Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 17, 2020, 13:42:39
Отговор #30

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Димо, освен на лични и тук да ти благодаря за снимките с инфото за колата. Доста голям списък излиза при теб , в стандартното търсене  не са толкова много :) Това е някакъв вътрешен достъп до инфо ?

722.5 е първата петстепенна кутия, така, че си късметлия според мен :)

от обява ли я купи или чрез познат?



Обясни моля те какво значи  късметлия какво се има предвид и кое е по-добре от 4 степенната , не съм наясно въобще и ще се радвам на всяко разяснение ?

КОлата я взех от обява.

Септември 17, 2020, 14:36:56
Отговор #31

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Това е информация от платформи на производителя, до нея достъп имат официалните представителства на марката.

Септември 17, 2020, 14:51:47
Отговор #32

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
ДО момента в работилницата сме свършили с кардана . Сменено е карето , втулка на кардана която беше подбита , която центрира позицията му към скоростната кутия.Кардана е пребоядисан  и балансиран с нов виsящ лагер  и тн , всичко му е сменено само тръбите са старите но пребоядисани

Чакаме новия 8пистов ремък .



















« Последна редакция: Септември 17, 2020, 15:14:28 от fokke »

Септември 17, 2020, 18:32:01
Отговор #33

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето и нещата по местата им :

Майстора , който прави колата и мой приятел се занимава само с Мерцедеси и е Бог на темата , обича да изпипва работата си за това работи по-бавно, но всичко е така изпипано накрая че след негов ремонт нещата не следва да се пипат с години :)
Адски готин пич!






Септември 17, 2020, 23:45:59
Отговор #34

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
късметлия си, щото иначе щеше да се возиш със 140км/ч на 4000об  ;D  гледам и дифа е asd, още по-добре.  5-ст. кутия няма ядове, но аз бих я обслужил, ако не се знае кога е пипано последно и какво е маслото... на ягуара имам щека на кутията и следя ниво, консистенция и цвят, но на 140ките не знам  има или не...


Септември 18, 2020, 15:50:06
Отговор #35

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Малко днешни кадри
В неделя  демонстрирайки как хубаво се свалят прозорците и задния ляв остана смъкнат:)) Наложи се да разглобя цялата врата , кори и обезшумявания за да стигна до механизма, в крайна сметка се оказа че шилото се е измъкнало  от пласмасовия детайли който се счупил.
Веднага чукнах в мегапартс и видях че има такива цели механизми  за около 40 лева, но докато превъртах видях задна лява оборудвана врата същия цвят като моята, е и  от черен кожен сало  и с фолиата за 33 лева и веднага я поръчах.
Та сега си имам цяла врата и ме чака да я разфасовам за повдигащия механизъм






Септември 18, 2020, 22:52:40
Отговор #36

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Ми то така се почва,и аз отидох за предна броня и се прибрах с цяла кола   :D

Септември 25, 2020, 18:32:16
Отговор #37

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Та такааааа, разходих за първи път колата до Троянското село Борима. Всичко 6 140 колата не мърда ,реално не се усеща че се кара с над 50 или поне такова е моето впечатление. Разлика в 124 ката е голяма във возията , 124 вози страхотно в сравение с останалите съвременни коли, но 140  реално е в космоса ....

В сряда викнах човек да ми залепи малка язва точно по средата на стъклото която се получи докато карах, хвана е яд на късмета който имах с това стъкло но в крайна сметка язвата е запълнена и се вижда супер малко ако се загледа човек.












Септември 27, 2020, 03:30:52
Отговор #38

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Току що разбрах че има 140-ки Grand Edition
Около 600 броя били произведени от този вид
отличителен белег е почти черен махагон на светъл салон
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 27, 2020, 10:06:43
Отговор #39

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вероятно и дълги бази . Моята е черен салон  за съжаление :)))  Честно казано харесвам повече  бежов салон, но са рядкост и вероятно за тия години кожата щеше да е зле.

В момента съм на вълна търсене и купуване на вакуум помпа за вратите и парктроника. Имам няколко оферти и началото на седмицата се надявам да имам липсващата ми помпа и да я монтирам