Автор Тема: Реставрацията на автомобил - или как го правят по света и у нас  (Прочетена 74138 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2011, 14:35:31
Отговор #30

Неактивен svetlyo.getsov

  • Публикации: 36
бизнес баце :)

Септември 15, 2011, 18:59:34
Отговор #31

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Еех колега победовод напьлно си прав за наи голямо сьжаление в този бизнес поне за момента пари няма.Но пьк от време на време се налага да деистваме като вьв вица.Като закьса човек за пари и се налага да си продаде наи милото за което жена му няма да се сьрди :D.Вече няколко пьти така сьм влагал купища пари в реставрации  и като ме натисне кризата хаиде подарьк на някои единствено се успокоявам ,че ги взимат хора които ще ги обичат поне като мен.

Ноември 18, 2011, 11:46:27
Отговор #32

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ей така, малко за вдъхновение, в подкрепа на теорията, че няма нищо невъзможно!  :D В Германия хората намират в стара кариера изоставен багер, вероятно от 30-те години. Последно работил през Голямата зима, полузарит в пръстта, през него прораснала джунгла. И тук вече се случва чудото: откопават го, човекът си го прибира в халето, заварява сцепения почти на 2 от замръзване двигател, ремонтира го и го запалва, след което едно по едно възстановява почти целия багер!!  :o Казвам почти, защото работата все още не е завършила. Жалко, че у нас нещата също могат да се случат така, на теория, но на практика всичко отива в пещите!
   Ето началото, какво е намерено:


  А ето и развитието на темата - дълго, но интересно! http://forum.bauforum24.biz/forum/index.php?showtopic=26249

Ноември 18, 2011, 15:11:01
Отговор #33

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Лелеее тези са яко фенове :) ...а колко реставрация е товаааа :|

Ноември 18, 2011, 15:12:11
Отговор #34

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ами това е то култура - техническа и всякаква въобще...

Декември 06, 2011, 00:39:14
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
...Жалко, че у нас нещата също могат да се случат така, на теория, но на практика всичко отива в пещите!
Могат да се случат единствено с подплата от мнооого пари, а това означава или някоя фирма-доставчик на такава техника да се изръси за реклама, или ексцентричен милионер - любител на багери... и двете са малко вероятни у нас.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 06, 2011, 10:02:40
Отговор #36

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
...Жалко, че у нас нещата също могат да се случат така, на теория, но на практика всичко отива в пещите!
Могат да се случат единствено с подплата от мнооого пари, а това означава или някоя фирма-доставчик на такава техника да се изръси за реклама, или ексцентричен милионер - любител на багери... и двете са малко вероятни у нас.

Според мен не е точна така и в тази тема може да прочете какво имам предвид http://www.lokforum.com/viewtopic.php?t=2281&postdays=0&postorder=asc&start=0

Декември 06, 2011, 10:44:19
Отговор #37

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Хич не трябват много пари, ама хич даже. Виж той какво прави - маха ръждата, грундира, боядисва. Където трябва, прави разни втулки и подобни. Трябва лебедка, струг и фреза - и глей кво става! Е да, може би са му изрязали главата за едно ново голямо зъбно колело, което са му изработили, но това ще са 2-3 по-скъпи неща. Трябват познания за работа с металорежещи машини и много, много желание. От там нататък нито е скъпо, нито чак толкова пък трудно. Трябва постоянство, месеци наред, част след част и накрая машината се получава.

Декември 09, 2011, 01:38:38
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Възможно е да сте прави, не съм много на ТИ с немския и металорежещите машини, но дори в началото на клипа ми бе достатъчно да видя колко едрогабаритна техника са мобилизирали за изравянето, което дори като начало не е никак малка инвестиция, поне у нас... да не говорим за оборудването, необходимо за по-нататъшните етапи. Като цяло обаче имах предвид главно мотивацията да се хвърлят толкова труд и средства в реставрацията на една не особено атрактивна и популярна техника.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 17, 2012, 10:32:33
Отговор #39

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Здравейте, колеги
от известно време се ровя из един френски авто форум. Има много интересни теми там. Споделям ви една тема за Рено Алпин А110 с хубава история, доста подробно описана работа и много снимков материал. За тези, които не разбират френски (като мен) мога да ви кажа, че www.translate.google.com се справя отлично с превода от френски на английски :) Поздрави!

http://www.forum-auto.com/automobiles-mythiques-exception/section5/sujet380083.htm
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9