Автор Тема: Идея за календар  (Прочетена 42446 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2011, 22:56:15
Прочетена 42446 пъти

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колеги, според мен този форум се развива много добре, тази година излязоха стикери за автомобили, а според мен може да се направи и клендар. Като може да се направи тема в която да се изберът автомобили подходящи за календара и от другата година да стартираме с календар с ретро коли. Вие какво мислите?   ::)

Март 04, 2011, 09:50:43
Отговор #1

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Ако може и моят Трабант да фигурира там , поне една малка снимчица някъде скътана . :) :)

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Март 04, 2011, 10:17:01
Отговор #2

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Трабантът със сигурност ще присъства там, поне под формата на хартиен носител  :D :D :D :D

Майтапа настрана, идеята е чудесна! Календарите са хубаво нещо и всякакви фирми и организации задължително си правят такива - стига да могат да си го позволят! Само в това виждам възможен проблем, във финансовата част, но иначе супер идея! А конкретно, какви коли? Просто, общо, ретро автомобили, или такива на членове на форума?

Март 04, 2011, 10:50:59
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Идеята е супер!
Ще направим всичко възможно да я реализираме за 2012 година.

За целта трябва да сте активни с фотоапарата.

Човека, който прави логото и дизайна на форума подготви календара на Алфа Форума за 2010.
Справи се блестящо и си мисля, че може да подкрепи и класиките.

От вас обаче наистина ще трябват хубави снимки защото ако снимката е кофти то няма да я сложим в календара, колкото и да е уникална колата.

Аз го виждам по-скоро като смесен календар. Наши автомобили и други световни класики.
Все пак и дизайнерът има думата :)

Давайте всякакви идеи и мнения!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 04, 2011, 11:47:38
Отговор #4

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
  Идеята е супер. Всички форуми си правят календари и други рекламни материали. Просто трябва всеки да снима красавицата си с поне 3-4 мегапиксела апарат за да има подходящи снимки, които може да се пращат на някой ,който да ги събира и в последствие да се подберат за календара. Според мен има достатъчно наши коли за да направим един календар от 13 страници. Може до октомври да събираме снимките в отделна тема а след това да решим кои ще дадем на изпълнителя за направата на дизайна и календара. Един такъв хубав календар с гланцирани листи излиза около 15 лв . Всъщност в тази тема можем и да дискутираме  относно формата на календара. Важното е всеки лятото да снима за да има материал за подбор на есен.

Март 04, 2011, 11:59:48
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аз мога да се похваля като автор на това, въпреки, че не беше разпечатано: 2007 - вариант

През 2006-та календарът на Skoda Club BG, беше реализиран от колегата Krankenstein.
Тук може да видите някои от календарите на Skoda Club BG от следващите години:
2007 Skoda Club BG Calendar
2008 Skoda Club BG Calendar 01   2008 Skoda Club BG Calendar 02

А този според мен се получи най - добре от всички досега:
2010 Skoda Club BG Calendar

Това, което трябва решим първоначално, е дали да използваме снимки на реставрирани коли, или календарът да нещо такова...

Март 04, 2011, 12:36:22
Отговор #6

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Радвам се че идеята ви хареса и мисля, че всичко ще се получи.  :) Аз съм съгласен да съберем пари и да обмислим как ще изглежда календара. Аз лично смятам, че календар с автомобилите на форума ще е най хубаво като идея, има достатъчно добри автомобили. Ако на мероприятията се продават календарите едва ли ще има някаква печалба, но според мен ще може да се върне инвестираното в тяхната изработка, а според мен ще има желаещи да си закупят календар на мероприятия каквито има във София, Пловдив, Варна и Бургас които събират голяма публика.  ;)

Март 04, 2011, 13:06:40
Отговор #7

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Ще се погрижа от мен да има добри снимки за календарните снимки  ;)

Март 06, 2011, 15:26:44
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Най-важно е снимки да има.

Като ходите някъде с колата, спрете на някое готино местенца, щракнете снимка.

Предполагам има и хора с недоръшени проекти.
Няма проблем, щракнете някоя снимка на голото купе например и може и да се получи ;)

Ще се постарая да ви покажа и Алфа календара за миналата година.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 07, 2011, 11:37:15
Отговор #9

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ето част от творбите на дизайнера, чието дело е логото на форума и цялостния облик - Георги Христов
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"