голяма степен е съхранило колата. В последствие е внесена в България, няколко години по-късно човекът, от който взех колата, се сдобива с нея. Взима я за жена си, но тя така и не тръгнала да я кара и си останала да виси пред блока. Историята мълчи как и защо капакът е изрисуван с тази вещица. Факт обаче е, че чисто като изработка, детайли и творчество беше на високо ниво, макар и тотално да не е по мой вкус. През годините я удряла градушка, естествено пред блока се появяват и други щети. На някои детаили личеше опит за пребоядисване, но далеч не беше оцелена перлата. Човекът беше изключително възпитан и приятен, зареди я и ми я даде да си я пробвам колкото желание имам.

Седмица по-късно сделката беше факт и Маздичката беше в гаража. Буквално 10 км с нея ми бяха достатъчни да се уверя коооолко много работа има по нея. Спирачните апарати бяха блокирали, ремъците свиреха зловещо, интериорът беше с доста интересни решения, които тотално не бяха по мой вкус - като Type R постелчица, която крие пукнатината на таблото, персийски килимчета за стелки и тн. Всичко беше потънало в пепел, централната конзола на таблото беше чупена, лепена, подпълвана с летви и тн. Прозорците на вратите бяха тотално блокирали.



Важно за проекта е да спомена, че желанието ми за колата е всичко, което е възможно да си правя сам. По образование и професия съм финансист, нямам техническо образование. Разполагам и само с гараж, който като гараж в София е изключително удобен и просторен, за съжаление обаче за подемник, канал и компресор не може да става и дума.

Като първи стъпки се опитах да приведа колата в движение - консумативи, ремъци, смених дискове и накладки и раздвижих апаратите. Смених стъклото на гюрука с нов винил, разкарах излишните неща от интериора и смених всички счупени части по интериора, които придаваха вехт вид. Раздвижих прозорците и още куп дребни неща, които не работиха.





Също така доста популярен мод по интериора на колата – след 1 дин радиото зейна една дупка под него и вградих часовник от BMW E39. Аналоговият часовник според мен заспа на интериора.




Горе-долу по това време закарах колата и да и оправят климатика. Отне доста време и средства, но в крайна сметка работи. Не се бях замислял, че като напече черния платнен таван, в колата не се живее. :)

Колата в следващ етап се боядиса, но до тогава намерих временно решение да скрия вещицата. :)







« Последна редакция: Юни 02, 2020, 18:42:09 от dido1903 »

Юни 01, 2020, 19:52:17
Отговор #1

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Идеята ми за колата е абсолютно стокова визия, с окачване и джанти. Доста време избирах джанти, но ми излезе точния модел и размер джанти, на един много красив модел джанти за мен на OZ Racing. Дори гумите, които бяха подарък, се оказаха точния за мен размер. 16 , 205/45. Джантите мисля са 7J. Таа на бързо се вдигнах до Велико Търново и няколко часа по-късно вече бяха на колата.



Като следваща стъпка в плана ми беше боядисването. Доста време се чудех какъв цвят да е точно. Първоначално бях скептичен към жълтото, макар и от малък да ми е любим цвят. В последствие реших да е Sunburst Yellow – оригиналното жълто на МХ5 НА. Смених счупените пластмаси по купето, купих нов преден капак и в последствие смених десен калник и колата беше готова за боя. Капака реших да го сменя, защото е алуминиев и предпочетох да взема нов, вместо да правя стария. Ето я и Маздичката на път за сервиза.



Приятел ми препоръча сервиз в Ловеч, в който боядисаха колата. Мога да кажа единствено огромно благодаря на момчетата. Свършиха перфектна работа, изпънаха някои от луфтовете и крайният ефект е уникален.

По-късно ще доразкажа всичко, през което преминах да докарама Миатата до настоящия и вид, заедно с още снимки. :)

Юни 01, 2020, 20:13:16
Отговор #2

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Браво, следвам с интерес!

Не един път съм се ровил из обявите да точа лиги по MX-5 NA, тази ми е попадала и капака меко казано си правеше впечатление. :))
Преди време беше изскочил из обявите и един японски внос Roadster и то точно в Sunburst Yellow, и интересно пак беше автоматик.

Явно сега е попаднала в правилните ръце! Успех с проекта, замисли се за суап с ръчни скорости. Мисля, че ще си струва.  ::)

Юни 01, 2020, 20:30:39
Отговор #3

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Много благодаря! :) В последно време излизат главно автоматици. Бях доста скептично настроен, но като цяло доста ми допада, за момента май ще видя колко ще изкара тоя автомат.  >:D Определено  многократно съм се замислял, но ме притеснява суапа - нямам идея кой може да свърши работата читаво, малко е кът с частите в България и тн. Но на 100% съм съгласен, че е известна с пвоедението си на път, което автомата рязко ограничава. Тааа с две думи, ще му дойде време.  :))

Качвам и снимките след боята. :) Надявам се да Ви хареса. Аз лично се влюбих като я видях в новата премяна.



Като следваща стъпка, покрай Блек фрайдей я обзаведох с липсващата маска на въздуховода, затъмнение мигачи (за които все още имам леки колебания де), пълен комплект полиуретан за стабилизиращите щанги, маншоните на лоста за автомата и тн.

Покрай Коледа не се сдържах и поръчах койловете. За момента се доверих на ТА Техникс - малко бюджетно решение регулируем койовър, но за 500 км след него съм приятно изненадан. Както жената казва, това не е лимузина - очаква се да вози по-твърдо. :)

[/url]




Тук малко бях прекалил, но тествах настройката. Определено не мога да съм много нисък, че не влиза в гаража.  :))
И нааай-накрая първо изкарване за годината, което няма как да не заснеме :)



Мисля, че като настройка на койловете височината в момента е перфектна. Като цяло, отпред слезе с 3 см, отзад с 4.5 см. :)

Юни 01, 2020, 21:01:26
Отговор #4

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Междувременно успях да намеря в Англия стопове, в неразличимо от ново състояние и веднага бяха поръчани, че старите бяха избеляли и напукани. Третия стоп го минах на водна и го лакирах. Смених и крушките на стоповете с лед, че старите светиха като кандило. :)



Разглобих и скоростния лост, за да сменя тампоните, че лоста играеше като на ръчни скорости.



Дойде и следващата поръчка, а именно стелки и крайно гърне. Седлаките не знам дали са оригинални, но са в перфектно състояние, за момента мисля да останат.



Специално за жената, реших да оправя багажника, че беше ад - уж нямала багажник - я какъв хубав багажник си има.  :)) Боядисах го, но не е финалният му вариант, че от някъде има теч. Мисля, че е от рейн рейла, но не съм още решил дали да сменям гюрука, или да оправя този.



Реших да боядисам и спирачните апарати в жълто, че мръсното червено ме дразнеше.


Юни 02, 2020, 16:33:56
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Добре дошъл и поздравления за чудесната Миата!
Любим мой модел, който е в листата ми "Ако имах 10 гаража" !

Доста свежа изглежда сега Маздата. Дано ремонтите са все така козметични, лесни и забавни и да не се занимаваш с ламарини.
Предполагам си я консервирал добре с препарати защото Миата го заслужава.

Имам приятел, собственик на няколко екзотични автомобила, включително немска спортна кола с номера на спешната служба в САЩ, но продължава да предпочита Миатата си пред всичко останало.

Автоматика едва ли е голям проблем за шофиране, по-скоро те лишава от божественото късоходово превключване на предавките, с което е емблематичен този модел.

Пускай повече снимки и разкази. Чета с удоволствие!

П.П. Фен съм на онези, ултралеки 14'' джанти на Мазда, с издълбаните отзад спици. Може би е добре към всяка кола да има по един такъв комплект, за всеки случай ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 03, 2020, 19:54:46
Отговор #6

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Много благодаря за топлото посрещане! :)

Моите оригинални джанти не са нещо особено, но въпреки това за момента не мисля да ги продавам. :) Просто с тях ми изглежда адски празен калника, макар и настоящите ОЗки пък да са в другата крайност. :)

Автоматикът изненадващо е доста приятен и работи доста добре. Точно обаче заради така хвалените ръчни скорости ми е мерак в някакъв етап (в близко-далечното бъдеще) да помисля по темата. :)

Слава Богу, поне за момента ми се струва, че колата няма сериозна нужда от сериозна работа по тенекиите. Имала е лек удар отпред в дясно, но не изглежда много съществено. Единственото място, по което има по-сериозна ръжда е под акумулатора и под пасажера пода - има лек удар там.

Въпреки това, както каза, беше време за малко защита на купето отдолу. Захванах се с подкалниците първо. Вдигнах я в гаража, с флекса и телената четка изчистих до метал, ръждепреобразувател, грунд и боди. Не съм сигурен, че изпрах най-добрите продукти, макар и да четох много, но все ми се струва,че ще е по-добре от без хич. Единствено, че Бодито дойде сиво, но в момент на изолация, пак е ок.  :D Грунд избрах Body Chassis Coat 2 в 1, а отгоре намазах Body 910.

Разглобена и готова за обработка:


И финален ефект:



Като цяло според мен стана добре, приятно изненадан бях от състоянието им. Най-слабо място са им пред задните гуми частта на прага и нагоре. Там има едни капачки, през които проверявах, но вътре направо не можах да повярвам колко запазено е. Няма и следа от ръжда. Проблемът там е, че се пълнят каналите за отвеждане на водата от гюрука, задържа влага и мизерия и започват да гният.

Ако има някакво решение, да ги съхраня и отвътре, ще съм благодарен да споделите опита си. :)

Дотук с подкалниците. Не си мислете, че ще го оставя отдолу така - просто ми се иска да сваля и цялото окачване отзад и отпред, за да сменя всички тампони, да обработя всички щанги и да ги боядисам ( за съжаление не го виждам преди зимата, когато я зазимя). Тогава ще имам по-добър достъп отдолу да мина всичко.

Докато я бях вдигнал, използвах момента да сменя и всички тампони по стабилизиращите щанги. Имаше някой друг скъсан болт, но го преборихме. :)



Юни 09, 2020, 12:21:44
Отговор #7

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Здравей и честито! От години през няколко месеца ги следя за да мога и аз лично да им се насладя, но все нещо ме спира. Със здраве да си я караш без покрив из планините на България! :)

Юни 09, 2020, 13:46:20
Отговор #8

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Много благодаря! :) Ще се радвам да се присъединя към някоя от следващите Ви сбирки и да се запознаем! :)

Юни 19, 2020, 09:31:31
Отговор #9

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Поздравления и от мен! Колата много, ама много ми харесва. Жълтото е супер цвят за кабриолет.
Имаш софийски номера от почти най-първите възможни серии, което веднага ми хваща окото. С..КХ вече е свръх екзотика да се срещне на пътя. Мене и до ден днешен ме е яд за ранните С0084ВА, които се наложи да сменя със С9681ХК - 2004-та ми свиха предния номер в Студентски град и ги смених малко преди да излезе СА. За зла беда всичките ми последващи ретро коли са взимани извън София и са коя СА, коя СВ. Друго си е чисто С.
Според мен автоматът е плюс за спокойно каране на свален гюрук сред природата, пък и за в града. Ако не прави проблеми, включва и не придърпва,
Боди е в ниския сегмент материали и като цена, и като качество. Но на здрава кола като тази Мазда, това не е чак толкова фатално. Така или иначе, кабриолетът не е кола за зимата. 
Препоръчвам с две ръце да се изпръскат кухините с консервант сега лятото. Последно преди месец и нещо търсихме - Кар Систем нямаха на склад. Взехме върха на сладоледа по темата - оригинален БМВ консервант от Ауто Бавария. Цената е 30 и няколко лева без отстъпка за литър. Пръска се с компресор и пистолет - ще намерим къде, това да е проблема. 1 литър ще стигне за цялата Мазда.
И аз, живот и здраве, ще имам да консервирам старата Шкодичка това лято, та да видим. Кар Системския го има на флакони с маркуче и само си пръскаш и в домашни условия.
Хиляди безаварийни километри и ни дръж в течение - темата ти е супер!