Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 59228 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 14, 2022, 17:09:34
Отговор #240

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Писах ти на лично за координати на човека

Юни 15, 2022, 15:32:15
Отговор #241

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
В двата края на платката има по един мощен транзистор виждам от снимката (сложени на алуминиеви радиатори)
бих проверил първо тях

пп:
на предшественика W126 реостата за силата на осветлениеото е също в таблото, но е примитивно съпротивление във вид на пружина.
ако тук един от тези два мощни транзистора е за тази работа, и е цъфнал, вероятно ще трябва да търсиш и "късо" по осветлението на таблото и централната конзола също.
само предполагам
« Последна редакция: Юни 15, 2022, 15:45:30 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 23, 2022, 09:16:43
Отговор #242

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Тотално се скапа всичко !!!!
Дадох таблото на ремонт , човека го оправи , всичко свети  коректно , паля колата  поработи  неравномерно много малко и угасна!  Пускаме диагностиката , изгорял комутатор!................

Ако колата беше 350 дизелак  има всякакви части , но за моята  комутатори няма ....... иде ми да се гръмна вече

Юни 23, 2022, 17:07:12
Отговор #243

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Ами втора ръка са по 150 200 евро, в немския ибей
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=0145452332&_sacat=0

Търси, звъни по части втора ръка.
« Последна редакция: Юни 23, 2022, 17:21:52 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юни 24, 2022, 00:49:17
Отговор #244

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Да Боги , гледах  ги , ако не намеря от БГ ще скоча от Ибей от Германия има че от САЩ ще дойде 1000 лева с всички такси

Ето тук пускам нещо супер готино на което попаднах току що : https://www.facebook.com/MercedesFanBooks/videos/1122392578530061

Август 26, 2022, 18:04:25
Отговор #245

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Време е да драсна какви ги свърших с колата последните 2 месеца.
Бях сложил на мястото на изгорелия ми комутатор такъв от 3000 бензин мотор и работеше щогоде коректно, имаше проблем при студен мотор че не позволяваше да се форзира хубаво преди да стигне поне 70 градуса мотора, но това бе белия кахър. Оказа се че като пусна колата на диагностика пищят  ламбда сонда,  датчици на колянов и разпределителен вал , бензинова помпа и скоростна кутия, като проблема е че не включва 5та скоростна автомата а ги реди само до 4та !!!
Четох тоста  по въпроса и стигнах до заключението, че причината за проблема в кутията е  самия комутатор, той комуникира с оборотомера, взима данни от него, дава информация на кутията и по-точно на 5та скорост, която при моята кутия е електронна, отделно се гризи за запалването на мотора и данните от двата датчика на колянов и разпределителни валове.

Реших да купя комутатор за моята кола за да не си правя български експерименти ...... в Ибей в Европа има най-много в Испания, явно там доста 140ки се разглобяват, но аз поръчах от морга в Германия. С Джиджи Биджи купих един , чаках две седмици , редих се на някакви опашки , отварям кутията ...... комутатор за 8 цилиндров мотор  и тотално друг номер ! Идеше ми да се гръмна . Писах на Немеца който е индиец  и прати верния комутатор.

Междувременно заминах с колата с караваната на морето и там получих верния детайл, слагам го и колата запали от половин оборот. Пускам си теста на компа и трия грешките , правя тест  на колата пуска 5та  и ударих задника в тавана от щастие :))) Реално купих и нов километраж с верните уреди , смених и него.

Случайно попаднах на момче което продава дървен детайл -плочка  точно като за моята кутия от корен на орех та си подарих и такава глезотийка.
























Август 27, 2022, 09:06:22
Отговор #246

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Пускам си теста на компа и трия грешките ,

Браво !! Каква ти е апаратурата ?
Хубаво лято !!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Август 27, 2022, 09:25:21
Отговор #247

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Браво !! Каква ти е апаратурата ?
Хубаво лято !!

Супер елементарна сам си правих тестер с копче и лампичка. БД1 , оказа се че хваща повече неща от БД2  на която я закачих и половината неща не излязоха :)




Септември 01, 2022, 21:27:10
Отговор #248

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
От много време се назландисвам да  освежа фаровете че са опушени , явно не са пипани от както е на кола. Та преди морето реших да ги измия. Тази кола за пореден път  ми доказва мнението което бях чувал и преди , че е направена  много удобна и ремонтно пригодна за всяко нещо , което човек реши да ремонтира. Свалянето на фара е за около 3 минути с една 10тка














Септември 02, 2022, 12:06:01
Отговор #249

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Дано те вози безаварийно напред!
Стискам палци повече да не ти лази по нервите и джоба. И благодаря за честната и подробна тема. Малко хора биха показали какво реално е да се поддържа 30-годишна кола от високия клас.