Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 59169 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 21, 2022, 20:21:09
Отговор #260

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Sonderklasse Einspritzung Lange - Special Class Vehicle Fuel Injection Long Wheelbase

Ноември 16, 2022, 15:49:44
Отговор #261

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Кадри от изминалото лято  с колата

Дъщеря ми ми извади душата да й дам големия кораб да го покара и бе изумена , че колата вървяла сама , тя само седи и държи волана и само се сменят картини през прозорците :))))









Сина ми и той мераклия ама не стига педалите още :))

И традиционната за семейството ми снимка на кола на шофьорския плаж на Дюни









Ноември 16, 2022, 15:56:31
Отговор #262

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Втори пост за деня , есенна сесия в троянския балкан :))








Ноември 16, 2022, 18:37:17
Отговор #263

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Чудесен е ! Отзад ми се струва леко клекнал , натоварен ли е повечко  :)

Ноември 16, 2022, 19:49:35
Отговор #264

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Определено е клекнал , гледах тампоните са на трета най-висока степен , тоест пружините са за смяна. Кляка особено като му сложа караваната отзад. Има една схема да сложа в пружините вътре въздушни възглавници които се помпят с компресор или на бензиностанция примерно , но не съм стигнал то тоя дерт още.

Декември 29, 2022, 17:16:10
Отговор #265

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Здравейте и честита Коледа на всички , желая ви 23та година с успешни проекти !

След връщането ми от морето с караваната и смяната на една шепа крушки , защото горят поради липсата на модул в колата, реших да намеря модул коййто да не закача компа на колата и да няма драма.
Оказа се , че модули няма , продават се едни огромни инсталации които за да бъдат вързани за колата ще се иска и електро майстор който така и не намерих в София .........
Проблема остана висящ  и реално не знаех как да реша казуса с ремаркето .

Преди 2 седмици приятеля на дъщеря ми  под въздействие на дъщеря ми тръгнал  да търси бус за да го прави на кемпер....... Пиейки една вечер по чаша уиски му предложих да чукнем в Мобиле за кемпер и да огледаме и попаднахме на обява за бивша линейка  Т4 докарана от Германия , леко модифицирана за целите на кемперите , но човеа не се бе заигравал особено освен да постави едно разтегателно диванче и 2 шкафа ............

Викам  на моя човек ," давай това е нашия бус " и той му звънна. Човека в Хисаря , след седмица отиваме да го гледаме  и както винаги  при огледи на коли се появяват разни кибици които почват да коментират :))))

Та човека кибик се оказа приятел на продавача и майстор по електро инсталации ;)
Викам му да му докарам Мерцедеса  да ми оправи бакиите с тоците  , а той ми заяви че с Мецедеси не се занимава , че били кенефи , само Форд прави ............. викам ОК  дай идея как да оправя  тоците по колата и той на коляно ми нарисува на една бележка схема с 4 релета  по 20 А !!!

Вчера прехвърлих схемата от листчето на Корел Дроу че да е по прегледно и се получи следната схема
Пускам я тук защото е универсална и става за всеки автомобил  ако е полезна на някой :













Декември 29, 2022, 19:12:10
Отговор #266

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
има и готови продукти за лампите на ремаркето
пиши в гугал: european trailer lights circuit amplifier
немец мръсен, бандит магистрален ...

Декември 30, 2022, 00:52:17
Отговор #267

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ако може едмина да увеличи веремето за редакция на пост ще бъде страхотно.

кибика спомена ли колко вата "дърпа" бобинката на релето ?
ето едно устройство: https://www.etrailer.com/Trailer-Wiring/Tow-Ready/20142.html
« Последна редакция: Декември 30, 2022, 01:04:43 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Декември 31, 2022, 17:37:40
Отговор #268

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Бобинката нищо не дърпа тя прекарва ток от акумулатора до лампите на ремаркето.

Проблема в случая е , не че няма устройства , а връзването на каквото и да е към колата

Март 01, 2023, 18:26:17
Отговор #269

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Здрвейте, лек ъпдейт по темата.
От няколко месеца карам с пукнатина на предното стъкло над волана. Тръгна от горния ръб и стана на кръг около 20см и спря да се развива, но реално челното стъкло бе ужасно, менте сменяно в НСО станало цялото на микрошупли  с голяма язва в средата която я пълних преди 2год. Като цяло си бе за смяна и вчера му дойде реда поради това , че колата трябва да мине и на преглед, а не е редно така да се появя на прегледа, да не говорим че ако ме спрат КАТ  ще е филм.

Няколко месеца търся стъкло и се оказа , че няма никъде, ни по сайтове, нито по фирмите занимаващи се със смяна на стъкла. Ходих в Кобра  имали едно турско останало ама да съм го видел преди да се сложи, видях го и бе доста надрано. Стигнах до ОЛХ обявите за коли на части, и се уговорих с няколко да видя на живо всичките ментета които имат с цена над 200 лв.

Оня ден цъкам в нета, и понеже роботите са ме научили че цъкам за стъкла в нета и хоп предлагат ми някаква фирмена реклама за хора слагащи стъкла с бази на няколко места в БГ. Писах е така на майтап да ги питам за W140 дали има въобще нещо и нещеш ли  някой ми писа веднага, че ми предложи и два вида дори!!!. .... Веднага скачам на 124 и газ към сервиза им в София който е на Орион на бул.Европа . Жената зад щанда ми вика - да , имаме  ако искат обаче днес е късно вече ако искате елате утре сутринта !!!!!  Направо не ми се вярваше при положение, че от месеци търся стъкло каквото и да е , клекнах на китайско или каквото и да е но да е здраво.

Колата е с десен удар и си има подпухнало на тенекията точно над десния ъгъл около педя , явно не са го били лепнали навремето стъклото като хората и е текло там и е станало на ръжда. Карам вчера колата в сервиза им , обясних на човека който ще сменя стъклото с молба да обърне внимание на ръждивия участък , оставих му и Вюрт за ръждата.
Майстора дори ми направил снимки на преди и след ! Много се изненадах от отношението на всичките хора в сервиза. Китнал ми проблемното място с някаква основа силиконова, минал го предварително с шкурка и преубразовател и лепнал стъклото.

Супер съм доволен от отношението на тия пичове, че дори накрая ми дадоха и мартенички за цялото семейство  и тотала е 216 кинта. Мигах извесно време  да няма нещо гнило  :))))
Та така,  сервиза се казва  Фикса, супер доволен съм, мигновена реакция, усмихнатии хора  и вършат работа определено. https://fixa.bg/







« Последна редакция: Март 01, 2023, 18:38:56 от fokke »