Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 59376 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 08, 2022, 20:05:04
Отговор #220

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Абсолютно, ако има кола която трябва да се движи, то това е 140.
А за да допълня батко, то си има и едни показатели по които се определя кое е за ремонт, кое не е... да се сменят части за спорта, щото двигателя бил на масата е безразсъдно.Особенно на тази марка и това поколение автомобили.

Безрасъдно да смениш сегменти на 30г автомобил и да замериш информативно цилиндри ? Ти и батко ти ходихте и мерихте ли ? Явно ви кефи да отваряте по 5 пъти един мотор докато не му изпонакъсате и разтеглите болтовете , понеже сигурно и за тях е безрасъдно да смените. Хайде стига с тия нелепи подмятания . Така е преценил , така е направил . Всеки си изказа мнението , нека приключим тази дискусия и не цапаме темата .

Януари 09, 2022, 00:31:29
Отговор #221

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Като цяло всички са прави. Като ще се разглобява един мотор , то е хубаво да се смени каквото е нужно. Ние така и направихме и в момента мотора мърка:)
При проверка на маслото на 2к километра не е мръднало от последния показател който е 2мм  от макса на който го наляхме в началото, тоест всичко си е точно с бутала и сегменти ако да са на 30 год. Впрочем  главата е отваряна , а и картера също в НСО , което може да значи и че може да са подменяни.Няма как да знам освен ако един много готин пич с който се запознах във форума не съдейства  да открием  инфо в гаража на НСО за тази кола :)))  Няма да ги пипам докато не почне да пие по кило на 1000км ......

Поздрави на всички и успешна година и много  хубави моменти с любимите возила

Януари 09, 2022, 16:53:46
Отговор #222

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ще е готино да научим и ти и ние повече за нея от НСО  >:D Интересно на каква служба е била там и дали от нова е при тях.

пп. Извинявам се за предния ми пост , ако съм бил малко прекален в изказването . Засечи я на 10 000 км пробег примерно , ако е в рамките на допустимото може и никога да не ти се наложи да я отваряш повече , здравичък мотор си е . В НСО си имат техен сервиз или ползват външен ? Интересно ще е да се намерят хора , които са облужвали и ремонтирали автопарка там и да разкажат повечко .

Януари 10, 2022, 13:49:05
Отговор #223

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Здравей Дидо ,  колата е произведена за Франция и има инфо в Силвърстар до 2002ра . След това  НСО я купуват и ремонтите  са правени в техния гараж до последно. Има доста сменяни неща и по окачването, защото седят лепенки  по детайлите.

Януари 11, 2022, 12:02:02
Отговор #224

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Приемам извинението, вероятно не сте ме разбрали правилно.

Януари 13, 2022, 00:05:47
Отговор #225

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Дойде времето да сменя и маслото на Шпер дифа. По препоръки на майстора ми Яни , на който се доверявам на 120 % , с годините шпер дифeренциал  при сработване пълни маслото  с фракция от съединителите  и маслото става като абразив допълнително. Маслото е задължително да се смени , а вероятно не е пипано от доста години , ако въобще е сменяно някога.
Речено сторено, закарах колата и източихме  станалото на катран масло и го сменихме с литър и половина Castrol Transmax Limited slip 75 - 140


Февруари 08, 2022, 19:29:27
Отговор #226

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
След ремонта на мотора,  на 1-во януари по традиция ходим до Беклемето до самия паметник горе ако е отворен прохода и ако сме в региона по Нова година. Та качвайки се нагоре , специално гледах стрелката на темп. на водата  и забелязах че държи по-висока темп. Оказа се че вероятно  Виското е заминало след 30 години работа, та дойде и неговото време са смяна с такова на Febi...



Март 03, 2022, 23:58:40
Отговор #227

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
И така приятели , поради факта, че  скоростната кутия на моя мечок е 5 степенен автомат , който е леко бъгав като цяло поради петата която е електронна, а другите са механични. Та винаги седя на тръни  да не му стане нещо че  правенето на тая кутия ще е голям филм предвид , че ако изгори соленоида проблемите са два, че го няма , и че е ако го има е 2100 лева . На следващия автомат който е пак 5 степени но вече на на следващия модел кутии соленоида е същия като устройство, но не езаменим поради размерни различни и цената му вече е 30 евро .......

Та предвид че моя автомат е на милиони километри и макар да работи супер коректно  все ми е в главата , та рекох да си потърся друг  такъв, който да реставрирам да сменя всички вакууми и вътрешни дискове, гарнитури и всичко , което се сменя и да го имам в резерва.

От много време се оглеждам за същия автомат 722.509  но са адски кът, няма и няма. Изпуснах един който ми го взеха под носа  и се зарекох следващия ми попаднал да го взема.
Днес ми докараха същата кутия от Враца 722.509  от W210  , като цяло купувам котка в чувал , защото нито е ясно работи ли  нито колко е карана, но поне имам заветната автоматична кутия  и предстои  реставрация  и смяна на всички елементи:)

Супер доволен съм и сега ще карам колата си по-спокойно :)







Април 17, 2022, 17:32:27
Отговор #228

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Здравейте хора
Имам проблем от около година с колата но сега се засили и адски ме дразни , а и не е добре да се кара така. Та проблема е  , че при спиране особено от голяма скорост  при натискане на педала на спирачката  се появява  тремор във волана и педала което говори за криви дискове.

Кривенето на дисковете е оправдано в случая от това че колата е над 2 тона , а дисковете са ми нови Brembo , но вероятно  още при смяната са изметнали при рязко нагряване както обикновено става.

Дайте идея как може и дали въобще може да се изправят или отивам на поредните нови ?

Април 17, 2022, 18:34:59
Отговор #229

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Можеш да ги изправиш на Pro Cut машина , другият вариант е разбира се нови . Но хубаво е като сложиш новите дискове следващият път да измериш дали има бой - т.е. крива главина или нещо друго по окачването . Брембото не е нищо особено и не се очудвам проблема да е в тях , а всичко останало да е наред по окачването .