Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58474 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 27, 2021, 22:06:09
Отговор #190

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Колата има 38 пинов OBD1  порт , но задвижих нещата  и ще търся друг алтернатор , спрял съм се на малко по мощен 150 А  от 500SEL ако понеделник успея да го спазаря ще го взема и ще го сложа, защото честно казано ми писна с тия тоци......... Колата работи тихо всичко е подменено , и се надявам като реша проблема с тока да спра поне зимния период с работа по колата.

Планирал см пролетта да подхвана външния вид и разни заигравки като вакум на врати , задните паркинг рогца и темподобни бъзикни. Като се има предвид , че идната пролет няма да правя каравана ще имам време да обърна внимание на външния вид на колата


Тук пиукам линк с полезно инфо за М104 мотора :  https://carmanuals.ru/mercedes-benz/mercedes-benz-w140/dvigatel/6-cilindrovye-benzinovye-dvigateli-m104944-i-m104990994
« Последна редакция: Ноември 27, 2021, 23:21:20 от fokke »

Декември 15, 2021, 19:04:09
Отговор #191

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
колега, привет

пазиш ли контакт на хората с катализаторите, от които си купи нов? имам спомен, че беше някакви къси пари. необходим ми е за една малолитражка

благодаря!

Декември 15, 2021, 21:46:12
Отговор #192

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Няма контакт, отидох до кварталния магазин и поръчах полски катализатор за мотори от 3 до 5 000 куб , но имай предвид че за 150 лева получаваш много компромисен детайл , на мен още същия ден след поставянето почна да дрънчи , което се оказа че предната пита се е разлепила , та се наложи да отворим катализатора и да махнем цялата предна пита и парчетата че да не стане Бау :) няма как 2 оригинални катализатора на 30 години да са на цена 1200 лева , а нов 150 и да няма разлика, също и в звука има разлика на колата но това, е .......... живеем в БГ и се краде

Декември 15, 2021, 22:17:56
Отговор #193

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
За  пореден път ще публикувам една  притча :
"В началото на 20-ти век предприемач създал фирма,построил хале,закупил машини,наел работници и започнал производство.Всеки  ден усещал,че нещо липсва в постъпката му ... накрая разбрал,че липсва лого на фирмата. Намерил местния зограф и му казал изискванията си :
-На фасадата искам да ми изографираш лъв.
-Този лъв отвързан ли ще е или завързан?
-Каква е разликата между отвързан и завързан?
-Ами,отвързан е 100 лв. завързан 1000 лв.
-Ааа ... прави го отвързан.
Зогфрафинът си свършил работата,взел парите и си тръгнал.
Завалял силен дъжд и предприемачът забелязал,че "лъвът" се стича по фасадата.
Бесен отишъл при зографа с въпрос:
-Какво става?
-Ами,ти поиска "отвързан лъв" ... за "вързан лъв" боите са други -дъжд ги не мие.
retrobs.com

Декември 15, 2021, 22:33:46
Отговор #194

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Сравнението  не е на мястото си, като си намериш колата на улицата без гърнета гледаш по най-бързия начин да я закърпиш че да можеш дори да я преместиш. Не си представям да тръгна да правя поръчки на оригинални катализатори от Силвър стар , ако въобще са налични за тази кола, защото се оказа че огромен брой части не са налични в европейските складове и са спрени от производство преди години ......

Така че подобни притчи са адекватни  по разни автомобилни сбирки  осъществени по летища с цел драг или дрифт ;)

Декември 15, 2021, 22:38:06
Отговор #195

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Сравнението  не е на мястото си, като си намериш колата на улицата без гърнета гледаш по най-бързия начин да я закърпиш че да можеш дори да я преместиш. Не си представям да тръгна да правя поръчки на оригинални катализатори от Силвър стар , ако въобще са налични за тази кола, защото се оказа че огромен брой части не са налични в европейските складове и са спрени от производство преди години ......

Така че подобни притчи са адекватни  по разни автомобилни сбирки  осъществени по летища с цел драг или дрифт ;)
Така е,колата си е ваша финансиите също ама,публикувахте,че нещо не е на ред с евтините  :)
Успех!
retrobs.com

Декември 29, 2021, 14:21:39
Отговор #196

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ще публикувам кратък списък с частите които  сменихме по мотора , а и някои детайли по колата като цяло през есента, защото искам  темата да ми послужи и като дневник  за това какво е правено  през есенния период на 21ва година.
В списъка не са упоменати редица дейности по колата , а само сменени неща.

Смяна на маслена помпа с такава на старо , смяна с нови лагери биелни и основни на колянов вал, смяна на гарнитура на капак картер, смяна на преден и заден семеринг на колянов вал.Колянов вал замерен с минимално отклонение  на кривина. Смяна на аксиални лагери
Смяна на верига с нова на INA , нов обтегач на верига, нови плъзгачи на верига  без десен голям. Смяна на държач на палец на делко, смяна на обтегач и пружина и верига на маслена помпа
Смяна на основен лагер на перка на радиатор, смяна на 2 ролки с нови на ремъка. Сяна на алтернатор с по -голям 150А на който е сменен заден лагер , четки  и е почистен . Картер боядисан , сменени гарнитури на маслените тръби  и гарнитура на маслен филтър.
Сменен клеморед с ключове за запалване
Сменено двигателно масло Comma Motorsport 5W-50 8л.маслен филтър, масло на автомата , на автомата сменен О пръстен на устройство за задни светлини и парктроник.

Колата мина след ремонта точно 1000 км. няма течове на масла от семерингите и от маркучите за охладителната система. Нивото на маслото за 1000км е паднало на щеката с около 2мм и при максимално отчетено на щеката  е с 2мм под макс нивото, което говори , че колата си пипа масълце полекичка и е за смяна на сегменти.
Още един ремонт ще претърпи мотора напред във времето , тогава ще бъдат подменени  ( живот и здраве) повдигачи, и сегменти, дано не се налага шлайф на цилиндри , защото ако се наложи  ще съм и за 1-ви ремонт бутала.

Декември 29, 2021, 14:33:03
Отговор #197

Активен kaci

  • Публикации: 956
Надявах се да напишеш и какво показва оная "джиджавка" ако още седи в запалката след смяната на алтернатора!

Декември 29, 2021, 15:35:32
Отговор #198

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Надявах се да напишеш и какво показва оная "джиджавка" ако още седи в запалката след смяната на алтернатора!

Показва без да се мени стойността от 14,1. Джиджавката си отчита адекватно, защото  реално аз меря тока на плюса и минуса на акумулатора и мултицета показва същите  стойности. Новия алтернатор е по мощен и е 150 А вместо 120. Купих го и го рециклирах от S500

Декември 29, 2021, 17:35:09
Отговор #199

Активен kaci

  • Публикации: 956
....... Джиджавката си отчита адекватно, защото  реално аз меря тока на плюса и минуса на акумулатора и мултицета показва същите  стойности.......
Тази малка и несподелена с нас подробност  8)) на практика обезсмисли въпроса ми :)
Успешна и безаварийна година от мен!