Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58467 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 04, 2022, 09:53:03
Отговор #210

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Главата също трябва да се направи .Не се ли направят тези работи следва варианта гори масло.


Няма такова нещо като задължително. Това е все едно да идеш на зъболекар и с едно ходене да ти оправи всички проблеми , защото  иначе  няма да можеш да се храниш.........

Такива крайни мнения важат  за някои неща  като примерно смяна на гарнитури при сваляне на глава или картер  или някой друг капак, но задължителна смяна или ремонт на бутала или сегменти няма,  освен ако не хлопат като ....... в цилиндрите  и колата гори кило масло на 1000км .....

Отделно  всеки двигател  има  допустими  количества на масло, което  бива консумирано от двигателя по време на своята работа. Винаги ми е било смешно като някой ми каже , че двигателя не му пипа маслото , еми няма начин да не ти го пипа. Въпроса е тук  колко масло консумира  мотора и дали е в норма .


Януари 04, 2022, 10:12:02
Отговор #211

Неактивен Роби

  • Публикации: 90
Е щом не искате да си направите двигателя от веднъж, сваляйте качвайте го и 5пъти за спорт .Аз само изказах 37годишно професионално мнение .За което съжалявам, че се включих в не професионална по скоро зъболекарска дискусия.

Януари 04, 2022, 21:19:49
Отговор #212

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Разбира се ,че няма нищо задължително .
Но да отвориш мотора , да смениш биелни основни лагери и да не замериш хлабините на цилиндрите , буталата и да не се ревизира глава си е някак странно. Имали сме случай и на ревизирана глава , но непипано нищо надолу , защото горяла масло от гумички на клапани. И като се уплътни главата и започва още по-явно да духа през сегментите компресия. Стискам палци всичко да е окей и изобщо да не ти се налага повторно отваряне . Скоро ще правим основен на мотора S600 V12 та предстои да му търся части. Имаш ли идея освен от Силвърстар и Елит Кар от къде другаде може да се поръчат оригинални цели сетове гарнитури , бутала и тн и тн .  Примерно някой специализиран сайт за модела. Поздрави и следим темата .

Януари 04, 2022, 23:08:28
Отговор #213

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Защо да отваря и замерва бутала?
Колата до последно се е движила като не е горяла масло, не е загрявала, разхода на гориво е в нормите, мощноста си я има!
Аз съм на принципа не пипай нещо което работи

Януари 05, 2022, 22:44:04
Отговор #214

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
За да не отварям главата си има доста причини независимо че мотора е бил вън от коша....
Реално ремонта на мотора бе маслена помпа, а не основен ремонт. Колата нямаше , а и няма индикации за проблеми с повдигачи , гумички или сегменти, защо да отварям главата и да сменям неща, които са в норма, а и гарнитурата на главата е сменяна което значи че е правен такъв ремонт и е сваляна главата по някаква причина в НСО .........

Та ремонт на маслена помпа не задължава да се отварят бутала , смяна на сегменти и тн. Да не говорим че ремонта ми продължи 1 месец , а колата не бе карана 2.5 . Понеже е свален мотора , бяха подменени точно нещата , които бяха за смяна , като верига , всичко последващо от нея , а щом е отворен мотора през картера и смяна на лагери........ Един ден като тръгна да правя основен ремонт   ще се обадя на потребител с име Роби за да го попитам какво да сменя , макар да предпочитам да работя с млади хора , които  са в крак с нещата  и не абсолютизират  ;)

Додо, реално съм купувал от Силвърстар и от някои сайтове. Оказа се голям проблем с оригиналните части. Поради това , че колата е на 30 години ,  вероятността за изчерпани части по складовете в Европа е голяма а модела е млад за да има читави фирми за реплики. Търсили сме части в Ибей , проблема при Ибей е че ако са от САЩ  идват златни заради мита такси ДДСта и тн. , но пак е вариант. САЩ имат доста по-големи складове за тия коли се оказа.

Януари 06, 2022, 19:44:55
Отговор #215

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Информативно проверих , та в Европа има оригинални почти пълен сет за глава , сегменти , лагери и тн . Единствено на първо четене не намирам бутала , но е доста вероятно да не се наложи . Колата има силно завишен разход на масло . Изтеглих един много полезен дигитален ремонтен каталог за модела от benz world. Попадал ли си на оригинален комплект верига ?

Януари 06, 2022, 22:37:28
Отговор #216

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Изтеглих един много полезен дигитален ремонтен каталог за модела от benz world. Попадал ли си на оригинален комплект верига ?

И аз дръпнах някакъв руски каталог за В140  но не можах да го подкарам , явно е бъгав......

Верига оригинална не намерих , имаше на Ина , за това и взехме от нея ........... Купихме пълния комплект който бе под всякаква критика, верига ИНА  , плъзгачи от някаква друга фирма със съществени разлики от оригинала и не ги ползвах.  Вероятно за  М119  може и да има повече чарколяк оригинален, макар че и М104 е популярен мотор също  ......

Януари 07, 2022, 07:14:07
Отговор #217

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
За М117,  и М119 съм намирал в щатски сайтове почти всичко,  и в повечето случаи на разпродажба, на цена в пъти по ниска от тукашните цени на Елит кар, които от друга страна дават по добри цени от Силвър стар за оригинални части
 www.autohausaz.com - тук намирах най добрите оферти

Януари 08, 2022, 18:17:36
Отговор #218

Неактивен batko

  • Публикации: 96
тука е мястото да вметна нещо, много е лесно да се обяснява как и кое трябва да се смени, ама предполагам, че колегата е като мен иска кола на пътя утре, частите не идват лесно до България и ние не сме заможни хора, прави се каквото може автомобила да е на е пътя и се записва какво трябва за следващия ремонт
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Януари 08, 2022, 18:44:53
Отговор #219

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Абсолютно, ако има кола която трябва да се движи, то това е 140.
А за да допълня батко, то си има и едни показатели по които се определя кое е за ремонт, кое не е... да се сменят части за спорта, щото двигателя бил на масата е безразсъдно.Особенно на тази марка и това поколение автомобили.