Автор Тема: Euston Rural Passtimes 2019 (UK)  (Прочетена 7362 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 05, 2020, 11:34:54
Отговор #20

Неактивен Тери

  • Публикации: 326
1958 Commer QX





1939 Austin A30





1993 Renault 50 Boughton



Ford Thames



1952 Bedford самосвал, 28кс, харчи към 24/100. Работил е във ферма до скапване, първият мераклия дори е искал да го купи само заради гумите и да прати останалото на скрап. Собствениците обаче го продали на почитател на старите коли, но и той направил само бегли поправки, колкото да върви до някое шоу. Настоящият собственик му бил много навит, и дори решил да си го откара до вкъщи на ход, въпреки че дотогава не е карал такова нещо - стотина километра и то по магистрала.. Оказало се, че спирачките са халтави, а и насред магистралата камионът тотално издъхнал и се прибрали натоварени на пътна помощ. След тези приключения камионът е любвеобилно реставриран и сега си е в движение.







1956 Dodge Kew, британска продукция













Чуждо филмче със звуците на машините от шоуто:


Такива ми ти работи, селски.



Август 05, 2020, 11:40:58
Отговор #21

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
мога само да кажа - ебаси кефа с главно К!  O0

Август 05, 2020, 16:03:51
Отговор #22

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
УАУ! Какъв труд, каква публикация!

Свалям шапка и благодаря за толкова интересната информация!
Изключително!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 05, 2020, 16:23:19
Отговор #23

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Колега Тери, впечатлен съм от положения труд и дори завиждам за изказа и стила в публикацията. Не се среща често.
Респект!

Август 05, 2020, 17:40:15
Отговор #24

Активен kaci

  • Публикации: 956
Това трябва да се разглежда като алманах на английската авто култура...
а за труда който е положен за заснемането и описването....поклон и очаквам с нетърпение следващи епизоди!

Септември 02, 2020, 20:45:56
Отговор #25

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Благодарим сърдечно за многобройните и хубави снимки и споделени истории.  :)
Боже, отдавна не бях виждал снимки на Пантер Девил някъде в движение.
Като бях малък в края на 70-те това ми беше визуално една от любимите коли.
Разбира се, времево много преди тоя глупав филм с тая глупава героиня така да доопропасти окончателно, така или иначе заводски доставения крайно бутафорен имидж на модела.

Последно в 1991 год. видях на живо в Германия един Девил, и то 2-врата му Купе версия, която е екстремно рядка /не роадстера Джей 72, който малко прилича на Девила също/.

Сънбийм Тигъра също си е рядка кола, повечето май са изнесени в САЩ и са с заводски леви волани.
Приписват на Карол Шелби идеята и първоначалната разработка на тази Тигър версия с тогава авангардния с тънкостенен чугунен блок Форд малък осмак, с 260 куб. инча обем.

А англ. провинция, ех, когато не вали, наистина е приказна.
Ами, 500 години поливане и напояване на ливадите, и поне 300 години активна работа на империята, да събере ресурси за такива имения и замъци, и ето, пълното щастие е налице.  :))