Автор Тема: Коментари около Рапиди и други Шкоди  (Прочетена 1700 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 06, 2020, 22:05:38
Прочетена 1700 пъти

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
32 87- да си признава бързо, че иначе изгорях- знам, че не съм добре, но все още не съм безнадежден случай. Не се вижда, но май беше с две врати.
« Последна редакция: Юли 07, 2020, 15:13:53 от Speeder »
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 06, 2020, 22:10:44
Отговор #1

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
32 87- да си признава бързо, че иначе изгорях- знам, че не съм добре, но все още не съм безнадежден случай. Не се вижда, но май беше с две врати.
Ами,точно при тази каросерия поне аз не съм виждал с 4 врати.
retrobs.com

Юли 06, 2020, 22:14:46
Отговор #2

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Москвичов 4 бутален апарат пасва с много малко преправяне на главина /супорт на Шкода 105/120 .Ама стига толкова

с руския  пърформънс , че много заблажи , а и някои колеги сериозно ме бъзикат :)) :)) :))
Кире, появи се червената, явно хапчетата не са действали все още. Остава да си признае кой я е карал и спойлерчето на задния капак го има- това е тя 100%.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 06, 2020, 22:22:53
Отговор #3

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Ами,точно при тази каросерия поне аз не съм виждал с 4 врати.
малко по горе пише, че не съм фен на Шкодите- т.е. не ги познавам, но това не означава, че не ги уважавам.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 06, 2020, 22:24:20
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Кире, появи се червената, явно хапчетата не са действали все още. Остава да си признае кой я е карал и спойлерчето на задния капак го има- това е тя 100%.

Ето го колегата, но май не е влизал във форума от края на 2016 г. https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8269.0.html
Ама наистина Шкодите са ти доста мъглива тема, щом бъркаш Рапид 130 със 110Р или 130РС :) Дизайнът им няма почти нищо общо, единствената прилика е задният мотор. Много по-различни са отколкото приерно двутактов Вартбург 353 и 4-тактов 1.3, които външно се различават само по козметични детайли.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 06, 2020, 22:33:28
Отговор #5

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
а знаеш ли, че Шкода 105 е била сътворена да бъде Вартбург? "Големия брат" не разрешава и Шкода печели ново купе, а Вартбург??? карбуратор Иков- нещо като "пръст" от цялата кооперация. Кефа , че я видях си остава за мен, нищо , че не правя разлика в туй- онуй.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 07, 2020, 20:08:32
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, така е затова много общи части са били споделени между Шкода и Вартбург - примерно фаровете, освен това спирачните апарати при 130 и Рапид са от 353, а пък неговия карбуратор е двукамерен Иков SEDR почти идентичвн със шкодивия, но с механично задвижвана втора клапа вместо вакуумно. Преди да премина към по-сериозни карбуратори ползвах именно механичното задвижване от вартбурговия вариант, за да постигна по-добро ускорение.
Идеята на чехите е била моделната линия 105/120 да бъде с преден мотор и предно предаване, самото купе е било проектирано с такава цел... но както казваш "Биг брадър" в лицето на СИВ не е отпуснал средства за новата поточна линия и се е наложило Шкода да нагажда остарялата задномоторна концепция към новото купе. Но мисля, че не е загубила - точно в това е чарът и култът на тези модели, също както двутактовия мотор при Вартбург и Траби. Още навремето западната преса е кръстила моделите 110R, Garde и Рапид с прозвището "източното Порше" :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 07, 2020, 20:24:22
Отговор #7

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Много фирми използват "мицубиши електрик" без да са японски марки,както и "бош" без да са немски марки,френски фарове по много марки,карахме с унгарски делка и алтернатори за лада ... в това няма нищо лошо стига да е качествено.
Не е икономически рентабилно да се прави нова фабрика за джанти след като има вече такава с доказано качество.
Каросериите са друга бира макар и там да има договорки за лиценз между фирми.
Както се твърди-"преди години водещите професии в автомобилостроенето бяха инженери,технолози и проектанти а сега-счетоводители"
« Последна редакция: Юли 07, 2020, 20:49:09 от РумбатаБс »
retrobs.com

Юли 07, 2020, 21:38:02
Отговор #8

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Много фирми използват "мицубиши електрик" без да са японски марки,както и "бош" без да са немски марки,френски фарове по много марки,карахме с унгарски делка и алтернатори за лада ... в това няма нищо лошо стига да е качествено.
Не е икономически рентабилно да се прави нова фабрика за джанти след като има вече такава с доказано качество.
Каросериите са друга бира макар и там да има договорки за лиценз между фирми.
Както се твърди-"преди години водещите професии в автомобилостроенето бяха инженери,технолози и проектанти а сега-счетоводители"
Сега Румба са менидЖъри, само Мъск си е както едновремешните собственици с визия , както и бутиковите Пагани и Кьонисег  , ама те са по скоро излючение