Автомобили > British Classics

Triumph Acclaim

<< < (2/3) > >>

323bg:
Такъв триумф имаше в Пловдив до трето районно много добро състояние
Но....

prujinca:


Обратно в гаража :)

prujinca:
Ето и алко снимки от регистрацията на "Triumph-алната арка" На тази кола определено не и върви. Не иска да си смени чорбаджията. Все някакви тъпи бюракратични ядове.
Първо никой не искаше да ми направи застрахователна оценка. Най накрая след еднодневно обикаляне из компании се смелиха и ми направиха такава.
След това отивам в КАТ да е регистрирам ( Колата е регистрирана в България пред 1990 година, но имах лошият късмет да ми откраднат номерата) Както и да е. Отивам в КАТ канал и айде пращарт ме на комисия - номера на рамата не съответствал на този в талона  ??? е кактака ???? 2 часа мотане и накрая един идва търка зяпа и казва готов си. Така и нерзбрах къде бе проблема. Пак канал и изненада матора отговарял на стандарт за изгорели газове евро 4????!!!?!?!? иха но спирачките ах тези спирачки. Едното колело не държало. Ама какли пък не. Реално колата е с кантар и когато няма никой на задните седалки задните спирачки са си на 20 % обяснавам го на човека, вадя му книгата а той не копютара така казвал. Не излязох на глава и ме спя от движение.
Редя се за номера културно изчаквам си реда и хоп изненада - какта ми казва че колата е регистрирана и трябва да и върна старите номера. И се започна обяснявам съвсем културно, че са откраднати, показвам и жалбата ми до първо районно, техният отговор и прокорорско постановление че са обявени за общодържавно издирване.  O:-) От там ме изпращат при началника на КАТ. Действието се повтаря но човека ми казва в очите: отиди в първо намери началника и го помоли да ги обяви за издирвне в системата. Ако имаш късмет понеделник вторник ще си готов. Аз побеснях пак вадя всички документи и го питам къде е грешката? В мен или някой техен служител? А той правилата били такива! Тук не се здържах и му обясник че си качва колата на репатрак и си е прибирам а Адвокатътми ще се сържетях да си оправят бакиите и в удобно време ще минат да ми сложат номерата в гаража и да ми донесат документите. Излязъх и Изненада Господине имате късмет той човека от първо е тук може ли да изчакате час, час и половина и всичко ще е наред? Мога казвам, и ме питат аааааа жалби нали няма да има. Отговора бе е как няма.
Месец по късно отивам в кат да ме пуснат в движение (разкарах кантара) и о чудо не можело то толкова да държат задните спирачки. Ай шеви и на ....... Но минах.
Вече сме редовни и в движение ( това действие се развива за около месец м/у 23.042021 и 23.05.2021
ето и малко снимки:

Сега за да го подкарамм трябва да му сменя радятора защото тече и вентилатора се гъбарка (включва когато си иска) но ще почака решил съм първоо Manta-та да зглобя  ;D

krankenstein:
Благо, тук нещо не ми се връзва - защо са ти правили технически преглед на каналите в КАТ?! Това вече се правело само за коли нов внос... то всъщност май не си споменал откъде си купил колата, дали от Бг или е внос. Аз миналата година минавах през каналите за смяна собственост на спряна от движение кола и там ми казаха - тук вече само правим сверката на номерата, а пускането в движение става в частните пунктове за ГТП. Така че се върнах от КАТ пак на репатрак и минах после в най-близкия пункт да ми залепят стикер и талонче за ГТП.

prujinca:
Колатаа си е от България. Внесена е 1990 г. и е регистрирана тогава. един път е пререгистрирана заради задължителната смяна на номерата. А канал минава за да ми се направи сверка за дали е била тази колата наистина?!?!?!? Нямам идея за къв чеп ме накараха да минавам канал! Но да след като минах и вече бях изряден и платих за тази услуга 10 лв. трябваше да отида в частен пункт за ГТП и там да ми лепнат стикера. Както казаха регистраторите (хората с пълномощни) това е КАТ Варна.
Иначе колата беше (е на най добрия приятел на баща ми и от дете е знам и го врънкам за нея и само чаках да ми се отдаде възможност да е докопам) е ... Мечти -цели с план и срок! Продължаваме напред. Сега ми е в гаража, радвам и се и возя отвреме на време с децата и жената в нея.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия