Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58496 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2021, 09:21:03
Отговор #130

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Ей, аман от ши.....ци  >:(
За катализатор ще проверя довечера - моят ауспухар ми спомена оня ден за някакви полски, универсални, на цена около 200лв.
За ламбда можеш да провериш на Първа българска армия - ако идваш от Военна рампа се пада от ляво - има един юнак, който продава само Мерцедеси на части. Когато минавах за последно имаше поне две 140-ки.

Юни 01, 2021, 11:16:23
Отговор #131

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вчера веднага поръчах универсален катализатор за мотори от 3 до 5000 куб и е 155 лева , по-добре ще е от резонансни гърнета  , а и ще си има катализатор , обаче ударих на камък за ламбдата. Писал съм на поне 8 обяви в ОЛХ за бензинов катализатор , намерих на нормална цена от 60 кинта но от 4,2 мотор , и не знам дали самия сензор е еднаклъв с моя, иначе куплунгите са различни вероятно защото моя не е фейсов а е преди 93та год. Та сега се чудя дали да не взема тази от 4,2 , да си сложа моята букса която остана и да пробвам с ламбда от 4,2 мотор , дано нямат разлика като сензор.

Юли 23, 2021, 11:42:23
Отговор #132

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, след доста ремонтни дейности по колата, като смяна на повече от половината предно окачване , смяна на филтри  пълнене на климатик  и други неща то последния месец с нея се возим по морето :)
Кораба дръпна караваната   ни  до българското черноморие без никакъв проблем и след това  обикаляме по цялото крайбрежие с нея.
Мога да кажа, че шофирането на този автомобил за мен е огромно удоволствие. Буквално  карам колата  с кеф :)
Вчера скокнахме и  до Калиакра , снех няколко фотоса на фона на морето и на вятърните турбини там.












Юли 23, 2021, 11:49:57
Отговор #133

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Величествени снимки! Много хубава комбинация с караваната :)

Юли 24, 2021, 20:33:43
Отговор #134

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Величествени снимки! Много хубава комбинация с караваната :)

Благодаря ти , единствения позитивен коментар за комбинацията на 140 с ретро кемпера !

Юли 24, 2021, 20:40:10
Отговор #135

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Благодаря ти , единствения позитивен коментар за комбинацията на 140 с ретро кемпера !
Явно не сте прочели всички коментари :D
retrobs.com

Юли 24, 2021, 21:00:40
Отговор #136

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
А извинявам се, два позитивни коментара :)))
Днес бях в моя роден град Бургас, абе хубав е станал последните години :)

Юли 24, 2021, 21:03:30
Отговор #137

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
А извинявам се, два позитивни коментара :)))
Днес бях в моя роден град Бургас, абе хубав е станал последните години :)
Е,няколко пъти печели приза "Най-добрият град за живеене/в който искам да живея" :)
retrobs.com

Август 02, 2021, 22:58:56
Отговор #138

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Една реклама която се каня от доста време да пусна в темата си като значка :)



« Последна редакция: Август 02, 2021, 23:09:43 от fokke »

Август 07, 2021, 18:41:42
Отговор #139

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Човек това, което може сам да си направи и другите не могат :)))
Понеже на връщане от морето с каравана и с климатик на 12 градуса  ми направи впечатление , че стрелката на температурата е неестествено високо, макар и под 100те градуса  започна да вдига доста над 80тката което не го беше правила , та леко се притесних. Тия дни реших да промивам охладителната система и купих 500 грама от BARDAHL за почистване на отлагания и без да се замисля вчера го сипах в системата , палнах колата за около 20  мин и с идеята в понеделник  да я закарам на майстора да го излеем и да промием и нов антифрииииииииииззззз. Днес сутринта кой ме накара да попитам в групата за мерцедеси във фейса  за подробност  по упътването и като се почнаха едни легенди как тая химия съсипва здрави коли , яде уплътнения и пробива радиатори и съсипва скоростни кутии. Четох как хора за 15 минути с тая химия  си пробивали радиатори и незнам си какви ужасии и ако съм с автомат от старите  направо да забравя да го ползвам това . Като прочетох тия кошмари и ме хванаха лудите :)))))))))
Айде на моя майстор , веднага точене и промивка с вода до като се избистри всичко в системата и сега съм с вода до началото на другата седмица.

За сега нищо не тече но ще следя масло на скоростна  и течове по мотора и радиатора :)

Та така , 0т глупост да съсипя работеща кола :))))