Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58511 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 22, 2021, 20:04:09
Отговор #170

Неактивен batko

  • Публикации: 96
дано има оправия, на колегата пред очите ми е станало в една автокъща, немеца дошъл и броил парите за такъв мерцедес да го върне обратно в немско
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Октомври 22, 2021, 20:49:50
Отговор #171

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Аз бих питал човек доказал се и имащ опит с ремонти на мерцедесови мотори дали изобщо е допустимо от производителя каквото и да било шлайфане на шийките, а и доколко е дълготраен подобен ремонт в случай, че е "позволен" от Щутгарт!
Бих помислил и за варианта с друг девствен вал в случай, че шлайф изобщо е разрешен.

Октомври 22, 2021, 20:56:30
Отговор #172

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Майстора ми каза че няма ремонтни комплекти за основни лагери на тиямотори, тоест не се шлайфа до 1ви , 2ри и тн ремонти  .........

Октомври 22, 2021, 21:08:59
Отговор #173

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Трябва да премерите шийката на вала.
Размера ще покаже какво е състоянието.
Ако е в границите предполагам, че е, полирате надраното и
с нови лагери ще работи.
успех

Октомври 22, 2021, 21:09:22
Отговор #174

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Майстора ми каза че няма ремонтни комплекти за основни лагери на тиямотори, тоест не се шлайфа до 1ви , 2ри и тн ремонти  .........
Имах такива подозрения!
Имал съм мотори с такива неремонтируеми валове и макар да се намираха алтернативи за ремонтни лагери, то шлайфа на вал който не е "закален" в дълбочина е меко казано несериозен.
Този мотор мисля, че е популярен и често използван от марката и уж не би трябвало да има проблем с намирането на вал, но пък всичко опира и до цена в крайна сметка  :(

Октомври 22, 2021, 21:13:14
Отговор #175

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Коляновите валове и шийките не са закалени,
на доста двигатели са чугунени.

Октомври 25, 2021, 15:36:44
Отговор #176

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Има развитие по въпроса с коляновия вал.
Първо искам да благодаря  на  РумбатаБс , че за втори път  предлага  помощ и реагира светкавично по темата , благодаря адаш !

Днес занесохме коляновия вал на човек занимаващ се само с това да си каже мнението , оказа се че нещата ще минат само с полиране, по шийката грапавото е останал замазан материал от лагера , като лагера е задрал само в едната част , което говори за попадане на метални частици само в тази част само на този лагер. Ако причината беше липса на масло щяха да са задрали всичките или повечето от лагерите , а тук имаме само единия и то в единия му край...
С парче 2000 водна и Меглио трябвало да се реши проблема без шлайф до първи ремонт, иначе  вала бил в перфектно здраве.

Отделно по темата с ангренажа, нова верига INA , успях да намеря последния и по износения  плъзгач от Силвърстар , нов малък среден , нов обтегач , нова веригана маслена помпа , нов обтегач за нея  нова помпа (втора упортеба)
















Октомври 26, 2021, 15:39:01
Отговор #177

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Дойдоха и новите ролки за ремъка и лагера за перката


Октомври 26, 2021, 23:49:22
Отговор #178

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Оказа се , че по-лесно намирах части за Волга 24 от колкото за мерцедес произведен 15 години по-късно от Волгата.
Има детайли от мотора на Мерцедеса, които вече не се произвеждат , а са изчерпани, това според мен е доста странно , може немците да си си мислели че верно правят вечна кола и са спрели резервните части :))))

Днес, мотора отдолу вече е измит , поставени са му основни лагери , биелни лагери и аксиални лагери , , вала е полиран и всичко е сглобено и по местата си :)
Яни върши чудеса с тоя мотор :)






Октомври 29, 2021, 20:45:11
Отговор #179

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте ,нещата вървят към сглобяване на мотора. Вече Яни е сглобил  картера , помпи и тн. сглобени са и ангренажа , пред него държача на перката с лагера , демпфера вече със шпонка която е на мястото си ! , Следва миене на капаци и поставяне на новите ролки , смяна на уплътнения и семегинги на капака пред ангренажа , и сглобяване и на капака на клапаните.
Яни работи прицизно и ако нещо от новите  части не му допадне поръчваме друго :)))
Плана е да се сглоби мотора , да се сложи в коша и да се запали за да се види работи ли адекватно, след това ше се ревизира автомата, че имаше теч от датчик , след това качване на колата и газ към морето :))) оп отплеснах се  ;)