Автор Тема: Идея за календар  (Прочетена 42464 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 05, 2018, 09:20:38
Отговор #60

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Къци, супер е!
Доста италиански, не че имам против .... :)

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 05, 2018, 09:50:05
Отговор #61

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Определено е много красив,но според мен ще е по-добре снимките да са на автомобили на колеги от България.Имаме такива,които заслужават да бъдат в календара.

Декември 05, 2018, 10:43:08
Отговор #62

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Къци, супер е!
Доста италиански, не че имам против .... :)

Идеален е така, присъединявам се към Митко.

Соц. коли не ни трябват, понеже разбираемо, няма соц. производство сюблимни спортни и ГТ коли от висш клас, подобни на тия от предложените снимки.
Всички си мечтаем, или поне естетите сред нас, за Клаудия Кардинале и София Лорен, не за трактористки и доячки.
Ако може така да се направи образно, един бърз паралел между италианските екзотики от една страна, и соцмасовката от друга.

Декември 05, 2018, 12:06:56
Отговор #63

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ако трябва (а то ще трябва) нещо да се финансира, един въпрос, който почти никой не зачекна, пиши.
С риск да се повторя, аз съм го зачекнал. Може би вече е малко късно за такава схема, но преди е практикувана и работеща - представя се проекта, хората си дават заявки кой колко бройки ще поръча до някакъв краен срок при някаква приблизителна отиентировъчна цена, пуска се запитване за точната цена в печатницата във основа на общия брой и всеки си плаща бройките в аванс лично или по банков път, ако е от по-далеч. Събраните пари се дават в печатницата при получаване на тиража и после поръчаните се раздават/разпращат на хората. Предполагам, че до Коледа печатниците ще са много заети, но нищо не пречи да се отпечата и раздаде и в първите седмици на годината.
И за другото съм съгласен с Фифо - от опит знам, че при много баби баячки и съветнички нещата обикновено забуксуват, затова примерно в Шкода клуб се отказаха от обсъждането на дизайнерски проекти - всеки изпраща хубави снимки на колата си, а екипът избира кои да влязат и прави дизайна по свое усмотрение.
Мисля поне по отношение на дизайна нещата дотук се избистриха доста, та ако Къци има идея къде да печата нека поиска оферта за ориентировъчна цена и срокове за различни тиражи, примерно 50, 80 и 100 бр. Могат да се направят и 2 варианта с еднакъв дизайн - примерно половината да са със снимки на форумни коли, а другата с коли от музеите. Това не би се отразило на общата цена, понеже при малки тиражи се печата на дигитална машина, т.е. принтер. Тук може всеки да заяви предваритвлно кой вариант предпочита, за да се предвидят съответно поръчаните бройки.
Аз все пак съм за форумните коли, даже бих си поръчал по един и от двата вида, стига цената да е приемлива.

п.с. Къци, извинявай че само давам акъл и те товаря със задачи, но доколкото знам за момента си доста свободен, пък и предложението ми за съдействие е в сила. Само за отпечатването не се ангажирам, понеже вече си изгърмях патроните и се изпокарахме с евтината печатница заради екстремно кратките срокове, които им дадохме за материалите на ретро рали Сердика.
« Последна редакция: Декември 05, 2018, 12:17:08 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 05, 2018, 12:28:58
Отговор #64

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
...12 страници (6 листа+1+гръб), 50/35, 4+4, 170 gr/m2, спирала, тираж 300, едвали ще падне под 4.10 лв. без ДДС

Декември 05, 2018, 12:41:20
Отговор #65

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тираж 300 е непосилен за пласиране според мен, най-много 100. Но и малко повече от 4 лв не биха ни съборили мисля, като знам колко оставихме снощи само по за 1 питие в Мото-то. ;) Все пак на календара ще му се радваме не само час, а цяла година...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 05, 2018, 12:45:53
Отговор #66

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
хахахахаха добро сравнение, Митак ;)

Декември 05, 2018, 14:32:35
Отговор #67

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Моля , колегите да не пренебрегват т.н.  соц. коли! Все пак процентното им участие във форума не е никак малко.
Къци решава последно ,но ако може да не са само американски и шведски колите все пак. А за естетите сред нас ,по добре да намерят някя сочна моделка.  :winktongue:

Американски автомобили6394Публикации 
76 Теми

British Classics673Публикации 
36 Теми

На изток от Желязната завеса9028Публикации 
176 Теми

Италиански автомобили4767Публикации 
117 Теми

Немски автомобили9467Публикации 
226 Теми

Френски автомобили3029Публикации 
63 Теми

Шведски автомобили534Публикации 
16 Теми

Японски автомобили2939Публикации 
46 Теми

Декември 05, 2018, 17:23:47
Отговор #68

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Мислех да не взимам отношение, ама посоката, в която тръгнаха нещата, поне на мен нещо не ми допада. Календар, със снимки от нета, и разголени хубавици, не ми звучи добре - мое мнение, дано да няма сърдити. Календара според мен, трябва да се прави със снимки на реални автомобили, собственост на хората тук, във форума! Има прекрасни коли, с които да се получи нещо наистина достойно, кореспондиращото с основната тематика на тази съобщност. Понеже, малко или много спомагам за изготвянето на календара на БМВ Е30 форума, ще си позволя да приложа два линка, към наши календари, направени по различен начин.
http://e30reload.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=1365&start=80
Тук на страница 8-ма, надолу в мненията, е проектният вариант за тази година - http://e30reload.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=1674&start=70

Декември 05, 2018, 17:38:58
Отговор #69

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
То така, ама нали се сещаш, че после ще има сърдити, що нечия кола не е на календара. Пък ще има и претенции кой на кой месец да бъде, ае по-страшно ще стане.
Иначеиаз бая изтраях докато се реша да напиша две изречения по темата. Не че нямах мнение от по-рано 😉
we all have wings, but some of us don't know why