Автор Тема: Ретро пазар - София, бул. "Цариградско шосе"  (Прочетена 29450 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2022, 19:28:28
Отговор #70

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Да, като за начало на годината и в доста студено време беше нормален камерният състав на мероприятието :).
Все пак ще пусна няколко снимки от наличните сергии.
Ще ги кача в отделни постове.

Започвам с познатите ми, тъй като другите нямаха оставени координати за връзка.

Тези неща са на Кирил Иванков.




Януари 29, 2022, 19:30:07
Отговор #71

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Следващ:




« Последна редакция: Януари 29, 2022, 19:34:06 от dido1903 »

Януари 29, 2022, 19:35:31
Отговор #72

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Следващ:






Януари 29, 2022, 19:36:52
Отговор #73

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
И още един:



Януари 29, 2022, 19:39:02
Отговор #74

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Имаше и дошли с мотоциклет :)






Януари 29, 2022, 21:39:24
Отговор #75

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Благодарим за снимките.
И за мен са ползотворни, понеже аз закъснях с идването, и специално някои продавачи вече пакетираха сергиите да си тръгват, още към 11-12 часа, като Кирчо от Поповяне напр.

Само да вметна нещо полезно като инфо за колегата Прималфеър, или за някой друг собственик на Рено СуперПетица.
Е тия комплекти леви и десни огледала /виждат се тук червени, но има и един комплект черни/ ги продава колегата Жоро Бояджиев /с виждащия се златист 1 Ген. Ярис, на снимките/ за по 20 лева на парче, или по договорка, ако се взимат комплекта.
Те са в добро състояние, свалил ги е Жоро от две негови Рена СуперПетици, преди години.
Ако някой има интерес да ги купува, той тук Жоро не пише, ама може да му взема тел за контакти от Владо Топалов.








Април 15, 2022, 14:41:58
Отговор #76

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Случайно да се организира ретро-пазар на Великденските празници в София (22-25.04.2022)?

Април 25, 2022, 23:06:28
Отговор #77

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
По сведение от организатора Владо Топалов, традиционния месечен Ретробазар ще бъде в събота, 30 април, на вече известното ново място, автокъщата на сина му- Хит Карс, отстрани на Експо центъра.


Април 30, 2022, 19:03:36
Отговор #78

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Базара днеска си мина добре, видяхме се с разни приатели и познати, имаше и интересни части за продаване.
Що се касае за колите, почти нямаше ретраци за продаване, както и ретраци дошли де.
Общо взето, най-хубавата на състояние, рядкост, цвят, и прочее необходими за ценителите дадености, от дошлите над 30 годишни коли, скромно бих казал, че бе моето В4 Купе, не че то се продава де.

Иначе в предишните години, като базара беше горе на Бояна, не само че идваха повече продавачи на части, ами и повече ретро коли за продаване имаше.
От колите днес за продаване имаше една поопърцана и с ръжди Лада 2105, която бе на цена като за много хубава 5-ца, а именно, мининум 2500 лева и искаха.
Друга Лада за продаване беше една отлична, но вероятно на места пребоядисвана 2107 на В. Топалов, на която обаче той и иска пак абс. нереалните за БГ 17-18000 лв, или нещо подобно.

От дошлите други ретроколи най-ми хареса един керемиден този ЗАЗ 968 А, който бе е от 1979 годи производство, и дошъл на ход от Пловдив. С удоволствие си поседях в него.
Върна ми детски спомени, понеже сестрата на баща ми в 1978 година си купи от Мототехника абс. същия модел и версия ЗАЗ, и си го кара над 10 години до 1989 год /смени го после с Фиат 126п/ само че нейния бе с по-оранжев цвят.
Още помня как леля ми /ние бяхме съседи по етаж/ специално през зимата редовно вечерите подскачаше и слизаше до долу да види, дали не е забравила бензиновата печка оставена да работи, че да не направи някой пожар в ЗаЗ-а.   :))

Ето и малко снимки от днес.









Април 30, 2022, 22:28:34
Отговор #79

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Иначе в предишните години, като базара беше горе на Бояна, не само че идваха повече продавачи на части, ами и повече ретро коли за продаване имаше.

Люси, прав си!
Но!!!
През изминалите години, когато пазарът беше на Бояна, идваха много повече продавачи и фенове, не заради локацията, а защото базарът беше два пъти в годината.
Това кореспондира с едно от водещите правила в маркетинга, а именно, че така се създава усещане за тревожност и планирано очакване сред потребителите :D :D :D
С други думи, сега има ежемесечна преекспонираност. А пренасищане има, защото България не е САЩ. И ако знаеш, че всеки месец ще получаваш едно и също меню, губиш интерес, естествено.
Докато, ако очакваш всяка пролет и есен, то тогава ще си готов с нетърпение и ще знаеш, че ако някой има нещо интересно за продажба, то ще има, образно казано, точно две възможности.
И няма да ги изпусне.