Автомобили > Немски автомобили

Mercedes 300SE W140

<< < (64/64)

fokke:
За да се принтира нещо на принтера трябва да има файл ДЖи код, преди това трябва да има създаден в 3Д програма детайла. Отделно и смолата трябва да е прозрачна за принтиране на стръкле детайл , аз за момента съм купил сив.

fokke:
Здравейте, последните месеци колата се кара редовно без проблеми. Преди дни минах през сервиза на приятела ми Яни който потдържа колата с идеята да сменим старите "клекнали" пружини на задния мост с нови такива стандартен размер и нови тампони към тях.
Идеята беше да се свалят  с инструмент за сгъване без да се сваля нищо по окачването, но реално  се наложи да  откачим амортисьора и да разхлабим вътрешния болт на носача.

Сваляме оригиналните прижини и без изненада се установи, че е счупена и парчето си седи вътре и колата е клекнала с нищожните 1-2см.
Сравняваме старите и новите пружини  еднакви като височина , което малко ме разочарова, но сменихме дясната пружина която бяхме извадили.

Решихме да не сменяме и другата която също се оказа счупена, защото е по-удачно за да се вдигне задницата да се купят други прижини по -високи и подсилени.

Та така , леко фалстарт на идеята да се вдигне задницата, но лятото е пред нас :)

Трябва да я вдигна задницата защото дразни, но и като закача  и караванката, макар и малка също натиска допълнително и ставам wolrider

Има и една друа идея която обмислям , да сложа двете нови прижини които имам и да им вкарам вътре  надуваеми възглавници за модела, които са на цена на нови пружини , могат да се надуват  до желаната височина с обикновен компресор .

Дайте съвет ако някой е ползвал подобни възглавници ?













Bogi:

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия