Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58534 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2021, 21:25:33
Отговор #110

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Еми купих днес един калник и ще се прави отделно от колата ...

Днес ми дойдоха и буксите от Силвър Стар  и шоуто може да започне :)))  Като се има предвид колко мразя кабеляци  сега ще е интересно как ще ги завърша нещата  >:D








Март 23, 2021, 18:39:29
Отговор #111

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Свалих  инсталацията , и като я гледах външно си е супер , с гумения шлаух , НО .......... нещата се оказаха наистина трагични и се чудя как  не се е запалила колата , двата кабека за магните на вала отпред си даваха на късо .........

Почнах я инсталацията , и трябва внимателно да проследявам всеки кабел и един по един да се подменя за да не стане объркване .






Март 23, 2021, 19:44:21
Отговор #112

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Мдааа ... нищо не е вечно.
Успех с възстановяването!  :)
retrobs.com

Март 23, 2021, 19:52:44
Отговор #113

Активен kaci

  • Публикации: 956
Мислех, че само големите мотори са засегнати от тоя ПРОБЛЕМ ама явно не е така  :(


Март 23, 2021, 20:31:57
Отговор #114

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Е двойката ми на 124  е същата трагедия , предстои и тя ........

Вижте как на буксата на един от дроселите е окислило , това как е сработвало и предавало сигнал никой не знае :)))



Март 23, 2021, 20:37:23
Отговор #115

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Последната снимка ми прилича на подготовка за супа от агнешки чревца със сушени подправки  :))
retrobs.com

Март 25, 2021, 19:09:02
Отговор #116

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Мислех, че само големите мотори са засегнати от тоя ПРОБЛЕМ ама явно не е така  :(

Всички мотори на W140 както и всички мотори на фейслифтовите 124 са с такива инсталации , че продължават да ги слагат и на 210 .......

Този сайт на Калоян който си ми пуснал го знам , с момчето от Несебар говорих преди време и го питах при реставрация на инсталацията ми какви букси ще ползва , защото реално там е проблема, иначе кабели и аз мога да си купя. Той ми обясни че трябва да си взема още една инсталация на старо и от две да направи една ........... Това не ме устрои при цена за негов труд около 300 кинта , отделно още една инсталация Х пари отиваме на поне 400 лева без сваляне и слагане , тук в София питах сервиз който работят  Мерцедес, за сваляне , оправяне на иснталация и слагане 3 дена 450 лева. Реалната сметка обаче е , че при тия два вариянта на майстор , получавам инсталация със стари букси и сменени кабели , което за мен за цена от около 500 лева не ме устройва......
Решението беше сам да си наредя кабелите, което  е елементарно и струват 50 кинта с кбели за 3 инсталации  , и да си поръчам нужните букси НОВИ от Германия за 90 лева . свалянето на инсталацията при В140 е за около 10 минути  с една ръка........
Та така с тия сайтове :)

Март 25, 2021, 19:20:40
Отговор #117

Активен kaci

  • Публикации: 956
Сайта го посочих по скоро като пример за това, че явно проблем с инсталациите съществува и понеже миналата седмица приятел бра ядове с инсталацията в коша, сайта ми беше под ръка.
Аз съм карал няколко години различни W140 като служебни, но с 8 и 12 цилиндрови мотори и проблеми от такова естество не съм срещал.
Истината е, че тая марка не е за сиромаси  O0 пък кой както иска да си го тълкува  :)

Март 25, 2021, 19:59:47
Отговор #118

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Тук въпроса не опира до сиромашия, а до това че в БГ няма къде да се даде инсталация и да получиш  такава с нови букси и кабели ........ Това е истината , а това че потдръжката е скъпа е ясно , никой не си е правил илюзии че ще е с трици маймуни.
Mного ми е странно като някой почне да обяснява  колко скъпа е потдръжката на S класа...... Аз възстановявам едновремено две коли без да правя компромиси с качество на детайли и ми е ясно колко е за сиромаси тоя модел.
Аз се хванах да си правя сам това нещо с идеята че ще го направя  с качествени материали , както и става до момента. В момента съм направил половината инсталация , всички букси за инжекторите са ми чисто нови, буксите за датчиците също, така ще е и с втория сноп  който обслужва кутията  дросел и тн.

Това че не е отчитал проблем докато си карал 140ките не значи че не го е имало, при мен колата работеше нормално, НО когато се пусне диагностика  се показват един куп грешки , които трябва да се отстранят като проблем и след това да се трият като такива.
Проблем може да показва  в автомата при проблем в инсталацията , в разни странични неща , да не говорим предпоставката за пожар особено при проблем в инсталацията на алтернатора.

Реално   DELPHI предлагаха рециклирани инсталации за М104 , но като коменторах с продавача , се оказва че са рецилкирани също частично .....





« Последна редакция: Март 25, 2021, 20:16:44 от fokke »

Март 30, 2021, 19:13:18
Отговор #119

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Чудесно,,,, имам стопове и лсмсрини