Автор Тема: Размери всмукателен колектор Лада ВФТС  (Прочетена 2755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 05, 2020, 09:10:22
Прочетена 2755 пъти

Неактивен IronWeber

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте,

От няколко дена издирвам размерите на оригиналният всмукателен колектор за Лада ВФТС. От хомологационните документи, намерих диаметрите, но ми трябва дължината. В книгата на Сингуриндин има чертеж на колектор за Лада, но там дължината изглежда по-малка сравнено с оригиналния колектор. Съсщо така, ме интересува и дължината на "тромпетите". Някой може ли да ми помогне с тази информация или да ме насочи към човек, който може да ми помогне.

Благодаря предварително.

Юли 05, 2020, 16:24:09
Отговор #1

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Руснаците имат цял форум за Лада ВФТС. Може би го знаеш!?
http://www.lada-vfts.ru/forum/index.php?
Имат раздел с чертежи и т.н. Хвърлих едно око и от цялата работа не съм убеден дали и те имат информацията, която те интересува. Има я сканирана и тази книга, за която споменаваш, но на мен малко "постна" ми се видя информацията в нея. "Разхождат" се разни всмукателни колектори и тромрмпети, има и чертежи, но  :(.
Ето некви гръцки колектори (отливка) и се споменава за дължина 100 мм. Ама имат ли нещо общо с оригиналните от хомологацията, които те интересуват ... кой да ти каже. А тези "оригиналните" по хомологация, размерите на които изирваш един еденствен модел ли са били (като размер) ?!?!


Някъде за тромпетите дават дължина 23 мм ..  42мм мисля, че видях също.
Ето и един от малкото чертежи които дават там, който обаче е за Деллорто 40. С това Деллорто 160 коня от 1.6 няма а излязат  ;).


И изобщо като го чета тоя форум имам чуството, че в него просто се говори за някакъв (силов) тунинг на Лада. Ако под това разбират Лада ВФТС ... ОК  ;D .
« Последна редакция: Юли 05, 2020, 16:28:44 от Nik1600GT »

Юли 05, 2020, 22:40:12
Отговор #2

Неактивен IronWeber

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Благодаря за информацията и предположенията, но тези неща вече съм ги минал. В този така наречен ВФТС форум съм пуснал тема от няколко дена, но е на английски, и може би заради това нямо отговор, въпреки че и аз имам чуството, че само името на форума е ВФТС и те си приказват общо приказки. Тези 100мм дължина ми се виждат даста малко сравнено със снимката на колектора от хомологацията. Имам колектор отлят по чертежа в книгата на Сингуриндин, но и той изглежда доста къс. Относно моделите, трябва да е един, понеже това са заводски подготвени автомобили, иначе за другите има доста вариянти, дори има Лада заводска с подобен колектор(Lada riva 1600 slx sport). Ще трябва да измисля нещо друго по този въпрос.

Nik1600GT, благодаря много за отговора.
Всичко хубаво.