Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2020, 06:14:49
Отговор #50

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Най честата причина да изгаря тая помпа е течове по машинките и тръбопроводите , желателно е да направиш тест за херметичност преди да си изгорил и тази помпа  8)) В Ютуб има доста видеота как се тества , но е добре да знаеш малко английски  ;)
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Октомври 08, 2020, 20:06:30
Отговор #51

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
В това скапано време се хванах да пооправя някои дреболии по колата. Първо антената , в момента е сложена някаква антена без механизъм за сваляне и вдигане с две свински опашки и това е временно положение. Човека от който купих колата беше  купил стара ползвана но работеща антена , която не бе сложил и се пада на мен да се занимая. Пръснах я цялата до булче  , всичко се изми и оправи, поръчах нова антена телескопа с пластмасовия  гребен и утре трябва да е при мен , междувременно всичко съм измил и чака гресиране и сглобяване.
Другото , което адски ме дразнеше в интериора е подлакътника, който е от изкуствена кожа , което ме изненада. Свалих капака с идеята да го претапицирам ,  после реших да ида на тапицер, че имам един много близо до вкъщи и той раздърпа покритата кожа и се показа естествената оригинална кожа от долу. Взех си подлакътника и се прибрах в къщи с идеята на следващия ден да им го оставя да го работят , но сърце юнашко не трае и хванах и махнах изкуственяка  отгоре. от долу кожата е здрава с изключение на две дупчици от болтове незнайно за какво слагани някога.

Тук е момента да поискам съвет от хората занимавали се с кожените салони на колите си . Какъв е начина за спасяване на тапицерията и корекцията на тези дупки за да остане оригиналната кожа , а не да слагам някакви измислици ????




















Октомври 12, 2020, 22:30:32
Отговор #52

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, да напиша и резултата от работата по антената.
Всичко е поставено и работи, но има един дразнещ момент при разтягане на антената  самия механизъм продулжава да върти след крайното й разтягане и почва да щтрака за около 5 секунди. Не е толкова дразнещо но ме притеснява да не се повреди нещо . При пълното й затваряне  всичко си спира но при крайно разтегнато положение за около 5 сек продължава да превърта вътре. Някой ако има идея на какво се дължи , мислих го въртях го и не ми хрумва защо не сработва спирането при първо съпротивление.

Eто кратко видео на антенката  https://vimeo.com/467474533

Реших да измия салона, защото при тоя черен цвят не е ясно на какво седим .....
Доста четох в нета какви ли не легенди, рецепти и реклами на мазила. Реално на всички места срещнах сапунена вода и кърпа..
Купих две рола кухненска хартия и си забърках  водо-сапунен разтвор и го налях в пулверизатор. Реално трябваше да мия всяка една седалка по около 6 -7 пъти докато спре да пуска кал по хартията.
Идеята на миенето е да не се накисва кожата с водата, поради тая причина, пръскам на седалката , с четка с дълъг косъм натърквам и се вижда как повърхността почва да се каля , веднага бърша с хартията , 3 минути и пак . Веднага след това след леко изветряване на кожата мажа с Крем с голямо съдържание на Ланолин. Можеш  да мажа и с течен парафин или глицерин но много мажат , ланолина е по гъст и не лъщи така. След предстой на около 4 часа на крема , го изтривам и кожата видимо се пипа по друг начин , омекна  и местата с бръчки се подхраниха.
Ако някой има опит с възстановяване или миене на кожа да даде съвет ,може и да съм направил грешки .










Октомври 12, 2020, 22:55:40
Отговор #53

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
На мойта антена последната "пръчка" е черна.
Дали е оригиналната незнам, но си работи.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 21, 2020, 11:53:47
Отговор #54

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Вчера докато се прибирах, снимах още една от същата серия.



Караше я едър човек с костюм и връзка.
Няма лепенка отзад, нито антени.
Може да е Каракачанов бил  C:-)

https://offnews.bg/politika/karakachanov-otkazal-nov-mertcedes-voziat-go-s-naj-staria-679161.html

Октомври 21, 2020, 19:03:07
Отговор #55

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ха, явно имат традиция с тия 77 :)))  а иначе колата от статията е преди фейса, а на снимката ти е фейслифтова, но вероятно да е оня дебелия тулуп в нея , защото той беше дуднал че били му дали стара кола от НСО
« Последна редакция: Октомври 21, 2020, 20:18:40 от fokke »

Октомври 21, 2020, 21:03:55
Отговор #56

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
На Каракачанов е от първите номера със синя лента(С 2042 КА). Дали е стар или нов все тая S класата си е S класа. 00

Октомври 22, 2020, 11:58:28
Отговор #57

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, искам да ви попитам къде карате колите си за автоматичните трансмисии? Искам да закарам колата за диагностика на автомата , но да са някакви  нормални хора, които разбират и реално да кажат сустоянието на кутията и ако има нещо какво трябва да се прави.
Питам за София

Октомври 26, 2020, 19:28:16
Отговор #58

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Понеже се занимавам с интериора на колата , чопля разни дразнещи неща неработещи и тн , та попаднах на стикери за колата . На някой може да са му полезни също :)

https://www.aliexpress.com/item/33022395585.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4fef69205X2ElJ&algo_pvid=fa178b2f-4f6b-4297-960f-0f235645f82f&algo_expid=fa178b2f-4f6b-4297-960f-0f235645f82f-6&btsid=0b0a555916037320917488436e5c3a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Октомври 28, 2020, 17:49:11
Отговор #59

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Няколко снимки на кола с външен вид на моята . Просто ми харесаха в нета и си ги свалих