Автомобили > Италиански автомобили

1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 - още една червена Алфа спасена!

(1/4) > >>

Speeder:
Alfa Romeo Giulietta 2.0 от 1984 г.

Славният живот на обекта на днешната история беше към своя край, докато не се появи един Алфист.
Той видя отминал блян по Жулиета от Лада времената, в които е виждал подобен седан всеки ден ходейки на работа.

Тогава Giulietta е била с недостъпна цена, а в ден днешен е невъзможно да бъде намерена с най-мощния мотор, 2000 кубика, в България.
В Италия има, но цените лесно прехвърлят 7000 евро.
И все пак, да спасиш автомобил тръгнал към канрата си е благородно дело!

Жулиетата я намерих аз през няколко приятеля.
Колата стоеше в един слънчев двор и тихо очакваше края си.
Информацията за нея бе, че има документи, пали и се движи.
Бях скептичен. Особено след като я видях че са започнали да я разглабят.

Увериха ме, че пали и няколко секунди по-късно взеха, че я запалиха. Двигателят работеше неравномерно, но стегнато и без излишни шумове. Последва преглед на папка с документи. От закупуването и, та чак до бракуването.
Тия последните бяха по-важни в случая.
Всичко необходимо бе налично - бележка за последен платен данък, продупчен голям талон, бележка за спиране от движение.
Бонусът бяха още 4 врати натоварени на задната седалка. Нещо изключително важно за този модел!

Колата е добра модификация с хубави екстри - предни ел.стъкла, чистачки на фаровете, 2.0 алуминиев двувалов мотор със 131 коня и два двойни карбуратора SOLEX C40 ADDHE, супер търсените джанти Ronal A1, люк  И  хром лайстни на вратите.
Досега не бях виждал хром лайстни на вратите на Жулиета, дори и на снимки.
Поради това, смятах че са преправяни от нещо друго и не са оригинални.
Огледах ги внимателно и ги свалих и се видя, че са идеално оригинални защото уплътнението е интегрирано в тях, точно като на всички останали стоманени, които имат гадния навик да ръждясват.

Та, веднага сключихме сделка и прибрахме Жулиетата за моя човек.
Наложи се и донор да намерим, от койно дойдоха много хубави детайли като задните светлини за мъгла ведно с пластмасовите лайстни.

Последваха 3 години реставрация, бавна, мъчителна и изглеждаща без край. Ужас, който едва ли ще се повтори!
На много моменти собственика щеше да се откаже, но не би! Довърши започнатото.

Снимки имам само от моментите, в които аз съм се добрал до колата като доста от моментите от реставрацията липсват, но ще наваксаме тепърва.



Acropolis 1800:
Браво! Джулиетата е много секси, диско и динамичен автомобил (повечето пъти от ръжда прогнил) за ценители. То и реставрацията е излязла бая, сигурно е ударила ако не 7 то близо 5 хил. евро. Напоследък разбрах, какво е да караш автомобил, в които са вложени близо 30 хил. лв, а пазарната му цена е около 3, така че...
Ще се радвам на много снимки.

Speeder:
Едни бързи 2 години напред и вече разбъркваме боята.

Rosso Alfa 530, но снимките от бояджията са зле.




Аз помагах с намиране на кола донор, части и други дреболийки:



Да намериш части за Жулиета в БГ, а и в Европа като цяло. Тези коли все още не са стигнали до истинския класик статус и стоят забравени в ъгъла на янгтаймерите.
Алфа 75, например, се превръща в доста по-култов спортен седан благодарение на по-богатата състезателна кариера и по-богата гама двигатели.
За голям късмет, необходимите за смяна панели и детайли бяха подготвени и дойдоха заедно с колата. skodko намери един чисто нов ляв фар с оранжев мигач. Намерих още един оранжев мигач и въпреки, че червените коли идват с бели мигачи, ние ги сменихме с оранжеви за допълнителна носталгия

Speeder:
Лека, полека, без бързане.
И така 3 години  :-X

Speeder:
Тук вече я видях готова за КАТ.

След като излезе от боя влезе в сервиз за сглобяване на техниката. Целта беше да тръгне достойно, без да се губят време и средства в фините детайли.
Те остават за след като получи номера.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия