Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58473 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2021, 09:45:37
Отговор #90

Активен kaci

  • Публикации: 956
Предполагам знаете, че местейки моста, променяте и натоварването в лапата и ябълката на теглича!
Крака(или крикове) предполагам също сте предвидили!

Февруари 22, 2021, 12:29:49
Отговор #91

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Предполагам знаете, че местейки моста, променяте и натоварването в лапата и ябълката на теглича!
Крака(или крикове) предполагам също сте предвидили!

Да разбирасе, че е много важен баланса на ремаркето, Моя теглич е с максимално вертикално натоварване от 75кг . Въпроса е в баланса между тази стойност  и теглото зад оста, защото ако ремаркето е претоварено отзад става супер рисково и неуправляемо

 


Февруари 22, 2021, 23:16:22
Отговор #92

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Тази мини каравана ме накара да почна моята
Имам кемпер /кастенваген/ и за това се стараех тази каравана да възможно с най малки размери
вътрешно 140/190 със стени от 35мм. Над теглича имам сандък в който побирам маси столове шатра и пускаща се врата на която поставям газов котлон, и бидон с кран за мивка. Целта ми е с този мъник да отида там където не мога с кемпера, а и в бъдеще да я куплирам с колата която реставрирам Мерцедес 170 V - W 136. Имам проект с размери но е във формат AutoCAD. Ако проявявате интерес  мога да Ви изпратя файла, и ако мога с нещо да бъда полезен пишете ми на лични.
Пращам снимка на част от  файла.

Февруари 23, 2021, 10:47:32
Отговор #93

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Страхотна е караваната , такива врати готови гледах в Амазон за по 250 $ и ми се видя множко  и ще си ги правя от дърво моите както си е по проекта , мислех да скипна малко работа и време, но 500$ общо наклониха везните за правени :))

Моите размери на самото спално sа 140 х 210cм  отделно кухнята. На мен обаче идеята ми е да направя кухнята на отделен модул , който да се сваля при нужда целия с цялото електрическо окабеляване, и така ще имам товарно закрито ремарке , което да ползвам за моделите на самолети  които правя, че трябва да ходя из Европата с тях по разни изложения. Та  идеята е малко 2 в 1 пък да видим до къде  ще го докарам :)

Мислех си и аз за сандък отпред, но отстоянието между края на стената на караваната до самата лапа на ремаркето и колата е много малко и няма да мога спокойно да правя маневри, но следващ сезон, ако се останови  липсата на такъв сандък , може да помисля за одължаване на гредите на ремаркето в предната му част за да отворя малко място и за кутия

Много хубаво ще се върже такъв ретро стил каравана на Mercedes-Benz W136
Ето и на един малко по-нов от твоя но каравана са го направили с елементи от колата и е уникална красота













« Последна редакция: Февруари 23, 2021, 10:51:22 от fokke »

Февруари 23, 2021, 21:25:53
Отговор #94

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Да спомена като идея за вратите, от някоя стара каравана да се ползват профилите от вратата и се преоразмерят за вашата. Има търговци които продават части от каравани, ако се разровите може да намерите.
аз не направих кухня в задния край поради две причини:
Трябваше да удължа караваната поне с 50см.
Не можах да намеря удовлетворяващо решение да уплътня задната врата /капак/ на кухнята.
Пожелавам Ви успех с начинанието.

Февруари 26, 2021, 21:50:29
Отговор #95

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
идеята за ремаркето е супер, но според мен ще седи неадекватно, когато е закачено за 140ката... ако беше 123 комби или някоя Т2-ка фолц, щеше да е друго...

според мен стилистично ако наподобява 140ката, би било доста яко ремаркето

Февруари 27, 2021, 08:28:36
Отговор #96

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Страхотна идея.
Някой може ли да сподели как стои въпросът с узаконяването на тази преработка ? Предполагам ползва се готова платформа ремарке без надстройка с документи, но после има ли проблем след като се модифицира ?

Февруари 28, 2021, 22:53:19
Отговор #97

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
идеята за ремаркето е супер, но според мен ще седи неадекватно, когато е закачено за 140ката... ако беше 123 комби или някоя Т2-ка фолц, щеше да е друго...

според мен стилистично ако наподобява 140ката, би било доста яко ремаркето

Да вероятно няма да са в една стилистика но реално ремаркето ми е над 10 годишна идея , а тогава когато тръгнах да събирам инфо  не съм имал и никаква представа , че ще купя 140. ПОсле се появи Волгата за която каравана щеше да се върже стилистично , но Волгата замина , а и с нея едва ли щях да обикалям евриопа какъвто ми е сега плана.

Като цяло рядко се връзват стилистично тези каравани с колите , които се карат днешно време.
Има вариянт по екстериора на каравана да се вкара някакъв елемент напомнящ 140ката , но още не съм го измислил.

Страхотна идея.
Някой може ли да сподели как стои въпросът с узаконяването на тази преработка ? Предполагам ползва се готова платформа ремарке без надстройка с документи, но после има ли проблем след като се модифицира ?

Няма никакъв проблем с регистрацията , идеята е ремаркето ти да е с документи. В талона пише ремарке за лек автомобил , няма значение дали е затворено ремарке , за лодка , за багаж или за АТВ .

Ето пример на ретро ремарке със съвремени автомобили :








Март 01, 2021, 17:24:00
Отговор #98

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря за отговора.
Колега petkovic писал съм ЛС за кадския файл.

Март 01, 2021, 22:00:47
Отговор #99

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
...
според мен стилистично ако наподобява 140ката, би било доста яко ремаркето
И на мен малко не ми се връзва с толкова модерна кола, но ако се направи, например, със задна маска и стопове от 140, то караванката ще е персонално само за него модел - няма да се връзва пък с други коли.
Иначе идеята е страхотна - виждал съм такива ремаркета и винаги са ми хващали окото.
Успех на всички захванали се с това  :)