Автор Тема: ClassicCar Излет 2020 - Хасково - 10,11,12 Юли 2020 г.  (Прочетена 14344 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 21, 2020, 17:52:24
Отговор #40

Неактивен TheStorm

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Трейлъра към предстоящите видеа:



ще се постарая скоро да сглобим видеото за Karmann-a .. а след него и за Ситроена

Юли 21, 2020, 19:59:17
Отговор #41

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Направо си е тийзър ! Хах

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 21, 2020, 20:19:39
Отговор #42

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Много добри експонати  :)
Има ли история на реставрациите им?
retrobs.com

Юли 21, 2020, 21:29:30
Отговор #43

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Има ли история на реставрациите им?

Да, ако някой не го мързи да попише все пак малко, какво може да е казал някой от домакините от музея на кмета, по темата с намиранията и правенията поне на някои на колите, ще е интересно да го сподели.

Благодарим на Митко и за по-цялостните снимки от музея на кмета.  :)
Така като гледам наличността на бройките коли спрямо редкостта и ценността на моделите /и то само но изложените, понеже на паркинга гледам още че има разни ценни возила, чакащи ремонти/, аз поне категорично мога да заявя, че кметската сбирка е най-ценната и мащабна ретроколекция в БГ.
Поне от тия които съм виждал на живо, а и спрямо тия други сбирки, чието количество и вид на колите са известни сред ретрофеновете и в медийното ни пространство.

А от колите от другата ретроколекция, дали някой може да качи поне някакви снимки на виждащите се 2 Мерцедеса- зелената конска глава в108, и сребристото СЛЦ купе с107 зад нея.
А СЛЦ-то заради сребристия цвят и амер. му брони, абс. прилича на бившето СЛЦ на дядо ми.
Не е нашето 2-ро фамилно Бенц купе със сигурност, понеже то отдавна е изнесено от БГ, още в нач. на 80-те, но би било интересно да му видим още снимки на това в колекцията.

Направо не мога да повярвам, че никой не е снимал по-детайлно СЛЦ-то.
В БГ тази точно купе версия, е сигурно 100 пъти по-малко разпространена и налична, от спрямо масовката роадстера-близнак р107 СЛ.
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 21:34:48 от USfan »

Юли 23, 2020, 08:58:22
Отговор #44

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Историята на реставрациите в кметската колекция не успяхме да я разберем, но и нямахме кой знае колко време.
Музеят си има уредник. Учтива дама, която е на разположение за въпроси.

Ако минавате през Хасково или Димитровград, не пропускайте да посетите!
Ще пусна тема за музея когато намеря време.

Относно другата частна колекция и СЛЦто, Люси, не снимах всичко защото вече бях огледал всичките машини предварително и търсих само най-готините снимки.
Собственикът е изключително готин тип и сериозен ентусиаст,  та може някой есенен уикенд да организираме едно кафе с него.
SLC-то е в отлично състояние, много запазено и внос от САЩ. Идентификацията му е 450 SLC мисля ;)
Много ми харесаха задните “щори” вградени в стъклото.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 23, 2020, 11:23:51
Отговор #45

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Аха. И на дядо ми беше точно 450, сребрист със синs кожа салон.
Нашия беше добре и нормално набичкан с екстри за Хай-енд версия купе на еС-клас /не че нашите много са разбирали от екстри или опции/, но някои дадени неща, нетипично пък за еС-клас купе, той нямаше.
Напр. нашия беше с ръчен климатик с кръглите врътки и кръглото вертикално търкалце за реглаж на температурата, а не бе с авангардния тогава ранен МБ климатроник с блока копчета само, който и доста често е бил слаган на експортните версии.
Нямаше и лети джанти, бе с железарки джанти с тасове, не с 14-ки лети джанти Фухс, които биха били очакваеми въобще за всеки по-премиумен Мерцедес в 70-те години.

А тоя в Хасково с какви джанти е, така не може да се види по снимката...
съдейки и о този в колекцията,  и по разни обяви из Нета, поне за години 1973-1979, изглежда доста бройки експортни версии на СЛЦ за Америка са били 450, докато за Европа е имало и СЛЦ-та масово с по-малки мотори- 280 и 350.

А мен като дете тия странични щори доста ме занимаваха.  :))
Всъщност те са пълнежа на нещо като сандвич-стъклопакет, съставен 2 успоредни странични стъкълца.
Външните видими стъкълца са на една равнина и плоскост със свалящите се задни странични джамчета преди тях, а вътрешните подкрепящи стъкълца са примерно, но 3-4 см навътре поставени.
Та, като бях малък, много ме занимаваше дали мога с някой нож или отвертка покрай гумените уплътнения и лайстните на джамовете, да бръкна при щорите, и да видя дали може нещо да ги преместя и обърна ламелите им, хаха...








« Последна редакция: Юли 23, 2020, 11:30:10 от USfan »

Август 19, 2020, 11:10:56
Отговор #46

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Слагам още една снимка на Кармана, че тук има по големи шансове да оцелее  :)