Автор Тема: Идея за календар  (Прочетена 42449 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 04, 2018, 12:13:07
Отговор #50

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
От ClassicCar-bg.com винаги сме насърчавали инициативността!
Браво!

Аз нямам физическото време да организирам целия процес така, че да се случи качествено.

Ако ми хареса проекта, дори и печата да не е най-качествен, ще ви предоставя логото.
Сори, но аз съм на мнение, че или нещата трябва да се правят качествено, или по-добре да не се започват.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 04, 2018, 12:54:45
Отговор #51

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Аз най-много харесвам първият вариант, който Митко показа. Факт е, че повечето календари с красиви коли или жени стоят на стената не една или две години, въпреки, че датите отдавна не са актуални. Една дискретна лента с дни в долната част стига. Такъв беше и един от най-яките календари на Шкода клуба навремето.
Мисля си, че стига само почивните дни да са маркирани с друг цвят, не е нужно да пише ПВСЧПСН.
Примерно, на Лада клуба календарите са пълна трагедия в стилистично отношение - там има поменник с имените дни, некви зодии и на всичкото отгоре е малка снимка - голени дати, все едно някой ще гледа календара вкъщи или в гаража и няма телефон.
Пежовските календари са тип работни, там и дизайна и фотографиите са на отлично ниво, но не стават да висят след като изтекат - идва нова година с нови снимки. Идеята е да се сменява.

Декември 04, 2018, 16:57:59
Отговор #52

Активен kaci

  • Публикации: 956
Отказах се от варианта на календар със снимки на коли с български собственици и реших да използвам кадри от музеите и изложенията в чужбина които съм посещавал!

Така как ви се струва?


Декември 04, 2018, 17:39:03
Отговор #53

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Мисля,че е добре .... на мен ми харесва.
retrobs.com

Декември 04, 2018, 19:36:38
Отговор #54

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Отказах се от варианта на календар със снимки на коли с български собственици и реших да използвам кадри от музеите и изложенията в чужбина които съм посещавал!

Така как ви се струва?

Харесва ми минималистичния вариант с цифрите, но по-добре дните да са на кирилица. Една черна лента с логото горе и готово!

Добре е поне 4 от колите да са соц. класика.

Много от снимките в Уикипедия са с висока резолюция и със свободни права, например тази Шкода


Декември 04, 2018, 22:30:55
Отговор #55

Активен kaci

  • Публикации: 956
Утре ще доизкусуря някои грешки които чак сега ми се набиха на очи и мисля да е това  O0

Декември 04, 2018, 22:38:29
Отговор #56

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Отказах се от варианта на календар със снимки на коли с български собственици и реших да използвам кадри от музеите и изложенията в чужбина които съм посещавал!

Така как ви се струва?
Добре ми се среува като дизайн, макар че белите цифри на места почти не личат върху по-светлите части от снимките. Вариантите са два - или да сложиш полупрозрачна черна подложка под тях, или много тънък контур на самите цифри.
И още нещо - в случай, че колите ще са от чуждестранни музеи, каква е връзката с нашия форум, че да се нарече това форумен календар и евентуално да носи емблемата му? Винаги на подобни календари присъстват основно снимки на форумни коли. Въпреки това бих си купил една бройка от него, за да ми караси стената в къщи, така че пиши ме като "спонсор" ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 05, 2018, 08:01:50
Отговор #57

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Всички искаме и Корвет да има вътре, нали :))))
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Декември 05, 2018, 08:56:53
Отговор #58

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Къци, направи генерална грешка, като предлагаш толкова много различни опции. Майстори много, а акъл да дават още повече, накрая ще се чудиш защо изобщо си предложил нещо. Щом имаш желание да го направиш, подготви два варианта, пускай ги на гласуване и който спечели отива за печат. Ако трябва (а то ще трябва) нещо да се финансира, един въпрос, който почти никой не зачекна, пиши.
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 05, 2018, 09:18:35
Отговор #59

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив

И още нещо - в случай, че колите ще са от чуждестранни музеи, каква е връзката с нашия форум, че да се нарече това форумен календар и евентуално да носи емблемата му? Винаги на подобни календари присъстват основно снимки на форумни коли.
+100
Аз мислех,че това с форумните коли се подразбира....
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 09:23:34 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001