Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 59606 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2022, 20:28:46
Отговор #230

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Можеш да ги изправиш на Pro Cut машина , другият вариант е разбира се нови . Но хубаво е като сложиш новите дискове следващият път да измериш дали има бой - т.е. крива главина или нещо друго по окачването . Брембото не е нищо особено и не се очудвам проблема да е в тях , а всичко останало да е наред по окачването .

Окачването е топ . никъде не мърда нищо не  тегли на никъде , просто скапаните дискове ........

Април 19, 2022, 05:52:30
Отговор #231

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Брембо в последните 10 години е пълен боклук , с изключение на заводски монтираните в по бързите коли спирачки, според мен заложи на друга марка , може би ATE или Zimmerman , поне тук където живея и работя аз са със доста добро качество  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Април 19, 2022, 14:57:21
Отговор #232

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
на ягуара беше така - нови хубави дискове, задължително перфектно почистена главина с шкурка там, където ляга диска - спирал съм екстремно от 220, и безброй други скачания с двата крака на контрата - нямаше ядове до последно

Април 19, 2022, 19:09:00
Отговор #233

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Благодаря ви за коментарите !

Да вероятно ще отида на нови и както казваш ще почистя главините  за да легнат хубаво!

Април 28, 2022, 09:55:52
Отговор #234

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте
Продължава работата по по колата , смених  маслото на 2к километра защото при смяна на лагери и ред други детайли по мотора .
Смених термостата , защото ми вдигаше температура около 100градуса при скорост на магистрала от около 120 кмч , сменихме радиатора на климатика с нов , дехидрататор също , и всички гумени уплътнения по климатика

 
















Април 29, 2022, 00:36:18
Отговор #235

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Охоо.. след тоя ъпдейт, от духалките ще духа свеж планински въздух
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 13, 2022, 21:15:34
Отговор #236

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Здравейте, днес ми изгоря приборното табло:(
Днес по време на движение всички светлини по таблото и стрелки започнаха да мигат и шават , подмириса на бакелит . Спрях , откачих и извадих приборното  и сега нямам кола. Някой идея  дали има оправяне или да търся по моргите?


Юни 14, 2022, 00:48:53
Отговор #237

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
По това табло няма електроника, така че би трябвало да е поправимо.
Отзад на мека платка ли си? Ако ДА, то има шанс на някое прегъване да имаш прекъсване или отлепена писта. Свали я и прегледай пистите. На едно старо VW T3 бях преправял/поправял/дублирал писти с външни проводници - мостчета над изгорелите писти. Другото, което се сещам е, че на 190-ката заради лош контакт на една от крушките за подсветкат ми играеше стрелката за температурата - имаше някаво искрене явно.
Само идеи.
Успех

Юни 14, 2022, 13:05:48
Отговор #238

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Ами честно казано платка с диодчета и разни кондензаторчета и чипове ми се струва, че е електроника. Силна миризма на бакелит се носи от тая платка но видимо не виждам горяло нещо ...




Юни 14, 2022, 16:27:36
Отговор #239

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Забравих колко нова е тази кола........ми глупост съм написал.
Мога да ти дам телефон на един момък в София, кв. Бъкстон - сервиз за електроника има и го ползвам по работа, но нямам идея дали ще се наеме и за какви пари.