Автор Тема: Москвич номер 10 - 2140Д от 1988 г.  (Прочетена 7127 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 14, 2020, 10:29:51
Отговор #20

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Хихи, докато пишех и Момчил е писал същото май  O:-) Големите "умове" мислят еднакво май, хихи.
пс. Момчи, мисля че жигулата ти може да намери достоен съперник :)

Септември 14, 2020, 10:42:33
Отговор #21

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Жигулата не играе честно, тя има карти в ръкава. Но ще ми е много кеф да излезем тия дена на разходка. Зеленото изделие има винетка и не се е разваляло от миналата събота.
Малкият между другото ме е подпукал на вълна Москвич. Висим по половин час при ония ръждясали 403 и 408И, които десетки години отлежават в двор на една уличка в квартала ми. Има и един друг може би чист 2140, некаран от 2006г - и там се сили да го мие, да го стяга...Обикаляме из разни вътрешни дворове - намерихме дори Рено 4ЦВ от 50-те освен Лади, Москвичи, Трабанти... И знае марките вече - вчера бяхме при Сашо на гара Искър, той беше пръснал на атоми някаква джипка. Симчо вика - Чичо Сашо прави Хонда. Споглеждаме се - колата все пак е на стенда за тежко катастрофирали. Как разбра, че е Хонда? Води ме и показва единствената джанта с характерната емблема. Опасно човече.

Септември 14, 2020, 14:09:12
Отговор #22

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Ами крайно време ти е за москвич :)

Преди малко от покрива на МОЛ Сердика: Четвърти ден каране и километража вече сочи с 350км. отгоре, довечера ще ги закръгля на 400 :)












Септември 14, 2020, 20:59:35
Отговор #23

Активен andi1

  • Публикации: 106
Лелеле, красавец. Как само искам да го купя..... Сърцето го иска, акъла казва няма къде да го държиш...

Септември 14, 2020, 21:45:29
Отговор #24

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Благодаря ви за отговорите, беше ми много интересно. Москвичите са много интересни и стилни коли. Крахът им обаче леко ме натъжава, подобно е на усещането за загубен близък човек...
Методи, поддържай си ги и бъди жив и здрав! ;) :D

Септември 15, 2020, 10:04:32
Отговор #25

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Да, краха и мен ме побърква. Хората се отказват от тях просто защото са съветски/руски и защото са евтини народни коли. Как съвременния бай ганъо ще кара комунистическа кола, абсурд :) Ама нали е модерно да се плюва по Русия, няма как да кара руска кола. И още повече как ще кара евтина кола която всеки е имал. Не, бай ганъо е видял мерцедес по телевизията и си иска мерцедеса. Нищо че е втора употреба, взет от някоя западна морга за 100 евро и препродаден му за 5000 евро. И после се почват едни сервизи и главоболия.....ама бай ганъо си има мерцедес и се фука пред познатите си. Да не се засягат собствениците на мерцедеси, просто го ползвам за пример. Та бай ганъо взима на петдесеторно по голяма от реалната цена мерцедес /пак казвам просто е пример/ и хвърля на скрап перфектния москвич на дядо му или баща му в които вероятно е заченат и за които са се грижили 30 или 40 години, само защото видиш ли, модерно е да се кара мерцедес. Та така. А за москвич съм плакал, направо ревал както никога дотогава. И още ме боли. Тогава, през 2004г. две годишни усилия и ежедневно пестене от закуски отидоха на вятъра. Болеше ме все едно съм загубил дете тогава, ама какво да се прави, такъв е живота




Октомври 05, 2020, 11:29:17
Отговор #26

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Москвича има вече нов собственик. Още на втория ден след като го пуснах на обяви се продаде. Обадиха се поне четирима сериозни купувача. Отиде при мой приятел които е сред топ 5 на добрите собственици и му осигури топъл гараж. Като го гледах как се отдалечава колата и за малко да заплача. Хем ме е яд че го дадох, хем се радвам защото по добър стопанин сигурно нямаше да намеря. Оставих си вратичка да си го гледам и карам от време на време  O:-)