Автор Тема: Реставрацията на автомобил - или как го правят по света и у нас  (Прочетена 74144 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2012, 12:14:45
Отговор #40

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Веднага си я запазвам и като имам време ще я разгледам цялата.... над 200 страници интереснен проект! Мерси за споделянето!

Февруари 27, 2012, 15:11:53
Отговор #41

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Тая тема ми направи огромно впечатление ,човека е просто бог... Надявам се да ви е интересно и полезно:

http://retrorides.proboards.com/index.cgi?board=usetharch&action=display&thread=70135&page=1

Февруари 27, 2012, 15:20:27
Отговор #42

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
ее този го знаем :) имам един по-голям бог, но трябва да го намеря и кача :)

Февруари 27, 2012, 16:51:47
Отговор #43

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 03, 2012, 02:56:35
Отговор #44

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Е при нас по напредничавите представители на етническите "малцинства" се грижат такива неща да не остават така някъде навън, като обикновено отиват за претопяване: " На пари да стават" - според техните думи.  :-\
Лошото е и друго, че нямаме закон който да защитава и запазва такава техника и да гарантира някаква сигурност на притежателите и. По лошо - облага се с по - високи данъци. Които пък отиват за отглеждане и интеграция за представителите на малцинствата...   >:D
П.П. Не искам да засегна никого, както и не страдам от популизъм и ксенофобия, но за съжаление е факт!   :-X

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Март 03, 2012, 17:35:19
Отговор #45

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Е, че то и в България си имаме такова нещо, даже е много по- мащабно. На 20 км от Чирпан, до село Православ има изоставена кариера за мрамор. Образувало се е "езерце" дълбоко към 30 м, в което има залят кран. Лятно време, като е бистра водата и застанеш на най- високото стъпало на кариерата се вижда върхът му във водата. Ето и две снимки, за да видите мащаба на кариерата.

Март 09, 2012, 23:38:06
Отговор #46

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
От известно време ме гложди един въпрос - специфичен за американките, но май не ограничен само там.

При една реставрация нужно ли е колата да бъде в оригиналния си вид или може да се използва момента за смяна към по-голям/съвременен мотор например? Примерно произведена с 3.8 шестак - да се подмени с 5.7 осмак от същия производител, който като двигател е бил слаган навремето в същото купе? А какво става ако мотора е по-нова генерация и не е бил достъпен за това купе, но пак е на същия производител?

Знаем че американците си падат по къстъм изпълненията, това обаче запазва ли духа на колата и счита ли се подобен ъпгрейд за неправилна реставрация?

Март 09, 2012, 23:55:01
Отговор #47

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
]Просто питаш или имаш  нещо в предвид  ???

Март 10, 2012, 00:10:33
Отговор #48

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Имам и съвсем конкретна дилема, но тук просто питам. Засега.
Така или иначе ще ремонтирам двигател, за който няма по-качествени части. Предпочитам направо да го сменя с по-голям от същия производител.
Честно казано не разбирам монтажа на Лада/Волга двигатели като принцип при коя да е класика, а в американките направо ме дразни. Не считам че дори кола от 40-те или 50-те трябва да се движи едва едва или да е като паметник - с отличен външен вид и руска техника отдолу.

Март 10, 2012, 12:08:47
Отговор #49

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Според мен зависи от колата, имам предвид дали е рядка в какво състояние е побългарявана ли е . Ако колата е рядка и има колекционерска стойност е по добре да си остане в оригиналния вид с оригиналния двигател. Ако няма възможност да се запази в оригиналния вид тогава според мен е добре да бъде заменен двигателя по възможност от същата марка. Преди две години пред мен стоеше подобна дилема. Купих за 4000 лв Мерцедес 170Vа но само голо полуизгнило купе и шаси с диференциал с отрязани ръкави. Мислих дълго, желанието ми беше да го възстановя в оригиналния вид но това беше невъзможно. Купих един Мерцедес 190 2,5 D и присадих двигателя скоростите и задния мост на фауто, предния мост е пак от мерцедес 115, в момента възстановявам купето което ще изглежда точно като оригинала. В моя случай нямаше възможност да възстановя колата с оригиналния двигател.