Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58455 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2022, 19:43:10
Отговор #250

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Дано те вози безаварийно напред!
Стискам палци повече да не ти лази по нервите и джоба. И благодаря за честната и подробна тема. Малко хора биха показали какво реално е да се поддържа 30-годишна кола от високия клас.

Благодаря ти Момчиле !
Реално колата си ме вози и въпреки  проблемите които ми е правила, като седна в тоя кораб  ми минава всичко, някой път дори и след толкова време се качвам да я покарам за кеф някъде около София по двулентови пътчета със завои. Мислех си преди , че ще свикна на возията и ще ми е все едно като я карам, както стана със 124ката, но тая кола макар да я карам редовно  винаги ми доставя огромно удоволствие с теглото си , с това че е инертна и тежка и се носи плавно все едно управляваш автобус :))) Приемам всичките ремонти по тази кола като отмятане на  поредния раздел от устройството на автомобила. За момента не съм пипал само спирачна система но освен леко кривите предни дискове за сега друго няма ( да чукна на дърво)  :)


Септември 04, 2022, 00:59:42
Отговор #251

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Аз със Скорпиото съм така. Правят ми път на кръстовищата. :))
Чувствам се безсмъртен.



Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 15, 2022, 15:18:50
Отговор #252

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Какво да се каже. Автомобил от златните години на автомобилостроенето, правен да е здрав и надежден. Само като се замислиш, как се разглобяват фаровете на тази кола и го сравниш с лепените пластмастови фарове (на практика са неразглобяеми) на по-новите кочини и не ти е нужно да правиш повече сравнения. Да не говорим, че ако фаровете бяхе с пластмаса вместо стъкло, на тази възраст вероятно нямаше да подлежат на възстановяване. Готина тема наистина - дава шанс на хора, като мен, които много харесват W140 и вероятно никога няма да притежават - да се докоснат до такава кола, макар и виртуално. Успех и безаварийно!

Септември 16, 2022, 18:18:38
Отговор #253

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много ти благодаря Димо !
Реално понеже колата в годините при НСО е имала десен удар и е сменян десния фар, който е купуван нов на Хела , но вече за фейсов вероятно и рефлекторите са пластмасови, но левия фар който е оригинален от колата е с метални рефлектори с перфектна повърхност на хрома на отражателите. явно по-късните коли са с пластмасови рефлектори а предфейсовите са с метални.
Колата като цяло е ремонтнопригодна , но за разлика от 126 тук има ранна 90тарска електроника и колите са бъгави в това отношение. Натъпкана е с всевъзможни екстри , които за времето си са били космос но реално след 30 и кусур години тук таме се обажда по нещо , но процентно е пренебрежимо малко , въпроса е човек да може да ги отстранява бъгчетата като се появят.

Септември 17, 2022, 04:06:39
Отговор #254

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Фара на фейсовата W140 има доста техника в него, но незнам какви са разликите с преди фейса.
Има ксенон, има ел моторче за нивото (като ги светнеш първо падат надолу и после пак се вдига) и рефлектора е пластмасов да.
отзад има сръклена ампула като от нивелир, за да се "хване" хоризонтала
и като се прибави моторчето за чистачката става доста техника в един фар
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 05, 2022, 22:49:51
Отговор #255

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Преди малко попаднах на днешна публикация в немска група с ето този екземпляр на 300SE абсолютно същия като моя , вероятно и годината му е същата.
Човека сменя номера и прави преглед и съответно пункта го  уважава с табелка с километрите които автомобила е минал и сервизна книжка с поддръжката в Мерцедес сервизи.

Ето няколко кадъра на колата която е абсолютно същата като моята :)










Октомври 07, 2022, 01:17:29
Отговор #256

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ето снимки за размисъл:  :)











 

 







Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 07, 2022, 18:34:24
Отговор #257

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Да изцапам и аз малко темата  O0
Това ми се струва, че е по интересно предложение за размисъл :)

Октомври 07, 2022, 19:24:31
Отговор #258

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да изцапам и аз малко темата  O0
Това ми се струва, че е по интересно предложение за размисъл :)
Много интересен сайт .... видях много интересни класики.
Благодаря за споделянето! :)
retrobs.com

Октомври 08, 2022, 21:05:23
Отговор #259

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето снимки за размисъл:  :)





Яко е станала колата действително! Аз обаче  съм привърженик на заводския вид и с годините дори започнах да приемам  автокласики които са с оригинални бои нереставрирани а възстановени, но с всички следи от времето.

Тия 1/18 модели леееко са ми  болна тема, чудя се как да купя една и да я скрия от жената. От друга страна понеже аз имам и ползвам няколко 3Д принтера съм изкушен да си принтирам една такава кола с ултра подробности но в мащаб да кажем 1/8 или 1/6 примерно.