Автор Тема: Реставрацията на автомобил - или как го правят по света и у нас  (Прочетена 74131 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2011, 13:31:41
Прочетена 74131 пъти

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Понеже това е форума на хора заели се с не леката задача,да върнат живота  нещо което отдавна трябва да е претопено за скраб, мисля, че тая тема ще е интересна на всички.
Тук мисля да качваме снимки и линкове към проекти на реставратори от цял свят,за да може да се учим от опита на другите и да видиме как работят хората по света и у Нас.
По тоя начин и Наште любими автомобили ще станат по-добри и красиви.
Ето и първия интересен проект:
http://retrorides.proboards.com/index.cgi?board=usetharch&action=display&thread=70135
И нещо Българско:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59879
Дано Ви хареса.
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 11:55:36 от dido1903 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 10, 2011, 09:57:50
Отговор #1

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Още един който работи с метала като с пластелин.Четвъртата снимка е нагледен пример за работата на доста "майстори"не само в България.
http://vwrides.com/viewtopic.php?t=43&postdays=0&postorder=asc&start=0
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 10, 2011, 21:40:01
Отговор #2

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Това се казва теникиджийска работа ШЕДЪОВЪР,така разбирам възтановяването на един автомобил
майстора да има виждане върху работата си и да знае как да изработи даден детайл така както оригинала
само че ръчно изработено и да се спазва конструкцията на автомобила , а пък тези жълтите пичове май са
тайландци са направо БОГОВЕ  O:-) O:-) O:-)

а за Боговете невъзможни неща няма  :D
Centrum Transaxle

Март 11, 2011, 10:25:48
Отговор #3

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
................. а пък тези жълтите пичове май са
тайландци са направо БОГОВЕ  O:-) O:-) O:-)

а за Боговете невъзможни неща няма  :D
Не приятелю не са Богове и в работата им няма нищо Божествено.Просто са хора с много талант и огромна любов към автомобилите овладели професията си до степен на виртуозност.Хора който поставят работата и авторитета си на първо място а от там вече идват и печалбите.Докато в България първо гледаме печалбата и търсим "ефтин майстор който дере само една кожа а не две-три" и от там и страда качеството.А и другото което също е важно майстор се ражда майстор не се става защото нямаш ли го отвътре колко и да се старае човек нищо не става това е то таланта.Както казват братята Руснаци "трябва да ти растят ръцете от правилното място".
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 11, 2011, 10:32:42
Отговор #4

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Много си прав колега! ;D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Март 12, 2011, 23:59:40
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Мите ,ма как така не са богове ,аз си мисля че тези хора са БОЖЕСТВА също като МЕН  и аз съм бог в тези тънки и нежни подробности и даже не ме е срам че съм ЕДИН ОТ МАЛКОТО КЪДЪРНИ ТЕНИКИДЖИИ В България
и даже ми се струва че трябва да се гордея с това ....НАЛИ !?!
къдърните майстори в България са малко  :-X
Centrum Transaxle

Март 13, 2011, 11:34:24
Отговор #6

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
къдърните майстори в България са малко  :-X
Като белите слонове, направо са за вписване в червената книга.Не е подигравка просто суха и точна статистика.
За това и пуснах тая тема та белким некой се сети за тоя занаят да оцени по достойнство вложения труд и търпение.Имах идеята тук да се показват и работи на Българи защото вярвам и в България все още има не малко такива виртуози.Така,че снимай и пускай твои работи предполагам няма да се приеме за реклама а като полезна информация.Защото информацията за човек който ще направи любимата кола както трябва е много ценна поне за Мен.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 14, 2011, 12:39:58
Отговор #7

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ето и нещо от братята Руснаци:
http://oldtimer-service.ru/component/option,com_datsogallery/Itemid,32/func,viewcategory/catid,51/limit,10/limitstart,0/
Реставрацията като доходен биснес.
« Последна редакция: Март 14, 2011, 12:41:50 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 23, 2011, 07:52:31
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
нищо кои знае какво просто правилния начин за вьстановяване на автомобил благодаря колеги че сте си направили труд да качите този изчерпателен снимков материал нека сега започващите колеги се сьобразяват с него ако искат да постигнат някакьв по сериозен стандарт на своите творения :)

Август 29, 2011, 12:36:00
Отговор #9

Неактивен zazero

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Има ли у нас сериозни работилници/фирми, които да развиват реставрирането и да имат пазар за нещата, които творят? Успяват ли хората за които това хоби е и професия да си изкарват хляба и да живеят достойно? До колкото съм запознат при нас няма такъв пазар за тези автомобили и услуги, какъвто, да речем, има в Европа и САЩ.Което от своя страна значи, че хора занимаващи се с тази дейност у нас, би трябвало да търсят и изграждат контакти в чужбина за да намерят своето място на тамошния пазар.Моля изкажете мнения и споделете това, което знаете или практическия опит, който някои от Вас имат.