Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 59508 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 24, 2021, 21:26:37
Отговор #150

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Намерих запалка Zippo в една 140 (сребърна със златен обков съвсем нова в кутийката/опаковката) при демонтаж на интериора.Това стана пред очите на собственика на колата ... показах му я а, той каза "щом ти си я открил твоя е"
п.п.Колата бе закупена от "Капитолия".Имам си я все още.
retrobs.com

Септември 02, 2021, 14:36:14
Отговор #151

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Малко  кадри на колата  с море за фон :)











« Последна редакция: Септември 02, 2021, 15:01:29 от fokke »

Септември 06, 2021, 07:37:29
Отговор #152

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте, тъжна за мен новина от вчера сутринта  :-\ Запалих колата  и се чу шум от мотора лек зъркащ шум, изкарах я от двора  си пред къщата  и забелязах, че стрелката на малкото не се вдига, при подаване на газ до около 2000 оборота  светва и червената лампичка за масло................... оставих я колата на майстора който е на около 400 метра от мен  и сега докато отвори колата  само гадая какво се е скапало толкова основно , че да не вдига налягане на масло така рязко и неочаквано. Колата до момента не даваше призначи за проблем,налягане на масло на 3, ново масло на оказаното ниво, 5/50  тиха работа на мотора, и изведнъж ................
Не съм спал от нерви, адски ме е яд , защото може да се е оакало  генерално  нещо

Септември 06, 2021, 17:41:07
Отговор #153

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Неприятно :( но не вярвам да е нещо сериозно.
Всички знаем,че при такава ситуация (липса на налягане) сериозните проблеми идват при подгрят двигател и високи обороти.
Успех!
retrobs.com

Октомври 04, 2021, 15:57:53
Отговор #154

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте, миналия понеделник докарах колата в София и леко леко почваме да я разглобяваме. За целта  трябва капака на картера да се свали за да се видят щетите , но за целта трябва или да падне предния мост с цялото магаре, или мотора да се вдигне нагоре с около 15см така че капака на картера да излезе. Яни ( майстора който работи по колата) предпочете да вдигне мотора нагоре за да не се пръсва предницата.

За момента той е свалил капана на картера и през пролуката просто проверява на първи прочит за какво става дума. Пращам клипче на някой ако му е интересно



Тук вече мотора е оголен и готов да бъде вдигнат с лебетките :


Октомври 07, 2021, 15:35:33
Отговор #155

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Нещата с колата бавно се изясняват. Ще се свали кардана , кутията и мотора ще се сложи на станок за да може да се върти и да се ревизира всичко , да се измие и да се смени верига с обтегачи на ангренажа, малсената помпа най-вероятно е блокирала, защото в капака на картера излезе главата от болта  стягащ зъбното й колело който е скъсан, шпонката е превъртяла. Само се моля докато съм закарал колата до сервиза на 300 метра да не са се надрали лагери и колянов вал , всичко друго ще се подмени. Сега търся маслена помпа , верочтно на старо ще купувам , купих верига за маслената помпа , поръчах от Мерцедес пружиа и обтегача който е пласмасов.

Като се изкара мотора навън ще се оправят и някои други неща като смяна на повдигачи  и теч на масло от масления филтър . Така че може всичко да е за добре и този ремонт да е причина да се ревизира и смени всичко което е за смяна...........  въпроса е че не беше подходящия момент, ама то за такива ремонти май никога не е подходящ момента :))))






Октомври 13, 2021, 19:14:57
Отговор #156

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Днес извадихме мотора от коша и свалихме маслената помпа за да разберем каква е причината на блокажа й.
При разглобяване на самата помпа изпадна от нея една шпонка , която въобще не е от нея , а се намираше в нея! Оказа се че шпонката е бокирала зъбните колела има следи по 2 зъба от там в следствие на блокажа е превъртяло зъбното колело и е съсало болтчето държащо зъбното колело на веригата........
Отделно при облед на смукателя на помпата има цедка за да не засмуква боклуци, на нея обаче се вижда дупка с големина колкото шпонката и верочтно тя е била засмукана от помпата , влязла е в нея и я е блокирала!
Трябва обаче да се установи от къде идва шпонката и вероятно това ще стане в следващите дни при отваряне на мотора за смяна на ангренажната верига .

Отделно отворихме и единия биелен лагер, самите лагери са оригиналните силно износени и са за смяна . При оглед на повърхноста на коляновия вал при лагера е без надрасквания. Ще се сменят и основните лагери на коляновия вал за да е ясно , че всичко там е ревизирано и  ново.




















Октомври 15, 2021, 20:33:57
Отговор #157

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Ясен е причинителя , "майстора  сглобявал демпфера   обаче не е ясен :)))


Октомври 15, 2021, 20:42:03
Отговор #158

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
сега е момента за чистене и нареждане на коша, и нова боя на капака на клапаните  O0

Октомври 15, 2021, 21:03:08
Отговор #159

Неактивен batko

  • Публикации: 96
woodruff key го наричат американците, на чероки 4 литровия шестак съм го виждал, според мен да застопори шайбата допълнително на място, явно на доста други мощни коли е така, но как е отлетяло незнам то тая шайба се навива с доста яко torque за вала
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini