Автор Тема: Форумен календар  (Прочетена 35542 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 23, 2019, 11:57:00
Отговор #150

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Люси, тая с поршето е много добър пример за зимен фон, вероятно обаче си я снимал с телефона и не става. Аз мога да направя подобни с джипката, ама тя е янгтаймер '92 г., та трябва първо да решим ще могат ли да присъстват коли от тази епоха в календара.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 23, 2019, 12:06:48
Отговор #151

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Аз критики и претенции нямам, но и аз като Люси, щях да предложа да се направи сезонно оформление на следващия календар.
Сигурем съм, че началото на календара точно от тази кръгла и симетрична година (2020) вещае добро начало и за в бъдеще ще става все по-изпипан.

П.П. Готино ще е ако има колеги (по някаква случайност) с такъв регистрационен номер. Съответно всяка година на започва с такива, пример: СА 2020 КК
РК 2021 НН и т.н.

Иначе е станал много красив, Браво!  :)

Декември 23, 2019, 12:18:29
Отговор #152

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Аа, това за Януарска снимка с кола с номер 2021, примерно ще е много идейно, ама не съм мяркал тук по Форема кола точно с тия цифри.

Люси, тая с поршето е много добър пример за зимен фон, вероятно обаче си я снимал с телефона и не става. Аз мога да направя подобни с джипката, ама тя е янгтаймер '92 г., та трябва първо да решим ще могат ли да присъстват коли от тази епоха в календара.

А, това беше преди няколко години, на Поршето на снега, горе на Витоша отвъд Златни мостове /много добре се катери с тия задни трансаксъл скорости и зимни гуми/, му направих няколко снимки. Но снимките му са примерно с по 1 Мб обем.
За на Марги списанието ставаха, ама за календар ще са малки.

Ами според мен може и над 20 годишни, а не само над 30 год. коли да се слагат, стига да са все пак ентусиастки, или там някакви редки спортни или лукс модели.
Примерно Порше 993, или Е500 в124.  ;)
Като разбира се, крайното решение, коя от тия янгтаймери е интересна и достойна за календара, ще е на подбиращия снимките.
Конкретното твоето Бертоне-Дайхатсу си е рядка кола, така че ще е супер в календара да имаме и подобно, предвид, че тук видимо няма много собственици с джипки по форума, особено такива над 20 годишни, и в по-малко бройки правени.

« Последна редакция: Декември 23, 2019, 13:00:14 от USfan »

Декември 23, 2019, 12:56:11
Отговор #153

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Всъщност моята Фероза си е с 80-тарски консервативен дизайн, японслият модел излиза мисля през 1988 г., а вече италианската му тунинг версия от Бертоне се появява '92 г. въпреки, че изглежда oще по-консервативно дори от оригинала с 4-те си кръгли фара и пластмасовите раздути калници в стил Wrangler.
Все пак може би е добре да се вземе решение по-старите модели да са с приоритет за влизане в календара, а янгтаймерите да намират място в него само при недостатъчен брой качествени други снимки. Както примерно тази година освен на жълтия ми 110R бях пратил добри професионални снимки и на друга моя Шкода - зелената 130 рали реплика, но предполагам Немо е предпочел именно колата с по-класически форми, въпреки атрактивността и уникалността на другата, поне за нашите географски ширини.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 27, 2019, 19:41:12
Отговор #154

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
моят календар е вече у мен, благодаря!

иначе снимките за календар не трябва да са някакви рандъм, щракани с телефона. за мен трябва да са снимки в стил:

- старателно миене на колата, всичко лъщи;
- подбиране на интересен фон/локация
- ползване на добра снимаща техника
- удачни изгледи, ъгли на снимане

някои от снимките го имат всичко това, други - не, но резултатът въпреки това е отличен по моите критерии!

Декември 30, 2019, 15:22:20
Отговор #155

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Получих си календара. Благодаря,много е хубав!

Януари 03, 2020, 17:39:51
Отговор #156

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Вече е в сервиза  :)
Благодаря!
retrobs.com

Февруари 01, 2020, 21:22:29
Отговор #157

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
След известно закъснение по вина на американските пощи , вече и аз имам календар в сервиза си в Лас Вегас ! Искам да изкажа огромни благодарности на Ростислав Колев (Немо) , Роска БЛАГОДАРЯ ЗА ЖЕСТА !




« Последна редакция: Февруари 01, 2020, 21:29:29 от 75 turbodelta »
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"