Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58483 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 29, 2021, 18:12:39
Отговор #200

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Благодаря, успешна и от мен !

Самата джаджа ми беше за да следя тока с който се зарежда акумулатора В ДВИЖЕНИЕ, защото няма как да следя тока на зареждане в различните  режими на мотора. Оказа се в процеса на проследяване на проблема, че самия алтернатор зарежда с около Волт под номинала , а и големия проблем е варирането на стойностите при студен и топъл мотор и при различни обороти. Проблема е , че алтернатора поради годините си и най-вече поради разглобяването му и смяната на лагерите и четки  се е получило разпояване на контролния блок. Това са спойки идващи от намотките на статора към контролния блок и на практика поради лоша връзка подава променливи стойности.
Винаги е добре когато се установи даден проблем.

Декември 29, 2021, 19:35:19
Отговор #201

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Да, много са неприятни, а понякога и трудни за точно диагностициране случките с тези ремонтирани, но на практика - неизправни агрегати. Позволих си да питам в темата за доказал се човек ремонтиращ алтернатори защото при мен, за да се демонтира, ремонтира и монтира обратно е нужно почти сваляне на мотора и подобна несполука с ремонта, ще ми докара доста нерви....

Декември 29, 2021, 20:56:09
Отговор #202

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
За голямо съжаление не мога да препоръчам електриджия в София. Особено за такива коли е адски трудно да се намери някой , който е адекватен и знае какво гледа. W140 е с много електронни и електрически системи които са на 30 години , това е проблем  поради остаряване на компонентите а сложността на системите е голяма и някой байчо с отверката няма шанс да разбере  какво трябва да гледа , камо ли да го реши като проблем.

Декември 30, 2021, 17:00:14
Отговор #203

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Като пишеш измерване на тока трябва мерките да са в ампери, иначе "Волт" е мярката за волтаж.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Декември 30, 2021, 18:21:10
Отговор #204

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Като пишеш измерване на тока трябва мерките да са в ампери, иначе "Волт" е мярката за волтаж.

... иначе "Волт" е мярката за напрежение./ако трябва да сме точни/
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 01, 2022, 18:44:08
Отговор #205

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Честита нова година ! Желая на всички  да имат  здраве  и всички коли които са си мечтали :)

Днес по традиция  на 1ви ходим на Беклемето. Тъкмо исках да тествам колата на баир , да видя загрявали и тн. Колата се представи супер. При слизане слагам автомата на 3 тоест да качва само до 3та скорост за да не ползвам спирачка при пускането на прохода и ми направи впечатление че градусите на мотора паднаха до 50С .







Януари 03, 2022, 09:49:01
Отговор #206

Неактивен Роби

  • Публикации: 90
Много се надявам да е така, макар че повдигачи и сегменти не съм сменял , то само това остана несменено........
Проверка и измерване на цилиндри бутала сегменти е абсолютно задължителна , при такъв ремонт.

Януари 03, 2022, 19:46:37
Отговор #207

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Ако буталата не са вадени от цилиндрите няма проблем.
Аз ако извадя буталото задължително сменям сегменти иначе почва да гори масло.

Януари 04, 2022, 09:07:52
Отговор #208

Неактивен Роби

  • Публикации: 90
Проблемът е точно че не са извадени буталата за да се премерят цилиндрите и сегментите и ако е необходимо да се сменят поне сегментите , ако луфта между буталата и цилиндрите са в границата на допустимото износване.При ваден и разглобен двигател това е абсолютно задължително.

Януари 04, 2022, 09:16:06
Отговор #209

Неактивен Роби

  • Публикации: 90
Главата също трябва да се направи .Не се ли направят тези работи следва варианта гори масло.