Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58503 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 23, 2020, 18:41:26
Отговор #80

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Помпите се смятат по дебит, не на брой  ;)
 Никой немски инженер от 80 -те не би си позволил да сложи 2 , пък то да има нужда от само една помпа,  особено пък на Мерцедес,  и то S клас,  и то в тия години, когато точно S класа налага световния стандарт за лукс лимузина

Декември 23, 2020, 18:55:33
Отговор #81

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Ето ти схеми
https://www.google.com/search?q=куплунг+за+ремарке&client=opera&hs=PbV&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=2d3wUiebt0u4XM%252CIS1wNQRoTqUa1M%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRTPXPePcwiVvNDeiM8L7Nl6RXFJA&sa=X&ved=2ahUKEwif5tu_yOTtAhVC-aQKHcyxAU8Q9QF6BAgREAE&biw=1496&bih=723#imgrc=2d3wUiebt0u4XM
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Декември 24, 2020, 10:59:44
Отговор #82

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Помпите се смятат по дебит, не на брой  ;)
 Никой немски инженер от 80 -те не би си позволил да сложи 2 , пък то да има нужда от само една помпа,  особено пък на Мерцедес,  и то S клас,  и то в тия години, когато точно S класа налага световния стандарт за лукс лимузина

Струва ми се логично след като са сложени две помпи да си останат 2 , за сега няма да ги пипам. Човека който ми прави колата кара 124 купе със същия 3,2 мотор М104. При него също са две помпи , но при него те не се чуват въобще, докато при мен шумят яко , което е сигнал за смяна и вероятно  искам-не искам ще сменям и двете.


Ето ти схеми
https://www.google.com/search?q=куплунг+за+ремарке&client=opera&hs=PbV&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=2d3wUiebt0u4XM%252CIS1wNQRoTqUa1M%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRTPXPePcwiVvNDeiM8L7Nl6RXFJA&sa=X&ved=2ahUKEwif5tu_yOTtAhVC-aQKHcyxAU8Q9QF6BAgREAE&biw=1496&bih=723#imgrc=2d3wUiebt0u4XM



Ник,   аз имах предвид връзването на кабелите  от купкунга на теглича към инсталацията на W140  и дали би имала нужда от електронен регулатор така , че да не дава грешки на основната инсталация.
Търсих в нета но не успях да намеря подобна инфо ...


Февруари 20, 2021, 19:42:41
Отговор #83

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте
Всичко е монтирано и на място по теглича, кабелите си ги вързах аз лично и за моя изненада всичко светна и работи коректно. Посъветваха ме да си сложа ЛЕД крушки и на каравана и  на стоповете , така инсталацията нямало да се товари , макар че и в момента нито ми дава някакви грешки , нито имах нужда от модул за светлините.

Днес ходих и си закупих и самото ремарке. Идеята ми е от него да направя Teardrop trailer 1946 година. Това е мини караванка с дизайн от 1946 за двама души , спално помещение и кухня.
Проекта ми е в главата от поне 10 години и най-накрая успях и колата която да тегли каравана да намеря и самото ремарке с верните размери да купя.
Проекта по каравана го почвам сега Март месец , мислех да пусна тема тук , защото каравана е ретро но май няма раздел за подобно нещо.

Много съм доволен от отношението на хората от  Kemper.bg , харесах си ремарке с верните размери за моя проект и им дадох едно пълномощно , днес отидох и регистрираното ремарке ме чакаше, само го закачих и по магистралата го закарах до моето троянско селце Борима, където ще го строя  :)












Февруари 20, 2021, 21:27:12
Отговор #84

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
На някой от снимките които си дал по-горе, оста на ремаркето е в задната част. А твойта е на средата.
Нямаше ли начин да е по-назад, по стабилно ми се вижда.
Ако не е назад, може докато караш да почва да се мята като риба, наляво и дясно, което е рисковано.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Февруари 20, 2021, 21:32:00
Отговор #85

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
На някой от снимките които си дал по-горе, оста на ремаркето е в задната част. А твойта е на средата.
Нямаше ли начин да е по-назад, по стабилно ми се вижда.
Ако не е назад, може докато караш да почва да се мята като риба, наляво и дясно, което е рисковано.

Последното ремарке със соларните панели е с централна ос , отделно моето може оста да се мести където поискам тя е на торсиони и на планки към рамката.
Иначе оста на повечето е назад за да не почне да "сее " ремаркето и да се натовари пред оста за да е стабилно

Февруари 21, 2021, 17:20:58
Отговор #86

Активен petkovic

  • Публикации: 135
Аз също правя такава малка каравана, но я почнах от нулата,
първо изработих шасито което поцинковах /горещо/ след това
изградих конструкцията от летви и шперплат като разстоянието
между летвите запълних с фибран. малко ми остава да го довърша
Въодушевих се от караванката на миникупъра.
Не мога да качвам снимки.

Февруари 21, 2021, 19:00:15
Отговор #87

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Аз също правя такава малка каравана, но я почнах от нулата,
първо изработих шасито което поцинковах /горещо/ след това
изградих конструкцията от летви и шперплат като разстоянието
между летвите запълних с фибран. малко ми остава да го довърша
Въодушевих се от караванката на миникупъра.
Не мога да качвам снимки.

Пусни снимки тук за да видим какво си направил , ще е много инетересно!

Февруари 21, 2021, 22:50:19
Отговор #88

Активен petkovic

  • Публикации: 135
« Последна редакция: Февруари 21, 2021, 23:14:15 от petkovic »

Февруари 22, 2021, 08:32:18
Отговор #89

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ейййй , да видя най-накрая някой в България да прави такава каравана! Поздравления за това което си направил !

Какви са вътрешните размери , ширина и дължина ?

Аз се съобразявам с разстоянието на гумите при мен и максимума ми е 140 см вътрешна ширина на спалното , което ми е пределно достатъчно.

Гледам че при теб моста е в задната част на ремаркето , аз също обмислям да преместя моста назад преди да почна градежа.
Плана ми е до края на Май да съм готов с каравана и Юни да го пусна за едно море  живот и здраве :)

Тук нахвърлях няколко скици вчера за обща представа , като следва по-подробни чертежи да си направя да е лесно при процеса на работа