Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58459 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2021, 19:20:39
Отговор #100

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Не знам защо се завъртя разговора за това дали ще се връзва каравана с колата, реално мен това не ме интересува, защото няма да се тегли само с 140ката.

Модератора да каже къде да постна еввентуална тема ако е интересен процеса на правене.

Март 02, 2021, 19:39:54
Отговор #101

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не знам защо се завъртя разговора за това дали ще се връзва каравана с колата, реално мен това не ме интересува, защото няма да се тегли само с 140ката.

Модератора да каже къде да постна еввентуална тема ако е интересен процеса на правене.
Е,по тази логика би трябвало класики без регистрация и платени данъци и такси да бъдат превозени само с ретро репатрак до някое изложение  :))
retrobs.com

Март 02, 2021, 20:19:23
Отговор #102

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Ще разделя темата от това мнение, което пожелаеш,колега fokke,  след което ще я обособя като отделна тема в раздел "общи приказки". Заглавие, нещо като: Изработка на каравана
Или друго, по твое предложение.
Поздрави!

Март 02, 2021, 20:53:19
Отговор #103

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаре ти! Може просто да ми посочиш раздел , аз ще отворя тема  като почна . Това тук може да си седи за архив , то така или иначе не съм публикувал още нищо от проекта

Март 05, 2021, 22:34:22
Отговор #104

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вчера имах малко свободно време и седнах да си направя OBD1 код четец за грешки в компа на  мерцедеси от 88ма до 95та за 8-16-38 пинови букси. Могат да се разчитат по елементарен начин грешките в копмпютъра и да се отстранят ако те са софтуерен бъг.
Сега като имам време ще й пусна един тест на кома да видя какво ще покаже

Днес пък ми дойде инсталацията за М104 от кола донор , и се оказа правена, тоест с подменени нови кабели което си е шестица от тотото :))) Много съм доволен , ще я претапицирам с нов шлаух и юе я кача на колата , че моята е опечена






Март 19, 2021, 19:38:31
Отговор #105

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте отново , приближавам се до момента  при който  ще сваля оригиналната инсталация на мотора и ще започна подмяната на кабелите с такива издържащи на температура .
Миналия ден ми дойдоха буксите за  инжекторите , ключетата за разглобяване на букси , вчера Ходих и до Силвър Стар там поръчах всички букси от инсталацията без тези за инжекторите , защото си ги купих китайски от Aliexpres . При поръчаката ми направи впечатление, че цените за 4 букси са доста високи, 90 лева за 4 букси ми се видя доста, но го заръчахме от Германия пък да видим като дойдат :)
Днес дойдоха поръчаните кабели  със сечение 0,75  тефлонови. Взех по 20 метра от всеки цвят , дано стигне, че и да хартиса за инсталацията на 124ката , която също трябва да правя .

Чакам следващата седмица буксите от Силвър Стар  и ще снимам какви ги върша с тази  реално не толкова сложна инсталация на 140ката

ПС: Получих и поръчаните лепенки за 124 и за 140 , но лепенето им ще е едва когато колите са в добър външен вид и приключили пастирания и пръскане с боя















Март 19, 2021, 22:25:30
Отговор #106

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
пазиш ли линка към стикерите, да поръчам за 210ката един сет - може и да имат :)


Март 21, 2021, 19:40:43
Отговор #108

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Хора, имам нужда от малко помощ! Искам да намеря информация за това дали има разлика в предните калници на колите преди фейслифта и след него ?
Искам да си подменя единия калник със здрав но  не е ясно какъв да търся .

Март 22, 2021, 12:27:57
Отговор #109

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Калниците са същите, но гледай дупка за мигача да има или да няма в зависимост от твоята кола