Автор Тема: Москвич номер 10 - 2140Д от 1988 г.  (Прочетена 7140 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 09, 2020, 11:49:09
Прочетена 7140 пъти

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Последните дни като по чудо ми остана малко време. Поогледах москвичите и ми се доплака. Само прашасват и ръждясват и няма кой да им обърне внимание. Като имах време нямах москвичи, като имам москвичи нямам време. Не се живее така, да знаете. Ама...
Та така - най запазения ми москвич беше заприличал на намерен в гробницата на Тутанкамон - от 2014г. не пипан, не пален и не мърдал от място. Казах си, не го ли покарам сега, може да си остане там под навеса до следващото причастие. Самата кола - москвич 2140Д от 88г. на 38 000км. - видях го в мобилето през 2014г. - беше в Пазарджик. Тогава моя СПД си беше на село или нещо друго, знам, че го нямаше. Та бях сам и поради това паркирах първия ми пикап на централна автогара сутринта, свалих акумулатора и си взех билет за Пазарджик. Нарамих акумулатор и инструменти в една торбичка.
В Пазарджик бях към 08.00ч., сина на собственика ме посрещна на магистралата. Колата вика, много е хубава и много върви, баща ми почти не я караше, каквото е навъртял като километри е било повече от мен. Но вече не ни трябва и затова го продаваме.
Видях колата, още в първия миг се влюбих и как няма - въпреки че е мръсен дефорсак от най последните - от 88г. когато спират производството и качеството е най зле, москвича беше като току излязъл от завода - здрав, лъскав, хубав, ако можеше да се оженя за него, сигурно той щеше да бъде избранника :)
Покарах го, туй чудо вървеше като змей. Платих доста, това е най скъпо платения ми москвич, но много ми хареса. Оттам към областния КАТ за регистрация и към Луково, не барнах нищо по него, беше си изправен. После с влака до София с акумулатор в ръка да си взема пикапа от гарата :) Ех, какво ли не правя за тия пусти москвичи..... Веднага го вкарах под навес. Та оттогава до сега.
Беше толкова хубав че ме беше страх да го карам. Обаче преди седмица или две като видях на какво е заприличал и реших да се стегна в кръста - един пръст прах по него, мухлясъл салон, отгоре на тавана му в кашон бяха живели мишки. Един ден ми трябваше само да изрина всичките вещи които бях натрупал около него. Сложих акумулатор, учудващо подкачи бензин веднага. Няколко развъртания и запали на два цилиндъра. Прегледах тоците, оказа се слаба искра. Ясно, кондензатора е изсъхнал. Смених го, дзвера заработи нормално. Обаче а да го изкарам и нъц - залепнало долно цилиндърче на съединителя. Смених го, както и маркучето към него. И пак нъц - съединителя залепнал. Тук призовах всички духове, вещите, божества, вуду кукли и тем подобни знания които имах за отлепяне на съединител. Нищо не помогна. И съответно всичко долу - кардан скорости, кожух при това във възможно най гадните условия - тясно и прашно, с хиляди паяци. Маховика беше порядъчно ръждясъл. Сложих нов притискател, диск и лагер. Сглобих. Изкарах го за пръв път от 6 години. И като почнах едно чистене и миене, та пет дена сигурно. Но измих и изпрах всичко дори и тавана. Смених масла в двг., скорости и диференциал.Смених свещи и дистр. капачка. Смених ремък. Напълних които кухини можах с горяло масло. Не че ще го карам зимата, ама за всеки случай. По принцип по купето/монокока няма никъде изгнило, единствената корозия е на десния калник долу, но така си го купих. Салона няма забележки, само стандартна малка пукнатина на таблото /хронична болежка на всички табла от 76г. насам/ и изрязани дупки за говорители в предните кори.
Останалия салон е все едно сега произведен. Прегледах всичко по ходовата част  -ами няма забележка, няма луфтове, няма скъсани маншони, абе като ново.
Забравих да кажа че беше с петте си оригинални гуми, които свалих и запазих, тъй като нямат даже напуквания, а резервната въобще не е и слагана и е с мустачките си. Боядисах набързо и други джанти, оригиналните запазих. И москвича грейна. Брей пък като му направих първо кръгче - ебаси, че то като нова кола, стегната, вървяща.
Мотора върви много повече от чистия ми 12так - номер 22, както и от повечето ми москвичи. Установих само една забележка и при това над 70км. - диференциала вие, нещо което бях забравил. И тук се сещам за сина на собственика които ми каза, че едно време постоянно го е въртял в кръг /мечтата на подрастващите, ама какво да се прави/ Това виене на дифа е единствената забележка която установих, инак все едно карам нова кола. Даже оригиналните уплътнения на вратите са здрави и не духа.
Днес съм с него на работа. Няма такъв кеф - да караш напълно изправен и стегнат москвич. С изключение на лекото виене, колата вози като нова. Вярно, сигурно повече от една седмица се скапах от работа, но си заслужаваше.
Отвън има дребни забележки някой подбитости, но най голямата е пребоядисвания заден капак от предния собственик, както и малка дупчица на предния калник долу.

Та ето го и него:

Първо палене след 2014 г., беше си страшно да го гледам колко е мръсен :)



Вдигнах го за да мога да сваля скорости и отлепя съединителя:



Москвича е толкова добре проектиран, че в такива условия без проблем може да смениш съединител. Като вметна че съм 130 кила дебелак, и без помощник, после се оплаквайте, че нямате канал и затова не може да си оправите колите. От мен да знаете, има ли желание, има и начин - закон на Методи :)



Вече на собствен ход:













На реални 38 000км. е:



И се започна миене и чистене, бонанза бачовски ряпа да яде :) Аз процедирам така - махам всичко отвътре, махам тапите на пода и влизам с маркуча, четка, гъба и туба с обезмаслител. Всичко минава под водата, даже и тавана.





Пода е почти чисто нов:



Вратите са си с найлоните:



Като нова:



Багажника също е като нов:





Това е шофъорската седалка - чисто нова. Останалите са в по добро състояние, хихи :)



Задните вежди, чисто нови, всяко дете знае, че при москвич първо те гния :



Дори покритието отдолу е все още здраво и ненапукано:





Двете големи забележки по купето отвън - Пребоядисван заден капак:



И леко изгнил калник, без да е засегнат самия монокок, така го купих, явно е било пълно с кал:



Тук също е подбит:



Както и тук:



С това почти се изчерпват забележките. И вече сглобен, като не е полиран, просто измит с гъба и веро :)






















Даже оригиналното маркуче на бензина стоеше, смених го де, ама ми стана драго :)



Преди:



След:



Преди:



След:



Сложих и качестено радио, от "старата школа", не като днешните ежедневки :)



Ех че лъскавооо..... :)



Та така, москвича е изключително добър, за една бройка перфектен. Всичко му е оригинално, не видях един сменен елемент от него, с почти всички оригинални скоби на маркучите си. Като работа по него освен цялостното измиване свърших :

1. Сменен съединител комплект, както и цилиндърче долно и маркуче към него.
2. Сменени гумички на спирачна помпа
3. Сменени предни накладки и цялостна ревизия и на спирачната система
4. Сменени два оригинални маркуча за бензин
5. Сменена дясна панта на багажника
6. Смеменени свещи и дистр. капачка
7. Сменени оригинални гуми с такива втора употреба, оригиналните гуми и джанти запазих в найлонови чували
8. Налято горяло масло в прагове, врати, греди и кухини колкото достигнах.
9. Ревизия на цяла ходова част, ревизия колко да е ревизия, всичко е здраво и запазено и не съм пипал нищо. Единствено дифа вие, но ще го сменям.
10. Смазване на всички панти и механизми
11. Сменени масла навсякъде, както и ремък на водна помпа.

Отне ми пълна календарна седмица, но сега мога да кажа че нов москвич, точно с две забележки - виещ диференциал и лош външен вид на задния капак. Това е като забележки, а върви на змей. Газ няма да му слагам, единствената кола на която няма да сложа любимия ми пропан бутан.

като п.с мога да кажа - описах всичко подробно, тъй като ми минават мисли да се разделя с него. Просто нямам време да му обръщам подобаващо внимание и само ще стои и ще се скапва от времето. По ще ми е спокойно ако намеря някой ентусиаст които си го гледа и поддържа. Досега не ми бяха минавали мисли за продажба, но не искам да го гледам как се скапва от стоене. Още не съм решил, ще помисля обаче. За сега първата му и единствена задача ще е да вози едно малко и сладко /учудващо предвид бащата/ бебенце момиченце :) Пък ако реша да го запазя, ще го направя розов и ще го подаря на това същото малко сладко бебе като порастне и вземе книжка :)


« Последна редакция: Септември 09, 2020, 12:19:57 от dido1903 »

Септември 09, 2020, 16:01:46
Отговор #1

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Браво, чудесен е! Точно такъв, 1988 г., на 40 хил. км, щях да вземам от Пловдив, дядото го даваше за 1200 лв. август миналата година. Беше без точка ръжда, но много подбит тук и там и с ръчна газ, понеже човекът беше с увреждания. Горе-долу добре вървеше, ама скоростите включваха зле, което разбира се прави, но къде ги тези майстори? В крайна сметка го взе един ци….., пардон ром, който преди 2-3 месеца му искаше 3000 лв.!!!
Още не мога да забравя как дядото, като го караше, мина съвсем близо до една баба съседка, застанала с гръб баш на края на бордюра и така й заветри пенюара, а тя пък го сектирдоса. Аз викам на дядото внимавайте, а той вика, ами нищо й няма! :)
Но аз затуй го разкарах белия, сърце не ми дава да гледам как прашасва и особено ръждясва. Иначе и досега щеше да живее на тротоара до блока. То пък само преди седмица направиха и чисто нов паркинг до нас, където веднага можех да го ръгна и да преживее в зомби състояние следващите 20 и кусур години!
Но не харесвам червен цвят аз, най-обичам бял, син, зелен, кремав и оранжев при Москвичите, да не говорим за много редките металици...
« Последна редакция: Септември 09, 2020, 16:05:01 от Acropolis 1800 »
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Септември 09, 2020, 16:28:29
Отговор #2

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Конкретно моя с чиста съвест като изключа диференциала мога да кажа че е перфектен. От пусти мерак го карах около час и половина два през средата на София, преди малко, да видя как ще е в жегата - представи се прекрасно, скоростите влизат като по мед и масло, няма греене, но все пак през всичките години е бил само с антифриз които не беше мръднал като ниво през годините. Мотора има много тяга, ама много, на малки обороти мърка направо. В града не се усеща и виенето на диференциала, просто е прекрасен за каране  O:-) Не че си го хваля, ама си е много хубав  O:-)

Септември 09, 2020, 18:14:16
Отговор #3

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Лелеее, като съм идвал при теб не бях обърнал внимание колко прашясал е бил москвича. Браво, много хубав е станал. 8)) Искам да го видя някой ден този красавец. Даже и кръгче ще ти искам, нали съм си нахален :P.

Между другото и аз наскоро,по незнайни причини, реших да обърна внимание на нашия семеен москвич.... или по скоро на останкте му :(. От както баща ми го заряза 2008ма година, бе каран само наколко пъти по полетата и горите, в резултат на което му замина съединителя. Реших преди наколко седмици да видя какво се случва. Кутията долу, съединителя и той, от купето се сипе ръжда в очите ми, просто прекрасно.... Ами всичко износено максимално, феродото се изсипа на парчета, та чак и накои от пластините на които е захванато бяха почупени :-X.

 

Кожуха на съединителя спукан от стартера та до края надясно(голямата мощност на осмковия мотор не прощава >:D)

 

Отстаних течовете на масло от кутията, поне засега, и събрах цялата консрукция.
 
Изпробвах возилото, държи се доста добре впредвид цялостото му трагично състояние.

Аз сащо съм на мнение, че колите трябва да се карат, може по мако, но редоно. По-добре от каране да се амортизират вместо от седене.

Септември 10, 2020, 09:39:31
Отговор #4

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Хе, браво. Вашия е сигурно втория най изгнил москвич дето съм виждал, а съм виждал хиляди сигурно :) Пак е добре, че чоплиш нещо по него. Малко по малко и здрав москвич става :) Съединителя е заминал  защото му въртиш гумите :) Интересно защо така се пукат камбаните. И Борича от Ямбол имаше такъв проблем. Спукаха му се поне две камбани. А моя наистина ще ти хареса. Днес пак съм с него, не мога да го оставя макар че е само бензин, а аз съм обикновено бедно овчарче и като карам на скъп бензин нещо ме яде отвътре, хихи :)

Много върви тоя дефорсак, направо не може да не му даваш газ :)







Над 120 дифа почва да вие страшно, та в най скоро време трябва да го сменя. Мръсен дефорсак, както им вика един анонимец :) Ама почва да става един от фаворитите ми  >:D п.с по принцип не си позволявам такива скорости по столичен булевард, ама "то се не удържа"

Септември 10, 2020, 18:01:03
Отговор #5

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29
Привет и от мен,

Виждам, че тук един млад почитател замърсява темата и натрапва своите си ремонти - колата му има интересна съдба/и визия/, нека разкаже за нея.
Инак, имах удоволствието да покарам този перестоечен елемент - възхитително добре върви, здрав е и изглежда добре. С корекция на два детайла би станал отличен. Чувството е като да караш чисто нова кола, а не правена такава. Да нямах един такъв дявол, хич не бих се замислял.

Ето три поколения заедно:
« Последна редакция: Септември 10, 2020, 18:08:32 от Avtolubitel »

Септември 10, 2020, 22:34:12
Отговор #6

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Методи, аз гуми не съм въртял с москвича. O:-) В това състояне на купето и както беше със спуканата камбана, си е доста опасно. То аз почти не съм го и карал, я съм минал с него 20-30км, я не. Съединителя си е бил износен, като добавим и малкото каране по баирите в последно време, просто си му дойде времето. Пък за тия спукани камбани,нямах представа, че е имало и други такива случаи. Нашия навярно баща ми го е попресилил навемето, когато го е пролзвал за селскостопански и е теглил ремарке с него. >:D
Ай стига съм цапал темата с мойта кола, че някои колеги прочнаха да се сърдят.  ;D

Септември 11, 2020, 09:57:11
Отговор #7

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Хихи, анонимецо, благодаря за хубавите думи. И  не се сърди на младия почитател. Такъв ентусиаст е, че си е заслужил правото да прави каквото си поиска. Млади почитателю ентусиаст, на мен също бе много чудно защо така пукат тия камбани. Твоята е трета за която знам. Имах самочувствието че знам всичко за тия пустиняци...опс...москвичи, ама все изумяват с нещо ново и ново :) Наистина интерсно.

пс. хубава среща беше, скалъпена точно за две минути  O:-) На снимката се виждат най ярките представители на марката у нас - легендарния 408И, още по легендарния чист 2140 и началото на края - 2140Д мръсен дефорсак от най най последните. И интересното е, че чистия 2140 е от първата година на производство - 76, а дефорсака е от последната - 88. 12 епични години и над 2 милиона произведени бройки. Трябва някой ден да ги снимаме подробно един до друг да и опишем разликите през годините.




Септември 11, 2020, 18:44:15
Отговор #8

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ех, че готини снимки, напълни ми душата с тия от срещата.
Наистина добра бройка си прибрал.
А можеш ли накратко да ни обясниш разликите при тия 12-таци, 1360 осмаци, дефорсаци... Как са като мощности, какви са им разликите ...? руска сглобка, ловешка сглобка, никога не съм знаел разликите.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 11, 2020, 23:11:38
Отговор #9

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
В тази тема Методи е описал моделите на москвич https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,4867.20.html

Мощностите на двигателите са 50кс. при двигател 408, който е 1360кубиков,при 412 двигателя 1500 са 75к.с.,а дефорсирания 412 е пак 1500кбиков, но има по-ниска степен на сгъстяване и мощност 68к.с.

Разлика между българска и съветска сглобка като цяло няма. Уж качеството било различно, но нека Методи каже за това.