Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58504 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 28, 2020, 01:16:06
Отговор #40

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Нова или някой има разбира ?
и мойта отказва, след третото затваряне
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 28, 2020, 08:09:07
Отговор #41

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Не , от кола свалена на старо. Аз ще си я инсталирам , елементарно е самото й поставяне.
Ако  ти затваря 3 пъти, значи самата ти помпа работи  , а причините според мен са или датчкика подаващ сигнал към помпата да сработва за определената врата, или самите маркучи за въздух да изпускат в единия или другия му край. Обикновено логиката води до там , че на толкова стари коли е нормално гумените оплътнения  на маркучите да са се втвърдили и да не държат налягане след толкова години темепратурни  и механички натоварвания.

Септември 28, 2020, 18:30:19
Отговор #42

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Всъщност отказва да затваря шофьорската врата и багажника, пасажерската врата продължава и винаги си я затваря.
Колата ми е с две врати.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 28, 2020, 18:41:48
Отговор #43

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Всъщност отказва да затваря шофьорската врата и багажника, пасажерската врата продължава и винаги си я затваря.
Колата ми е с две врати.
До колкото знам вакуум помпата захранва всички затваряши механизми ... това,че някой от всички не работи не значи,че има проблем там.Под тапицериите има дузина шлаухи със снадки може някъде там да търсиш.
retrobs.com

Септември 28, 2020, 18:52:46
Отговор #44

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Всъщност  помпите са две , тази за вратите обслужва тях и още нещо , а другата помпа обслужва всички клапи по табло, централно , корекции на седалките като надувни възглавници за кръста и разни такива глезотии. Както казва адаша, щом едната врата работи то неработещата й е проблем или маркуч за вакуум или сензора който казва на помпата , че вратата е притворена и трябва да се дозатвори, поне логиката е такава.

Септември 28, 2020, 20:35:01
Отговор #45

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Да, но след ресет от бушона или от акумулатора работят всички, до третото затваряне, след това остава да работи само пасажерската врата.

Както и да е, ще продължавам да търся друга помпа или някой който ги прави.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 28, 2020, 20:38:52
Отговор #46

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да, но след ресет от бушона или от акумулатора работят всички, до третото затваряне, след това остава да работи само пасажерската врата.

Както и да е, ще продължавам да търся друга помпа или някой който ги прави.
Явно има запаметена "грешка" ... тук май човек с компютърна диагностика ще помогне.
retrobs.com

Септември 29, 2020, 16:55:59
Отговор #47

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Днес се събудих и с чаша кафе в ръката поглеждам към двете коли и приятната новина ме връхлетя докато отпивам глътка кафенце, а тя е че и на двете коли мерниците ( емблемите ) изкъртени......
Как 3 години купето искара пред блока и никой не го пипна и сега след като се появи и 140 хоп и двата мерника долу, а на паркина още мерцедеси седят с непокътнати емблемки :))))
Викам на жена ми, че е някое хлапе , тя обаче сигурна че е някой комшия , от тия дето поглеждат през прозорците криейки се зад перденца и шорички :))))

Та за това решението е на снимката по-долу :)))


Октомври 01, 2020, 18:22:44
Отговор #48

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Малко репорт по това какво съм купил и правил по колата.
Купих 4 тампона за вдигане на крик и ги поставихме
Две зимни гуми на Debica , винаги съм бил много доволен от зимните им гуми и за това сега заложих на тях , ще трябва до сезона да купя още две
Купих капака над резервната гума , и капака над акумулатора , който е с кутийка с капак
Купих и липсващата вакум помпа , която я проверих дали сработва и след това я отворих и ревизирах и измих.
След известно четене в нета кой щуцер за къде е я поставих и О ЧУДО , сработват 3 от 4те вравти , но подозирам че два маркуча, които не бяха маркирани за къде са съм ги обърнал. Днес заваля и утре на слънче ще си поиграя още за да наглася затварянето на вратите. Другото което ми прави впечатление е, че не всеки път сработва вакума за всяка врата, ще трябва да се занимая по -сериозно за да си изясня точно принципа на работа на цялата система за да отстраня проблемите за да може всички врати и багажника да се затварят с леко притваряне.

Ето и едно клипче , а и снимки на купените неща:












Октомври 01, 2020, 23:27:17
Отговор #49

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Открих и самата схема на инсталацията за вакума на вратите, за купето е същата без две врати .
Ако някой може да пмогне с разчитането на схемата ще е чудесно :)