Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 4262 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2020, 17:04:33
Отговор #70

Неактивен fokke

• Публикации: 767
    • fokkerc.com
Започнах операция "смяна на волан" 
Вчера получих волан от фйсловтова кола  , волана не е в добро състояние , лака на кожата е заминал, но самия ринг на волана е запазил формата си за разлика от моя оригиналния , на който явно някой се е опражнявал с претапициране върху старата кожа и е станало манджа с грозде. След като купих колата човека продал ми я ми обясни , че е свалил две кожени облицовки от волана и формата на самата гума дори е деформирана от предните форми. Тоест волана е щета и не става , а и адски ама адски ме дразни в това си състояние, на всичко отгоре и ербега е прокъсан и единия му край седи по -нагоре и ме влудява. Та мерака ми за смяна е голям.

Вчера получих волан от фейсова кола , измих го на чешмата с идеята че ще се претапицира кожата така или иначе , такава кал падне , че не е за вярване .

Днес свалих оригиналния и леко ударих на камък с това че оригинално моя волан при шлиците има шайба за предаване на тоците за ербега и клаксона, но  нямах представа как се сваля. Оказа се свалянето му е от към ербега с 4 болтчета , и е различен като вид от фейслифтовия , явно при фейса са правили някакви подобрения , нямам идея  там как е

Следва смяна на карантията от оригиналния на новия и поставяне, което ще е утре че много рано се стъмва :))

Ноември 21, 2020, 17:14:18
Отговор #71

Неактивен fokke

• fokkerc.com
Малко репорт по това какво свърших по колата .
Вчера смених гумите с чисто нови , старите ги изхвърлих , че бяха 2002ра  дот и бяха супер криви и корави, сега се возя като на облак :))

След това ходих до еконт да си взема поръчката от Пловдив на комплект за реставрация на черен кожен волан . Бях леко скептичен за резултата , но реших да се пробвам .
Има указания за ползване на български, първо се чисти волана с алкохол , минава се в два вида шкурки  и след това се ползва боята за кожата . След изсъхването на боята  си избираш какъв лак да се ползва мат или гланц или може да се смесят. Аз ги смесих и резултата е на лице , адски доволен съм за около 30 минути волана е като тотално нов !

« Последна редакция: Ноември 21, 2020, 17:17:43 от fokke »

Ноември 21, 2020, 17:26:54
Отговор #72

Неактивен Bogi

• Публикации: 346
Старата кожа маха ли се ?
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 21, 2020, 17:33:39
Отговор #73

Неактивен fokke

• fokkerc.com
Не, то ако се махне старата кожа остава на тънка гума отдолу .  то това му е ценното на тая химия че се пере старата кожа, боядисва се и се лакира и става нова. Не исках да претапицирам волана , а да съм си с оригиналната кожа на волана

Ноември 21, 2020, 17:37:27
Отговор #74

Неактивен Bogi

• Публикации: 346
Така и предположих, изглежда малко по-дебел.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 21, 2020, 21:30:22
Отговор #75

Неактивен rosen sn

• Публикации: 357
КОЖАТА , в случая е само основа на химията с която си я намазал,  полиуретан , до голяма степен,  и за да хване добре е нужно да отвориш структурата на кожата - химия и механика  , шкурка и обезмасляване,  както и си направил
 Всички автомобилни кожи от поне 20 години разчитат на полиуретаново покритие за издръжливост,  иначе до 2 години няма и да има и помен от дизайнерския им замисъл
 Но това е ОК,  кожата по принцип си е здрава основа , ако е добре защитена
 Иначе е много по добре да възстановиш покритие, както си направил, отколкото да сложиш нова кожа , ще и стои като маратонки на смокинг  :D