Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58453 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2020, 21:42:50
Отговор #60

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
дългата база обаче друго седи, мамка му! изглежда сякаш е разработена да е дълга, макар до Б-колоната да е еднаква колата... при бмв е обраното, дългите бази седят неестествено, поне за мен

Октомври 28, 2020, 22:42:43
Отговор #61

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Хлип... подсмрък... облиз...

Мога ли да си изпрося кръгче и една елементарна проверка - дали така мечка влиза в моя гараж? Че ако това не става, да знам че имам сериозно оправдание...

Октомври 28, 2020, 23:40:00
Отговор #62

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
дългата база обаче друго седи, мамка му! изглежда сякаш е разработена да е дълга, макар до Б-колоната да е еднаква колата... при бмв е обраното, дългите бази седят неестествено, поне за мен
Виж и версията на Pullman - и там до Б-колоната е същото, ама назааааааад  :D

С интерес надничам в темата - това е последната истинска С-класа, която си има излъчването на лимузина, не прилича на космически кораб и не смърди на пластмаса.
Отделно, че е в списъка на мечтите ми, наравно с W201 Evo3, 124 AMG купе и SEC500  >:D

Октомври 29, 2020, 08:03:52
Отговор #63

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Хлип... подсмрък... облиз...

Мога ли да си изпрося кръгче и една елементарна проверка - дали така мечка влиза в моя гараж? Че ако това не става, да знам че имам сериозно оправдание...


Ако въпроса е към мен разбира се, че когато ппожелаеш можеш да пробваш колата. При мен тенденцията последните години е да купувам коли в които дори не съм влизал , камо ли да съм карал. До момента  инстинкта ми не ме е подвел :))) Така купих Волгата , в последствие купих 124 купето без дори да съм влизал в тия коли , така взех и 300SE , дори мечока го купух без да съм го карал пробно аз, а моя приятел , който  ги поправя :)

Честно казано дългата база й отива, но за мен  на външен вид колите не се различават много.Причината на S класата да й отива дългата база е само една, а именно огромния дълъг преден капак , тоест пропорцията при дългата база е спазен именно заради дължината на предницата . При този автомобил  доста впечатлява не толкова дължината , защото и късата база е доста голяма, а самата ширина на колата. Всичко е толкова голямо , че човек е впечатлен от самите размери както  външно, така и като си вътре . За да се отвори  предната врата на пасажера от шофьорското място е доста голямо предизвикателство , аз се пробвах и макар да съм 181 см  ми бе доста разтегателно :))
« Последна редакция: Октомври 29, 2020, 09:51:34 от fokke »

Октомври 29, 2020, 12:56:05
Отговор #64

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Виж и версията на Pullman - и там до Б-колоната е същото, ама назааааааад  :D

С интерес надничам в темата - това е последната истинска С-класа, която си има излъчването на лимузина, не прилича на космически кораб и не смърди на пластмаса.
Отделно, че е в списъка на мечтите ми, наравно с W201 Evo3, 124 AMG купе и SEC500  >:D

На мен ми бяха мечта и двете и купето и точно тоя модел на S класата, дори предпочитам преди фейслифта , за СЕК не смея да мечтая , там нещата са в други измерения

Октомври 29, 2020, 21:47:00
Отговор #65

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447

Ако въпроса е към мен разбира се, че когато ппожелаеш можеш да пробваш колата. )
Да де, към тебе е... И аз не бях пробвал ГАЗ-24, ето че го имам, М-124 бях пробвал... но въпреки това, се оказа че каквото съм пробвал... сега си мисля че 124 е правена за мене. Та 140 искам да пробвам просто за идеята, макар че знам че след 10 000 км тялото ще каже на мозъка ми "абе ти ставаш за нещо, все пак". А втората проверка е значително по практична и смислена. Не се ли сбира в гаража...
Плюс това, аз съм ги гледал тея клипчета от началото на мнението, още от първото предаване, беше от някой от сутрешните блокове, посветено специално на подготовката на НСО и бяха доста по дълги и още тогава въздишах по тея коли. За мене ще е чест да седна зад волана на тази кола, по която съм точил лиги пред кинескопа...

Пиши ми на лично, да си разменим оперативните координати и така...

Октомври 29, 2020, 22:20:25
Отговор #66

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Карал съм какви ли не коли,предимно европейски и градски , но  след като купих Волгата се оказа че усещането да се кара тази кола е нещо средно между голяма кола и камион, поне на мен такова усещане ми носеше , а и до края  до преди да я продам  ми се случваше без да имам някаква работа да се качвам в нея и да карам полуградско. Толкова кеф ми беше тая на практика груба кола, че до последно  се радвах като дете. След като купих 124  се оказа , че не съм бил карал коли ....... имах чувството че колата  ми е като ръкавица  , всичко е проектирано с мисъл към водача и пасажерите. Мислено е дори когато караш и слънцето е срещу теб  и сенниците не покриват зоната на огледалото  да си пуснеш малко сенниче ;)
Купих тоя кораб 140 на майтап малко, бях си навил на пръста и първата ми задача като реша нещо е първо да пусна мухата на жена ми , че трябва да имаме  нещото намислено от мен, иначе нещата не вървят.:)))) В началото, като се качих в тази кола всичко ми се струваше неестествено голямо( чудя си какво ли е в американска кола) седалките,  100те жабки и ниши , лампи навсякъде, невъзможността да си облегнеш лакътя на вратата ,защото е твърде далеч . Сега като влеза в 124 ми се струва тясна без да изпадам в глезотия, просто S класата е прекалено голяма и разточителна като усещане. Возията е далеч по плавна , макар да се носят легенди за 124 като добра возия. Вероятно това се дължи и на междуосието и теглото на колата, а и на високия профил на гумите препоръчани за колата.

Ще ти пиша на лично
« Последна редакция: Октомври 29, 2020, 22:33:30 от fokke »

Ноември 10, 2020, 22:29:24
Отговор #67

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Събрал съм доста снимки и материали за създаването на модела още от 82ра година , та реших да пусна тук първо скиците за седана и купето. Ще е интересно да се види еволюцията на модела от  концепт до заводския вариант .





Ноември 10, 2020, 22:30:21
Отговор #68

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com

Ноември 12, 2020, 16:53:17
Отговор #69

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
....................