Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 59406 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 24, 2023, 08:38:22
Отговор #300

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Този палец определено е пробил , но и капачката не изглежда цветуща в зоната на контакт с палеца , така че подмяната им е била съвсем нужна .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Май 25, 2023, 01:14:17
Отговор #301

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Много се надявам да е така. Гледах палеца и на снимките сумнах, вижда се пукнатина от горе , а под пукнатината от другата страна на палеца е почерняло.........
Вече са сменени и продължавам напред. Определено е нужно да разкостя цялата ел система от патрона  и клемореда , та до компа........

На някой да му се е случчвало проблем на работата на колата поради скапан клеморед?

Май 25, 2023, 05:59:25
Отговор #302

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
........

На някой да му се е случчвало проблем на работата на колата поради скапан клеморед?
Аз имах такъв проблем с контактният ключ на моя Датсун , когато иска си пали , после както върви си угасва . Подмених този клеморед с нов и сега си работи нормално .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Септември 14, 2023, 20:44:42
Отговор #303

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Здравейте, Имам въпрос.
Какво точно прави соленоида на разпределителния вал, каква е целта му и какво е поведението на колата?
Специално при моя модел  магнита влиза в режим между 1000 до 2000 оборота и след това  при 5000. Но не разбирам как влияе ?






Септември 15, 2023, 23:49:57
Отговор #304

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Знаеш ли какво представлява "кръговата диаграма" ?

немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 16, 2023, 01:02:20
Отговор #305

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Не съм наясно, предполагам са отклонения на вала примерно , знам ли. Какво са ?

Септември 16, 2023, 17:09:21
Отговор #306

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
По часовниковата стрелка

1. дванайсе градуса преди ГМТ се отваря смукателния клапан (синьото) започва ПЪЛНЕНЕ с пресен въздух
2. четиресе градуса след ДМТ се затваря смукателния клапан започва ЗГЪСТЯВАНЕ
3. около ГМТ имаме искра (не е отбелязано) следва горене и РАБОТА
4. четиресе и два градуса преди ДМТ се отваря изпускателния клапан (червеното), започва ИЗДУХВАНЕ на отработените газове
5. десет градуса след ГМТ че затваря изпускателния клапан и започва всичко отново

Как ти изглежда ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 16, 2023, 20:34:30
Отговор #307

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Тоест соленоида променя диаграмата с цел оптимална работа при определени обороти............ ПОнеже четох по американските форуми , там хората дават доста изчерпателна информация относно соленоида как да се тества. Следвайки съветите  им се изключва  контакта влизащ в соленоида  и на едната клема се слага маса, на другата се подава при работещ двигател 12v, ако при подаване на напрежение на соленоида колата промени начина си на работа и /или огасне то значи че соленоида сработва и не би следвало да се сменя. Днес направих този тест и работи. тост  причината за тресене на мотора при 800-2000 оборота отпада да е соленоида .

Давам нататък като смених почки всичко и подобрение няма, следващото нещо е PML (Steuergerät Parameterlenkung Mercedes W140 0095459232 009 545 92 32 05111020

) модула, той управлява и дросел-клапа. Днес поручах  от Ebay  този модул и го чакам с нетърпения да дойде. След него е смяна на клеморед.......... и те така те  :)

Октомври 08, 2023, 16:32:27
Отговор #308

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Здравейте, след като почти година  колата  не е в нормална редовна експлоатация поради проблем с прекъсването на мотора в ниските обороти и след десетки телефонни  разговори за насрочване на час за преглед на колата  при това неуспешни , та  чукнах на сляпо в Гугъл и се свързах с първия "не мерцедесов" майстор за диагностика на проблема. С доста голямо недоверие подходих, защото  колата ми е стара и нали уж няма вече майстри за тях и тн.
В Петък дойде едно момче  с един лаптоп , закачи колата която работеше изключилено зле , на богата смес , прекъсва и тн. Установи, че компютъра приема  стойност от темп. татчика за -56 градуса, след това  каза, че има късо на датчика на разпределителния вал и че датчика не отговарял само за запалването ( както ми твърдяха всичките " майстори"  до момента гледали колата) , а дава  данни на вариатора.
На следващия ден купих един нов температурен датчик  и го викнах пича пак да дойде до колата ( идва до колата на място !!!) закачихме лаптопа , вече температурата беше нормална 23градуса ,  замери ми  датчика на разпределителния дали дава нормални Омове , след това  проследи кабела  и установи че накъсява в лулата при датчика! След като разглобих лулата  се видя как двата кабела се допират и правят късо, от там дават грешка на компа,  който не знае разпределителния вал в каква позиция е и не може адекватно да компенсира при натискане на педала на газта. Отделно темп датчика вече дава верни данни на дросела  и сместа не е като за минус 56 градуса богата, а е нормална.
Изчистихме и други грешки и така за един следобед едно момче, което се занимава с далеч по-модерни коли и диагностика  ми намери проблема и колата я върнахме на пътя.................
Поуката ми от тия  неща е, че  в някои случаи прехвалените майстори  на по 70 години  не винаги са адекватни , а в много случаи дори са неадекватни  да намерят   и едно късо съединение в един  двужичен кабел ........



Октомври 08, 2023, 22:49:23
Отговор #309

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Малкия дявол, ама добре се е скрил пак  >:D
 За пореден път имаме пример , как някой без опит ( по модела и марката ),но с логично мислене и фундаментални познания дава решение,  а опитните и специализирани майстори изпускат очевидните детайли
 Това да ти е последното ровене по железния модел ....