Автор Тема: 1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 - още една червена Алфа спасена!  (Прочетена 5686 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 03, 2020, 12:13:31
Прочетена 5686 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Alfa Romeo Giulietta 2.0 от 1984 г.

Славният живот на обекта на днешната история беше към своя край, докато не се появи един Алфист.
Той видя отминал блян по Жулиета от Лада времената, в които е виждал подобен седан всеки ден ходейки на работа.

Тогава Giulietta е била с недостъпна цена, а в ден днешен е невъзможно да бъде намерена с най-мощния мотор, 2000 кубика, в България.
В Италия има, но цените лесно прехвърлят 7000 евро.
И все пак, да спасиш автомобил тръгнал към канрата си е благородно дело!

Жулиетата я намерих аз през няколко приятеля.
Колата стоеше в един слънчев двор и тихо очакваше края си.
Информацията за нея бе, че има документи, пали и се движи.
Бях скептичен. Особено след като я видях че са започнали да я разглабят.

Увериха ме, че пали и няколко секунди по-късно взеха, че я запалиха. Двигателят работеше неравномерно, но стегнато и без излишни шумове. Последва преглед на папка с документи. От закупуването и, та чак до бракуването.
Тия последните бяха по-важни в случая.
Всичко необходимо бе налично - бележка за последен платен данък, продупчен голям талон, бележка за спиране от движение.
Бонусът бяха още 4 врати натоварени на задната седалка. Нещо изключително важно за този модел!

Колата е добра модификация с хубави екстри - предни ел.стъкла, чистачки на фаровете, 2.0 алуминиев двувалов мотор със 131 коня и два двойни карбуратора SOLEX C40 ADDHE, супер търсените джанти Ronal A1, люк  И  хром лайстни на вратите.
Досега не бях виждал хром лайстни на вратите на Жулиета, дори и на снимки.
Поради това, смятах че са преправяни от нещо друго и не са оригинални.
Огледах ги внимателно и ги свалих и се видя, че са идеално оригинални защото уплътнението е интегрирано в тях, точно като на всички останали стоманени, които имат гадния навик да ръждясват.

Та, веднага сключихме сделка и прибрахме Жулиетата за моя човек.
Наложи се и донор да намерим, от койно дойдоха много хубави детайли като задните светлини за мъгла ведно с пластмасовите лайстни.

Последваха 3 години реставрация, бавна, мъчителна и изглеждаща без край. Ужас, който едва ли ще се повтори!
На много моменти собственика щеше да се откаже, но не би! Довърши започнатото.

Снимки имам само от моментите, в които аз съм се добрал до колата като доста от моментите от реставрацията липсват, но ще наваксаме тепърва.



« Последна редакция: Септември 03, 2020, 12:52:38 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 03, 2020, 13:39:44
Отговор #1

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Браво! Джулиетата е много секси, диско и динамичен автомобил (повечето пъти от ръжда прогнил) за ценители. То и реставрацията е излязла бая, сигурно е ударила ако не 7 то близо 5 хил. евро. Напоследък разбрах, какво е да караш автомобил, в които са вложени близо 30 хил. лв, а пазарната му цена е около 3, така че...
Ще се радвам на много снимки.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Септември 04, 2020, 11:58:01
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Едни бързи 2 години напред и вече разбъркваме боята.

Rosso Alfa 530, но снимките от бояджията са зле.




Аз помагах с намиране на кола донор, части и други дреболийки:



Да намериш части за Жулиета в БГ, а и в Европа като цяло. Тези коли все още не са стигнали до истинския класик статус и стоят забравени в ъгъла на янгтаймерите.
Алфа 75, например, се превръща в доста по-култов спортен седан благодарение на по-богатата състезателна кариера и по-богата гама двигатели.
За голям късмет, необходимите за смяна панели и детайли бяха подготвени и дойдоха заедно с колата. skodko намери един чисто нов ляв фар с оранжев мигач. Намерих още един оранжев мигач и въпреки, че червените коли идват с бели мигачи, ние ги сменихме с оранжеви за допълнителна носталгия

« Последна редакция: Септември 04, 2020, 12:01:10 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 14, 2020, 09:46:50
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Лека, полека, без бързане.
И така 3 години  :-X

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 17, 2020, 22:08:43
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Тук вече я видях готова за КАТ.

След като излезе от боя влезе в сервиз за сглобяване на техниката. Целта беше да тръгне достойно, без да се губят време и средства в фините детайли.
Те остават за след като получи номера.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 27, 2020, 09:31:30
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Първото по-сериозно шофиране!

Ето ги и отзивите.

Първо останалите задачи по колата:
- имам още работа по карбураторите. Леко прекъсва около 2500об. Нещо е останало запушено! Кара се уверено и без напрежение, но все още не е топ. Като остана с един пълен ден свободен, ще ги сваля отново.
- тампона на дедиона ще иска полуиретан, като на моята Алфета. В момента моста хлопа мъжката, пак като на моята Алфета :)
- забележките по боята на броните ще ги оправим тая седмица.
- май се чува веригата, но нея някой ден, по-натам

Хубавите неща:
- скоростната кутия включва отлично! Бързо, точно, без хъркне. Няма да се пипа повече 👌
- Жулиетата вози отлично. Точно посредата между стегнато и комфортно.
- перфектни седалки. Удобни, широки, но държат гърба в завой.
- супер позиция зад волана. Много по-удобна от на Алфета ГТ!
- ел стъклата много кефят. С тия копченца на тавана е доста фънки 😋
- огромен багажник
- спирачките спират все по-добре. Иска малко нагласяне на усилието на задните и още километри на предните дискове
- вратите се затварят супер леко и без усилие, учуден съм.
- смених въздушен и бензинов филтър
- оправих таблото, вече не скърца и тропа при всеки повей на вятъра.
- воланът е лек и информативен в движение, въпреки гумите 185/70/14”

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 27, 2020, 15:04:32
Отговор #6

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
- ел стъклата много кефят. С тия копченца на тавана е доста фънки 😋

да ве !! дай да видим, тези копченца ?
иначе прекрасна е, браво !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 27, 2020, 16:11:45
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Виж снимката с дигиталния часовник малко по-горе ;)


Лично на мен ми е най-любим вълненият салон и таван тапициран в същата материя!
Супер качествен, удобен и класен.
Дано дойде времето отново автомобилите да разполагат с толкова качествена тапицерия!

Всъщност, най-близкото до подобен салон в момента се предлага от Мазерати. Тапицерия от специално подбран плат на Ermenegildo Zegna, мисля, че беше екстра за €7000  :-X
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 27, 2020, 16:14:22
Отговор #8

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Страхотно изглежда,Митко! Поздравления!  :)
Много осемдесеттарски резки, насечени клиновидни форми - странни и красиви! Това табло изглежда като сложено отгоре!  :o


да ве !! дай да видим, тези копченца ?
иначе прекрасна е, браво !!!

Те се виждат на една от снимките, ако за тях иде реч  :)

Октомври 27, 2020, 18:49:19
Отговор #9

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Страхотна е Джулиетата. Винаги са ми били особено любими автомобилите с вложени в тях нестандартни решения, макар и често непрактични , но това е цената за индивидуалността, която липсва днес в унифицираните като управление, системи и интерфейс возила. Всъщност, интериорът изглежда много футуристично. Ако заменим дори само аналоговите уреди на арматурното таблото с дисплеи, то салонът на старата Алфа ще получи съвсем съвременен вид.  Тапицерията от вълна изглежда чудесно, но от собствен опит мога да споделя,че има един опредлен  минус - създава дискомфорт през лятото.