Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58542 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2021, 21:28:24
Отговор #180

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Мотора е сглобен и днес е поставен в коша :






















Ноември 08, 2021, 23:29:28
Отговор #181

Неактивен ncuxoHeBpo3eH

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Красота!  :)

Ноември 10, 2021, 21:17:09
Отговор #182

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Всяко зло - за добро ! Ще изкара още толкова години  :)

Ноември 10, 2021, 21:28:05
Отговор #183

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Всяко зло - за добро ! Ще изкара още толкова години  :)

Много се надявам да е така, макар че повдигачи и сегменти не съм сменял , то само това остана несменено........

Ноември 12, 2021, 00:11:40
Отговор #184

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
След един месец работа по мотора днес дойде момента за първия старт. Първо въртене на стартер без включен ток към дюзите за да омаже маслото навсякъде , без включена охладителна система за евентуално разглобяване ако има проблем. След това  старт на мотора с охладителна течност и 15 минути работа  на мотора за да се види има ли течове на масла и антифриз.

утре  прикачване на реадиатора на климатика  и чекинг на теч на кутията.




Ноември 27, 2021, 16:19:21
Отговор #185

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, мога да се похваля , че колата вече е в движение в доста добра кондиция.

Има някои проблеми след сглобяването , имахме проблем , а и все още имам проблем с тока  от алтернатора.
Някой знае ли каква е нормалната стойност на напрежението на алтернатора при този автомобил??????  При студена кола, алтернатора зарежда с 14,2 като с времето и загряването стойностите падат до 13.2 при пуснати фарове , парно , мигачи и тн, има моментни стойности дори и до 12,5 .

Бихте ли ми препоръчали човек разбиращ от материята да му закарам колата да я погледне, а не да се окаже по средата на някоя магистрала да съм без ток? Питам за майстор  за София .

Динамото зарежда но мени стойностите , което не съм сигурен дали трябва да е така !

Междувременно смених и клемореда и се родих. Стария беше уникално разбит не включваше и не правеше контакт от всеки път и тн , сега нещата да тотално подобрени:)







Ноември 27, 2021, 16:59:55
Отговор #186

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Предполагам, че стойностите са мерени с нещо по сериозно от джиджавката в запалката?
Иначе и аз се ослушвам за сериозен човек в София занимаващ се с ремонт на алтернатори!

Ноември 27, 2021, 20:36:33
Отговор #187

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Меря го и с мултицет но в движение джиджавката е удобна да следя поведението му и извода до момента е , че след като колата работи повече от 30 мин в градско  напрежението пада до 12,2 което на практика значи че не зарежда . Странното е  че спада капацитета на динамото след продължителна работа.

Тъпото е че му сменихме лагерите , четки и реле  и реално сега трябва да го хвърля и да сложа друг .......


Ноември 27, 2021, 20:53:57
Отговор #188

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Меря го и с мултицет но в движение джиджавката е удобна да следя поведението му и извода до момента е , че след като колата работи повече от 30 мин в градско  напрежението пада до 12,2 което на практика значи че не зарежда . Странното е  че спада капацитета на динамото след продължителна работа.

Тъпото е че му сменихме лагерите , четки и реле  и реално сега трябва да го хвърля и да сложа друг .......
Хм ... интересно
Мисля,че 140 имат букса за диагностика .... мултицета не е за предпочитане в такива ситуации
retrobs.com

Ноември 27, 2021, 20:59:11
Отговор #189

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
За най голяма достоверност аз лично бих си опънал едни временни жици директно от акумулатора до купето и бих закачил мултицета за да гледам малко по достоверно какво се случва.
Тия простотии за запалката са като едни часовници дето ти мерят кръвно и пулс и гледайки ги се чудиш как още си жив!

Иначе ако колата има OBD куплунг мога да ти дам един адаптер дето работи с телефона и да си дебнеш


п.п.
Гледам, че адаптера още се подарява, а по спомен доставката беше само към 8 долара, та тези на които им се стори интересно и полезно - да скачат https://www.nonda.co/products/smart-vehicle-health-monitor-mini?header=y
« Последна редакция: Ноември 27, 2021, 21:12:24 от kaci »