Автор Тема: Кой волан е по-AMG автентичен ?  (Прочетена 3742 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 03, 2020, 15:30:49
Прочетена 3742 пъти

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Здравейте, цъкам си аз по нет-а си търся воланче, и се озовах в дилема кой волан да набележа да търся за мойта антика ?
Благодаря на всички за гласуването в анкетата и полезните коментари в темата !





немец мръсен, бандит магистрален ...

Август 03, 2020, 16:53:20
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Нямам представа кой е по-автентичен, но горният ми харесва доста повече.
Сугурно е заради чесрещания модел от долните снимки. Мисля е марка Индианаполис. А надпис АМГ не съм го виждал, но все пак...

Горният е и "по-месест", отива не тежкото излъчване на салона.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 03, 2020, 17:35:14
Отговор #2

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Боги, говорихме с теб по телефона за АМГ Моноблока в Белене ;)

Относно воланите:

И двата модела са оригинални АМГ.

Първия е AMG Момо и е слаган след 1988

Втория е AMG Italvolanti Indianapolis Corsa, слаган е още от началото на 80те, но много по рядко, заедно с по-популярния модел Аti Silberpfeil.

За автомобилите с Air Bag са се използвали стандартните волани на Мерцедес до 1990, а след 1991 АМГ си изработват 2 вида собствени собствени волани с дървени и без дървени вложки.

Поздрави
Стефан
« Последна редакция: Август 03, 2020, 18:02:33 от Stifler »

Август 03, 2020, 18:20:36
Отговор #3

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Моя човек от Плевен в момента е на море, и търся друг, или ще го чакам да се върне.

Благодаря за отговорите.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Август 03, 2020, 21:47:41
Отговор #4

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Който и да вземеш няма да сбъркаш, ако попаднеш и на двата, аз ще взема този който няма да сложиш   ;D

Август 06, 2020, 04:47:32
Отговор #5

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Пропуснал съм един, KBA made in Germany


немец мръсен, бандит магистрален ...

Август 06, 2020, 08:28:23
Отговор #6

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Боги , този третия е най масово срещания ,според мен де  , и най не специален,  ама пак си мисля , че това е много малка част от пъзела ,който си почнал да редиш
 Купе, окачване,кутия и мотор са основните неща ,както и горивната система на тия 30 годишни коли, 
 Интериор, дървении и кожи , както виждаш и стелки тъкат с надпис AMG в щатите,  пък не дай си боже да залитнеш и по външен AMG пакет ......
 И тогава разбираш , че волана си е най малката дреболия ,за която да се сетиш
 Събираш поне година компоненти и тогава правиш накуп цялостната промяна

Август 08, 2020, 18:17:01
Отговор #7

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
да не съм празнословен,ето линк на сравнително евтин волан от първата ти снимка , другите обяви са около 1000 евро, което малко или много си е цифра за стар волан

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/amg-lenkrad-w124-w201-w126-hammer-momo-m38-70056-kba/1468939908-223-3407?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Август 09, 2020, 01:20:45
Отговор #8

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Мисля че волана трябва да се види на живо, щото от ибей на снимките някой дребни дефекти не се виждат. И хиляда евро може би са ОК, но трябва да е в почти ново състояние волана.
Най големия ми проблем ще бъде напуканото табло, след фейса не се напукват, но неискам да слагам след-фейсово табло на преди-фейсова кола. Аз нямам време да се занимавам с това на този етап, ще се пенсионирам живи и здрави след 12 години. Значи някой трябва да платя да сваля тъпото табло и да го прави нещо.
Също нещо много вълнува и вероятно ти имаш поглед върху нещата, ако се ушие таблото с кожа, то другите детайли по интериора като седалки и корите на вратите ще правят малко контраст с новото табло, което малко кофти ? С две думи ако се направи таблото, трябва и всичко останало ?
Как мислиш ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Август 09, 2020, 07:18:56
Отговор #9

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Таблото може да се направи или с естествена кожа , или с винил
 Ако е напукано   - обработва се с китове и все химии да се заглади и оформи,  а после винил или кожа
 при кожата работя с полиуретаново лепило , което се нагрява на 65- 80 градуса за да се активира,  както и да се заглади структурата на кожата на места
 Не мисля че при силно слънце и на открито при таблото се достига повече от тази температура , че да го направи на юфка после
 а ако искаш оригинал , с винил постигаш на 99.9 % същия вид  и структура
 Поне в щатите имаш огромен избор и на ателиета и на материалите,  а транспорта ви е лесен
 Успех