Автомобили > Шведски автомобили

SAAB 9000 CS Swiss Edition

<< < (2/2)

Механджията:
безаварийно оттук нататък!   колата свети отвсякъде и е хубав цвят

Yuri:
Благодаря!  Ще отворя и темата за разхода, защото вече навъртях достатъчно километри и имам сравнително точна представа. Разбира се , всичко зависи тежи кракът на водача, но при спокойно каране, без кик даун и превъртане на гуми , Шведа е сравнително икономичен, предвид това ,че е с автоматична скоростна кутия ,а и не е особено лек - теглото му е около 1700кг .  Карам го почти всеки ден в града. С падането на температурите и засилването на трафика, съответно и  разходът се покачва - около 15/100, за сметка на 13/100 през топлите месеци от годината. Използвам го активно и през почивните дни, вече обиколих доста места в България, като успях да стигна включително и до Гърция. Извънградско разходът е около 9/100 по магистрала при 120кмч средна скорост. При едно пътуване до морето го понастъпих до 160-170, което съответно покачи консумацията на 11/100, което за 25 годишна кола е съвсем приличен разход. Тук е моментът да отбележа,че зареждам само 98/100 октанов бензин.
И понеже не обичам да правя постове без снимки, прикачвам и няколко кадъра от една есенна разходка до Етрополския манастир.

Yuri:
Зимата наближи и температурите сутрин слязоха под нулата, дойде време за втория комплект джанти със зимни гуми. Гумите са си швейцарските - Гудиър, имат още живот и си ги използвам.


Направих и реглаж на предницата. Задният мост е цял и не се регулира. За втората половина на 90-те подобна схема е вече отживелица , но само две години по-късно цялото окачване  ще бъде заменено в модела 9-5.



Вдъхнових се от разказа на Момчил за неговата Шкода и реших тази година да оставя стоаменените си джанти. Почистих и полирах оригиналните алуминиеви тасове. Сега вече определено има ретро вид, а и са практични - ппредпазват по-плътно ходовата част и спирачките от мръсотията и лугата.

baiivan:
Привет!

Автомобилът изглежда като нов, поздравления. Убеден съм, че ще те радва още дълго време. Тъй като го караш ежедневно и седи в гараж, бих съветвал да го понапръскаш с някакъв восъчен хидрофобен спрей, за да го предпазиш по подкалници прагове, и т. н.  :)

Поздрави!

Yuri:
Благодаря!
Още в Швейцария е консервиран с нещо отдолу (това ми напомня да го снимам следващия път , когато е качен на подемник) Отделно е поцинкован заводски и е светулка. Друго, което ми направи впечатление впоследствие е ,че резервоарът за гориво не е метален, а стъклопластов. Спомням си като го закарах за реглаж , събра очите на всички в сервиза, не бяха виждали толкова здрава кола и то на 25г.
Иначе и аз съм се замислял за нещо такова. СААБът е солидно опакован с пластамасови подкалници,вежди, прагове, вероятно трябва да се свалят, което по-скоро си е работа за професионално консервиране. Виждал съм в нета как го правят с продукти на Фертан, резултатът изглежда впечатляващ.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия