Автор Тема: Реставрацията на автомобил - или как го правят по света и у нас  (Прочетена 74178 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2012, 20:04:49
Отговор #90

Неактивен xpu100

  • Публикации: 56
За ЦТ не питай мен, аз писах че причината за преминаване от рама към монокок е намаляването на теглото.
И не ми отговаряй на въпроса с въпрос, просто си кажи ако не знаеш за Корветката. Не е срамно.
Колега мисля да спра до тук,защото сме в тема в технически раздел а не говорилня.Аз мисля че доста просто но аргументирано ти отговорих отностно твоите заблуди,ти че не си разбрал не е мой проблем.Поздрави.

Март 18, 2012, 20:09:54
Отговор #91

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Не видях факти и обосновки, колега Христо. Така и не ми обяснихте аргументирано за заблудите ми, освен общи приказки и то с примери за компоновка (визирам Ситроена).
Както и да е, не държа да "разбирам" някой който се опитва да налага "авторитет" с общи лафове и неточни цитати на опоненти, неспособен да отговори на елементарен технически въпрос.

Но инак нищо лично, поздрави и вам колега.

Март 18, 2012, 21:48:05
Отговор #92

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Най-общо-ако изгният местата на закрепване на купето към рамата,при преминаване през неравност,се получава удър между двете,дали возията ще е като на стар автобус,каруца или нещо друго е въпрос на тълкование.
Ремонта всяко едно купе е частен случай,няма как да изгният еднакво,могат да имат еднакви "слаби места",но в зависимост от експлоатацияна им се скапват различно.

Март 19, 2012, 07:11:57
Отговор #93

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Принципно е точно така - въпреки, че се слагат двойни тампони между рамата и шасито, основата на шасито е силно натоварена в предната основа - най-ниската точка или на задното магаре. Принципно се получава "увисване". Иначе колегата Джейми принципно е прав - натоварванията на рамата олекотяват натоварванията върху шасито. Това обаче не може да бъде критерий по който човек да си избира кола за реставрация  ;) Всички автомобили са абсолютно индивидуално развити по време на експлоатацията си. Понеже аз реставрирам 2 Ситроена мога да го кажа със сигурност - ДС от 70-та година, собственост на известна комунистическа фамилия ми е много по-запазен и лесен ра реставрация от СХ от 86-а година юркан от кой ли не  ;)

Март 19, 2012, 12:49:34
Отговор #94

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Незнам що не си отворите една тема и си мерете п......те колко щете.Темата е да покажем качествена реставрация на автомобил а не на кой му е по по най.Моля някой модератор да поразчисти малко.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 19, 2012, 13:44:15
Отговор #95

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Темата е интересна и има полезни неща.
Моля съсредоточете се върху същественото!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 19, 2012, 14:25:41
Отговор #96

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
И въпреки всичко няма начин да се въстанови на 100 процента.Корозията се премахва по лицевите панели а в греди колонки и места с двойна и тройна ламарина както и в разни ниши гнездата с корозия си остават и продължават бавно и сигурно да си хрускат метала и това е положението.От момента в който автомобила излезе от завода започва един процес на разграждане на метала както и отслабване на конструкцията при който независимо от старанието връщане назад няма.Може само да бъде забавен процеса до някаква степен която е приемлива впредвид вложените средства и това е.

Майтапиш се. Всичко се прави.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Март 19, 2012, 14:44:17
Отговор #97

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Защо да се майтапя колега? Ти видял ли си някой примерно да смени рамките на вратите около стъклата при ремонта на купето освен ако са видимо прогнили ?Отвън са си напълно здрави на вид ,яки и красиви,но това не значи че отвътре няма тръгнала вече ръждичка която хруска ли хруска.Не че и аз бих ги сменил ,но просто си говорим по принцип. Дори и да се обработят с химия тези места пак си остават компромат .Според мен винаги си остават огнища на ръжда тук там освен ако не изработиш наново купето но тогава колата минава в друга категория.

Март 19, 2012, 15:14:49
Отговор #98

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Добре де Румене - нали точно и аз това поддържам: че с нови ламарини се "връща назад" ръждата до нула - и започваш с ново от самото начало.
Каква е другата категория - не е ли това реставрация?
Не разбирам защо ги отделяш. А и за доста модели нови ламарини на практика се намират, често и цените не са зле.

Март 19, 2012, 17:01:25
Отговор #99

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
За намиране се намират,нови ламарини,но за задните надлъжни греди за Форд Ескорт 1993 г,на един клиент му поискаха 109 лири за брой.Колко ли ще струват дъната...А как ли стой въпросът с по-редките и стари возила.
И поради подобни причини,се прави от листова ламарина  ;).Възможно най-близо до оргинала.