Автор Тема: Ново "списание" за исторически превозни средства  (Прочетена 9354 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 28, 2020, 12:24:40
Прочетена 9354 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Здравейте, колеги,

Въпреки, че за предходните 4 хартиени издания и проекти на медии за исторически превозни средства, теми тука няма пускани, аз реших да пусна за №5 :)
5-тото специализирано издание за исторически превозни средства на българския "пазар" има своята визия и подкрепа 🙂
След повече от 2 месеца преговори, вече имаме реалната възможност през месец ноември да бъде материализирано на хартия 🙂
С няколко колеги решихме да се изместим малко от дигиталните платформи (на които вече сме почти 18 години) и да запълним печатната ниша на "пазара", временно докато се появи някой по-добър за да продължи традицията на Автокласика и RetroClassic :)

Ще се различава от предходните както по формат, така и по съдържание, и не на последно място и по цена  ;D Главен редактор няма да има, аз съм ръководител на проекта към този момент.

Освет на хартия, новото издание ще има и своята електронна версия обект по обект индексиран с QR код :)

...ами това е като начало от мен и една картинка която е илюстративна ;)



Живи и здрави да се зарадваме предколедноо!

Август 31, 2020, 10:54:30
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер идея, но имам малко критика към дизайна - изглежда като корица на лексикон - обикновени шаренки шрифтове, нахвърляни снимки и т.н. - винаги съм считал, че всичко на тема класически коли трябва да е по-строго издържано, изчистено и подбрано :)  пример: 



featured cars - отгоре, featured images - отдолу, featured stories - отляво.. някакси погледът не се размива, има си голям фонов кадър за основен акцент и остава доволно място за заглавието.

изказвам мнение, с което целя да помогна, нищо друго нямам за цел - с кеф ще си купя изданието :)

Август 31, 2020, 11:48:20
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Благодаря, колега! Вашето мнение е важно за нас!

Ще се радвам и други колеги да си споделят очакванията, визиите и концепциите. Определено всичко, което може да стигне до внедряване, ще се използва  :)

Това което към момента се коментира, по отношение на съдържание нещо като Gazette – The official Mercedes Benz club, Germany or SVAMZ, Slovenia magazine; по отношение на формат, някой от NG paper formats or GTM format. Отделни автомобили, под познатата форма от повечето списания, няма да се представят.
« Последна редакция: Август 31, 2020, 12:04:40 от koruderliev »

Септември 01, 2020, 12:46:57
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Чудесна инициатива, Ники!

Мислих си какво ми е липсвало във вече изчезналите списание и то е нещо, което може да се намери във всяко чуждестранно списание.

Това са честните и откровени тестове на автомобили.
Например, идваш, искаш да правиш тест на колата ми. Аз ти я давам, ти я шофираш и след това описваш какви са ти били усещанията, впечатления. Как се държи машината, какви са и недостатъците защото винаги има такива.

Това би било нещо ново, а не само да героизираме старите си железа и да преписваме интернета.
За тази цел и трябва човек, който шофира и е технически наясно с достойнства и недостатъци на модела.

Например, на мен ми е интересно някой да опише как аджеба се кара Форд Модел Т, а не само да ги гледаме оградени с колчета и пурпурни въженца.
На всеки му е ясно, че не е "въртиш ключа и потегляш", но нека разберем каква е процедурата примерно. С какво се сблъсква журналист като теб когато се метне зад волана на 100 годишна кола и иска да се раходи с нея.
Някоя снимка в движение няма да натежи също :)

Стискам палци и ако мога да съм полезен, знаеш къде съм :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 01, 2020, 15:29:26
Отговор #4

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Благодаря, Митак!

Имам правилния човек за такъв тип репортажи, с доста опит на италианския пазар, но още не съм го попитал. Остава и да приеме :)

Септември 01, 2020, 18:45:26
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мдам... ако ще ги тества някой като Кристиян Менцел, аз не бих му предоставил никоя от моите :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 02, 2020, 10:50:49
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Мдам... ако ще ги тества някой като Кристиян Менцел, аз не бих му предоставил никоя от моите :))

Аз бих. Стига и аз да се возя вътре, няма проблем.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 02, 2020, 10:58:08
Отговор #7

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
exx момчетаа, от вашите уста в Божиете уши, за такъв колега  O0

Септември 02, 2020, 19:20:43
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Абе такъв, онакъв... лично аз предпочитам сам да си троша колите  ;D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 02, 2020, 21:20:20
Отговор #9

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Очаквам с нетърпение новото списание!