Автомобили > Немски автомобили

Mercedes 300SE W140

(1/64) > >>

fokke:
Здравейте , макар модела да е на 29 годи ни  пускам тема с колата която купих днес с идеята реставрация.
Модела е Мерцедес 300SE 3,2 бензин от 1993та година преди фейслифта .
Автомобила има козметични забележки , които с времето ще  отстранявам , като мотор кутия и окачване всичко е перфектно , окачването е оригинално няма нищо сменяно по окачване генераcия . Сменени са маслата на двигателя и на китията, която е 5степенна .
Има ръжди само и единствено по веждите от дясно , което е следствие на интервенция поради лек удър.
Колата е от НСО , от долу буквално всичко е без капка ръжда.
Салона е със забележки по таблото  , предното стъкло горния десен ъгъл е с проблем , мазано е със силикон вероятно пропуска вода и ще трябва да се прави.

Първото, което ще се прави по колата е  да се отстрани оргомния луфт в карето на кардана и висящия лагер които тотално за заминали.

&feature=youtu.be


Bogi:
Честито колега, пожелавам ти приятно реставриране

Първите години на w140 са с 4 степенна кутия, от коя година слагат 5 ?

fokke:
Човека , който ме консултира за колите ми така ми каза, че тоя мотор е с 5 степенна като 5та е електронна..... но това го коментирахме при огледа ,  възможно е  да има коментар на това мнение , трябва спецялно да проуча , защото до колкото четох за предпочитане е 4 степенна поради проблеми при 5 степенните заради 5та която не била механична  или поне това което разбрах.

ДО модераторите на форума, не мога да вляза в хоста за да качвам снимки иска ми парола и като напиша не ме допуска , поради това не мога да кача снимки на колата ......

USfan:

--- Цитат на: Bogi в Септември 12, 2020, 03:55:55 ---Честито колега, пожелавам ти приятно реставриране

Първите години на w140 са с 4 степенна кутия, от коя година слагат 5 ?

--- Край на цитат ---

Браво, чудесна покупка.
Тоя редови шестак с 3 до 3.2 литра мотор е супер здрав.
Ами, щом е от 1993 година с вече леко уголемения 3.2 литра шестак с едностранния вариатор на разпред-валовете /само на единия вал има вариатор, не помня дали вала на изпуск. или смук. клапани беше/, май е и с новия 5 скоростен автомат.

Това инфо лесно може да се провери по Нета за годината на дебют на тая кутия в в140, ама най-лесно си личи по цифрите на кулисата в салона на автоматика.

Визуално е точно така изглежда кулисата на 5-те скорости автоматик версията.
При нея 5-та скорост /кръстена- Д/ и 4-та скорост /която преди при 4-скоростните кутии е бившата- Д/, са на една хоризонтална плоскост за ръчна смяна с надпис-  4+Д.
А скоростите от 1 до 3, са на стандартната и традиционна при Бенц зигзагообразна вертикална плоскост за смяна.

https://www.pinterest.com/pin/811281320356514445/

fokke:
Благодаря !
Честно казано се обърках , ето какво излиза за версията от 91ва до 93та

 https://www.auto-data.net/bg/mercedes-benz-s-class-w140-300-se-231hp-automatic-29241

Ще разпитам спецялно моята коя е

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия