Автор Тема: Идея за календар  (Прочетена 42453 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 05, 2018, 21:04:22
Отговор #80

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Преди две три години жената ми подари плейбоя, дето е излязъл на рожденниу ми ден. Преди 40+ години.

А иначе верно, че няма да стане календар. Аз друго си мисля, книга с луксозна хартия и снимки на ретраци на собственици от бг-то или на богове, както  може да се проповядва 😉 Примерно 50-60 страници или дори повече, не знам фотото колко коли има в архива с качествени снимки. Логото на форума. Дебела цена, колекционерска. Еднократен тираж от 200 бройки примерно. Точно, както беше с форумната табелка, дето си я турихме на предната решетка.
Ама той и Къци май вече само чете, сеирджийства, така да се каже и вече не ще и да чуе за календар
Хаххаа
Книга казваш ...
Тази,която имам (юбилейна на Бургаския ретро клуб-10 годни) е направена с много стил ... можеш да разглеждаш снимки,можеш да четеш истории.
Ако ще е нещо такова (дори и в по-скъп вариант) защо не?
retrobs.com

Декември 05, 2018, 21:48:30
Отговор #81

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Дето вика Свилен - и аз "sledq"  :winktongue: темата и не се решавам да пиша, понеже колкото повече мнения, толкова по-зле.
На мен идеята за супер луксозен календар тип юбилеен албум много ми допада. Бих си го взел дори само като артефакт. Календар с шарени картинки не ме кефи. В началото щях да дам идея дори да се направи с ръждиви каляски и елементи от реставрации, но е твърде сектантско и ограничително. Така че моето мнение е в подкрепа на hi end формат.

Декември 05, 2018, 23:06:09
Отговор #82

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Мислех да не взимам отношение, ама посоката, в която тръгнаха нещата, поне на мен нещо не ми допада. Календар, със снимки от нета, и разголени хубавици, не ми звучи добре - мое мнение, дано да няма сърдити. Календара според мен, трябва да се прави със снимки на реални автомобили, собственост на хората тук, във форума! Има прекрасни коли, с които да се получи нещо наистина достойно, кореспондиращото с основната тематика на тази съобщност.

Подкрепям!

Декември 06, 2018, 09:12:56
Отговор #83

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Няма лошо да си говорим, дори е безплатно тук.

Само да кажа, че оформлението на качествен календар е творчески процес, който трябва да е дело на дизайнера.
Може да се дават идеи, но само толкова. Дизайнерът си подбира снимки, иначе става тюрлюгювеч с кръпки.

Моля, престанете с това соц-не соц. ..... мисля всички сме тук заради разнообразието.

Пак казвам, дизайнерът решава всички.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 06, 2018, 10:33:20
Отговор #84

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ние си пишем тук, а времето си лети... ще се потретя пак да предложа да се съберат заявките на желаещите, за да се изясни тиража и да се действа! За конкурси и претенции вече няма време, това се прави 1-2 месеца по-рано, дава се краен строк и т.н. та няма какво да го бистрим повече, поне за тая година. За мен лично няма значение какви точно снимки ще съдържа календара, предполагам всички са съгласни, че на Къци мат'ряла е 100% добър и достоен да виси на стената цяла година.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 06, 2018, 13:58:45
Отговор #85

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Абсолютно!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 06, 2018, 15:43:05
Отговор #86

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Супер, щом говореното е безплатно, а може и мисленето, хаха, аз помъдрувах, и вижте какви творчески идеи ми дойдоха за предварително подсигуряване на финансирането на календара, от една страна, а и с допълнително подсигуряване на купуване на бройки, от друга.
Та, предлагам, предвид на разумността на предложенията от страна на Опел-БМВ клъстера- Северна България :)) /а сигурно и други колеги смятат така, че трябва да има задължително и Форумни коли в календара/, следното-

И така, който фен иска снимка на негова кола да да му бъде избрана за страница на даден месец, да си плати за кефа.
Примерно по 20 лв, за месечната снимка, и да потвърди купуване освен това, на поне 2 броя календари.
При примерна цена от да кажем 5 лева на календара, плюс 20 лв. за правото да те изтипосат на месечна снимка, това прави 30 лв. на месечна страница твърди приходи, дето да отидат за плащане на печатането.

Та, продадени 12 броя месечни страници по 30 лв, е общо е 360 лева.
Тия пари, или поне по-значимата част от тях, се дават на някоя скорошна среща на живущите в София, на Къци предварително.
Които 360 лв, предполагам, ще стигнат за базови разноски за печатането на 100 броя календари.

От тия 100 броя печатани календари, нали 24 броя заделяме за предплатилите си славата собственици на месечните хубавци.
Следователно остават още 70 и няколко броя календари да се продават.
70 броя по 5 лева, са още 350 лв, дължими на Къци, или който там ще се занимава с печатането и организацията.
И, воала, хем сметките излизат, ще има Форумни коли, и всеки който си е платил месечно място, ще е доволен.

Сега, чак толкова прибързване и да се казва, че няма време за подобен избор и желание за публикации, не е реално така.
Чакали сме тука чак до м. Декември да се сетим за календар, все и може да изчакаме и до Януари за разпространението.

По тая система с платените публикации, аз например си заплювам срещу тия 30 лева, постване на моя кола в Март месец страницата, защото тогава съм роден.
Нямам и претенции коя от колите ми би избрал Къци.
Айде няма да е Миатата, да не нададат пак вой уж хард-кор Винтидж феновете. :))
А от останалите ми примерно 9-10 коли, дето да са с хубави бои и външен вид, ще напратя снимки на всички тях, все едно от какви народности са- шведки, американки, германки, Къци да си избере най-подходящата снимка за моя месец.

И така, какво ще кажете за тая система, и на шега, и на сериозно.
Хем има така съфинсиране, хем ще има Форумни коли, хем няма да има недоволни коя кола е останала навън, понеже избора ще бъде само през призмата на месечния абонамент.
Хитро, а... ;D
« Последна редакция: Декември 06, 2018, 15:59:09 от USfan »

Декември 06, 2018, 17:32:05
Отговор #87

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Е,аз като нямам моя кола без календар ли ще остана! :'(
retrobs.com

Декември 06, 2018, 18:59:20
Отговор #88

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Е,аз като нямам моя кола без календар ли ще остана! :'(
Давам ти правото да участваш с моята!  :D
Освен това и аз ще участвам отделно , така ще имаме 2 страници , примерно НАЧАЛНАТА 13та и плус януараи /щото е яко да си номер 1/ или квото там те кефи.  :P
Абе искам 5 бройки! Къци да слага каквото му дойде там ,нямам против и хамерикански и талянски и от ГДР мобили. 
Цитат
По тая система с платените публикации, аз например си заплювам срещу тия 30 лева, постване на моя кола в Март месец страницата, защото тогава съм роден.
Нямам и претенции коя от колите ми би избрал Къци.

USfan , нямам против даже да финансираш и 12 страници мако ти се намират 12 машини /даже с една и съща мадама да са/.  >:D   Календар да има.

Декември 06, 2018, 19:45:08
Отговор #89

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ако Къци  изтипоса и мацки с колите на който не му харесва може да ги изреже и да ми ги прати .... аз класики виждам всеки ден :))
retrobs.com