Автор Тема: Новият живот на Балканчето от тавана  (Прочетена 11604 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 21, 2020, 22:19:41
Отговор #20

Неактивен Presy0

  • Публикации: 36
Много интересни детайли, не съм знаел! :)
Явно да, не им се е занимавало да ги слагат и са се изгубили тези неща с времето, цяло чудо е че имам правоъгълния фар и помпата (без маркуча обаче, стои си за украса) още. Пластмасовата кутийка с инструменти ми беше подарък за 1 юни от баща ми, беше я намерил на битака   :))

Януари 02, 2021, 08:29:59
Отговор #21

Неактивен dimko1

  • Публикации: 73
Ако някой иска такова балканче да реставрира , аз имам оборудвана рамка , трябват капли и седалка.
« Последна редакция: Януари 02, 2021, 10:31:46 от dido1903 »

Юни 27, 2021, 17:44:15
Отговор #22

Неактивен Presy0

  • Публикации: 36
Открих сезона още април месец!
Не е имало много промени, понеже покрай училище нямах никакво време. Въпреки това редовно го карам от тогава още по около 4-5 км в града.
През цялото време е без калници и предпазител на веригата, понеже все се канех да ги наглася за финално боядисване (да се надявам), но най-после започнах и по тях работа. Карах го "като рали кола", както ми каза баба ми.
Важното е, че сменихме вътрешните гуми и се усети промяната, но се инатих и не смених външните  :)) Каплите също са вече изправени, динамото също заработи - преди понеже беше крива каплата не искаше да тръгне.

Също така се сдобих още миналата година с едно друго Балканче - с по-малка предна и по-голяма задна гума - предполагам от края на 80-те, беше 20лв от една маза. Изгуби се у дома, но пак го намерих. Мисля си за него да не боядисвам нищо, а да го измия както трябва и да остане така "консервирано", въпреки че с толкова ръжда не знам колко е вярно това, което приказвам  :D
По принцип за второ си мислех да е СГ-5, с "правата рамка", ама като го имам това, защо да не пробвам с него първо, пък за трето Балканче по-скоро да ме изгонят ;D
Имам две идеи за бъдещето му - едната е да сложа чопър седалката, която към момента нямам, другата е да ползвам неоригинални ретро части откъм седалка, чантичка и т.н, но е доста неясна тази втората. По-важното - за да тръгне, му трябват поне нови вътрешни и външни гуми, педали и верига, че сегашната е много ръждива.

Тук е в по-насипно състояние това второто, останалите части са извън кадъра  :))

Юни 28, 2021, 00:50:36
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, напредват значи и реставрациите, и емоциите от карането.  :)
Що се касае за маза файнда, и щом е с микс 18-20 цола, значи би трабвало да е от по-премиумния чопър модел,
При него бяха микс размерите на каплите.
За него освен чопър седалка, ще ти трябва и кормило тип- маймунска закачалка.

Юни 28, 2021, 20:59:57
Отговор #24

Неактивен Presy0

  • Публикации: 36
Това е с по-удължена горна част на кормилото, ако това е върпосната "маймунска закачалка"  ;D
Каплите са различни, така че единственото, което липсва за момента май е седалката. Явно е имало модели с различни капли, а пък без чопър седалката - това е с етикет "Пирин", а чопърите май са "Витоша". Има седалка като моята - с дунапрен, явно не е от края на 80-те - от пластмаса.
За сега целта ми е да си завърша първото - семейното Балканче - да настроя динамото (че ту работи, ту спира да се върти), заден фар да намеря, калниците да оправя, това като цяло (неща, които сравнително са готови, без боята), а след това по-главно ще се хвана с другото.