Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 60688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2023, 06:52:22
Отговор #290

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Star Diag C3 или C4 e за тебе, през 38 пиновата кръгла букса.
аз понеже задълбах с мерцедеси си купих да си го имам под ръка, лаптоп и мултиплексора в комплект от китай
чул съм че други диагностики само ще те объркат
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 13, 2023, 09:26:34
Отговор #291

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Според мен проблема е типичния за бензинов бенц от периода.
Проблем с ронеща се изолация на моторната инсталация.

Април 13, 2023, 09:54:42
Отговор #292

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Според мен проблема е типичния за бензинов бенц от периода.
Проблем с ронеща се изолация на моторната инсталация.

ПО-назад в темата съм описал процеса , сменена е отдавна моторната инсталация.

Май 09, 2023, 15:47:28
Отговор #293

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Хора, не знам къде си правите колите в София, но от 7 (СЕДЕМ ) човека майстори с които говорих само по телефона,  всичките или нямат диагностиката , или нямат буксата , или нямат мозък  или нямат  желание или не знам какво си ......... в тая скапана територия на която живеем се оказа, че няма човек който реално и адекватно може да  прегледа ( не да ремонтира)  да прегледа  една кола от известна марка на 30  години.
Ако автомобила бе с по-малко електроника  бих се хванал аз , но 140ката е пълна с какви ли не 90тарски електроники  и смотан софтуер за диагностика..

Малко да се пооплача, че ми писнА  :)))))))

Май 09, 2023, 17:43:34
Отговор #294

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
В МЕРЦЕДЕС форумите в БГ ,( поне 3-4 са ) има доста хора с акъла си , и майстори по темата също
 Порови там според мен

Май 23, 2023, 19:46:04
Отговор #295

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Смених днес дистрибуторната капачка и палеца. Взех нови на Бош каквито са слагани на колата като нова. ПО старата капачкаа няма видими нагари , но палеца от долната страна където се захваща за металния държач е почерняло. Не съм сигурен но ми се струва че е меткало там по корпуса на държача и вероятно е пробил палеца. Тези които разбират  ще съм благодарен за мнение!
Иначе палеца и капачката са оригинални вероятно и никога не са сменяни.


















Май 23, 2023, 20:46:51
Отговор #296

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Смених днес дистрибуторната капачка и палеца. Взех нови на Бош каквито са слагани на колата като нова. ПО старата капачка няма видими нагари , но палеца от долната страна където се захваща за металния държач е почерняло.

Имаше ли проблем с работата на двигателя преди това. Като прекъсване и неравномерна работа.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 23, 2023, 21:07:37
Отговор #297

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Определени имаше прекъсвания  и загуба на мощност  и си скъсах нервите да намеря причината. По рано в темата съм писал какво сменях но нямаше особен ефект, сега се надявам с тази смяна на капачката и палета прекъсванията  да престанат. Отделно отре отивам да си взема нов компютър за самия мотор , да видим и него като сменя ще има ли ефент , колата след смяната на капачката днес не съм я тествал с каране , само запалих и работеше равно.

Май 23, 2023, 21:35:51
Отговор #298

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Покарай така с новия палец и виж как ще се държи мотора. Ако се оправи, да ти се размине купуването на компютъра.
А и да разбереш в крайна сметка от какво е било.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 23, 2023, 21:45:17
Отговор #299

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Аз компа съм го купил така или иначе , утре ще го взема, но верочтно няма да го сложа докато не ми направи пак номерата които прави. Надявам се да е било от тъпата капачка и палеца