Автор Тема: 1972 Mercedes Benz 280SE 4.5 на Божката  (Прочетена 8907 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2021, 04:56:39
Отговор #20

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Днеска се возих, скоростите за сега ок се държат, но спирачките не. Като спирам нещо клати яко, затова не посмях да се отдалечавам много.

Мале .. в Истанбула града много неща за интериора прават и продават комшийте.

Перфорирания таван
Пластмасите на праговете
Уплътнения всякакви
Махагони всякакви
Лайстните всички
Гумата постелка в багажника
И какво ли още не !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 16, 2021, 07:18:42
Отговор #21

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
В средата имам часовник, но мисля че искам оборотомер, подобно на това:



Та гледам в Ебей какво има, и не е да няма, но незнам тези оборотомери имат ли някакви джъмпери, или как ако са универсални се превлючва на двигатели с различен брой цилиндри ?

гледам този:

https://www.ebay.com/itm/VDO-Vision-Black-4-000-RPM-Tach-2-1-16-12VDC-333-156/203060978228?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20140131123730%26meid%3Db2f3572eed52446a8f57414ad73aec99%26pid%3D100167%26rk%3D2%26rkt%3D15%26sd%3D284059859232%26itm%3D203060978228%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D5411%26algv%3DDefaultOrganic%26brand%3DVDO&_trksid=p5411.c100167.m2940
немец мръсен, бандит магистрален ...

Януари 16, 2021, 11:28:05
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Този оборотомер там поставен, при всички конски глави седани, е серийно поставян само и единствено на 300 СЕЛ 6.3-ката версия, така че трябва да е калиброван само за 8 цил. мотори.

Сигурно само той, или табло с него ще може да се намери, макар че ако ще са оригинални ВДО свалени от оригинален 6.3 /няма от какво друго да са свалени/, ще са скъпи.

Афтърмаркети разбира се, може да имам всякакви, барабар и с датчици и жици.
В добавка за пълна автентичност ще трябва да си намериш и вече провоъгълния часовник, слаган пак само на топ-версията 6.3.

E тук добре се вижда, как при 6.3-ката вече часовника отива долу вляво, и става квадратен.

https://www.favcars.com/mercedes-benz-300sel-6-3-w109-1968-72-images-1181



Март 26, 2021, 02:24:25
Отговор #23

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Колеги, на кръстопът съм с колата се чудя какво да правя ?
Вече я карам по малко, поръчал съм предни спирачки, и ще бъде сигурна за каране по пътищата. Двигател и трансмисия са добре.

Въпроса е да я пращам ли в БГ там да ми се реставрира или тук в Америката да я мъча.
Компомнентите по интериора налични от Турция Истанбул: таван, седалки, мокет, махагони, гумени уплътнения, абе всичко имат комшийте.

Ако някой търси работа да реставрира тази кола да пише тук или на лично.

Сина ми смята че колата би била по-хубава да се смени цвета на черна, както и интериора.
Аз си харесвам цветовата комбинация светло синя отвън, и тъмно синя вътре.

Всякакви мнения и коментари са полезни.
Благодаря!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 26, 2021, 09:50:22
Отговор #24

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
оригиналните цветове са отлични и колата ще има по-висока стойност... тук ще я направят доста по-евтино и ще се събори нацяло, в щатите на парче не мисля, че ще е по-евтино, а и крайният резултат няма да е по-добър

Март 26, 2021, 09:54:01
Отговор #25

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Разбира се, че си прав, че заводската цветова комбинация вън-вътре трябва да се запази, най-малко от гледна точка на стойността на колата при бъдещото и все някога продаване.

Така като гледам, ще стане тази конска глава хубава кола след реставрацията, и съответно скъпа.
И когато все някога се запродава, разбира се, че ще привлече платежоспособни клиенти Бенц-фенове, които пък винаги търсят макс. оригиналност спрямо данните отговарящи по ВИН номера и, и то точно в цветовите и екстрови спецификации.

По-платежоспособните ретро-Бенц купувачи, дори и тия в БГ, това сочат моите наблюдения, са абс. маниаци на тема оригиналност, 99% от тях.
Съответно, всичките такива бъдещи кандидат-клиенти и колекционери отдавна имат навика на кола която ги е заинтересувала да я плащат, да и препишат ВИН-а, и срещу 20 лв-евро-долара /а в някои представителства и страни и безплатно/ да си извадят така нар. ДАТЕН-Карта на колата, която ще купуват, примерно от най-близкото Бенц представителство.

Съответно, по данните в тази Карта като пише, да кажем в твоя случай, че цвета е бейби блау 902 примерно, а ти му показваш на купувача /да го наречем ценител-ентусиаст-колекционер/ черна кола, повече клиента няма да ти се обади.
Поне аз така мисля, или ще ти предложи с основание такъв сериозен клиент, злобен дъмпинг на цената.
Същото разбира се, ще касае и промени в цвета и спецификациите на салона, когато след време става въпрос за търсене на макс. цена след време при продаване.

Разбира се, на децата тия неща да им ги обясняваш, за мен е излишно. ))
То и моя син иска да ми сменя цветовете на половината коли, които имам, но, само така си говори.
Както сега е студент 1-ва година, приоритет сега му е да гони мацки и да спортува. :))
А за реставрации и промени на тия от колите ми, дето ще иска евентуално да ги кара, още само си теоретизира.

Март 26, 2021, 16:43:38
Отговор #26

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
ОК, много полезно, аз съм в същата посока.

Продавача ми каза че има и допълнителен двигател за колата, и аз му казах че предпочитам колата с мотора от завода. Ачо от Мерцедес форума извади инфо отнякъде където има нимер на двг и го сверих но не съвпада. Явно оригиналния е бил онзи дето ми се предложи.

ето инфото:

Parameter   Value
Ident. number (FIN) WDB10806712003753
Baumuster 108067
Sales name 280SE 4.5 USA
Order number 705
Delivery date 10.08.1971
Engine 117.984 №12003650
General data for model code 108067

а това е което имам:
https://pichost.name/image/XYHIO

Все-още имам контакт с продавача, но мислите ли че трябва да ида и да взема и другия двигател, който вероятно е оригиналния ?

Дата-кард на колата струва $150 от Mercedes-Benz Classic в Irvine, California, но искат доказателство за собственост талона на колата да бъде на мое име, а аз още не съм я регистрирал.

С риска да ме нахокате, ми се върти в главата идея, колата да се преправи на двуврата, и тука вероятно, най-подходящи биха били врати от w114. Кажете ми, прекалено луд ли е този проект ?

Второ, след като отворите ютуб, и потърсите 108 има много видеа колите ги слагат на въздух, чул съм че не са необходими модификаций, вместо това еарбеците се монтират директно на мястото на пружините, така че колата може да се възтанови както си е била, ако е необходимо.

Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 26, 2021, 20:08:43
Отговор #27

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Или си MAX оригинал , или всичко е по твое желание и моментно настроение,
средно положение няма  :D ;)

Март 30, 2021, 12:13:21
Отговор #28

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
никога не съм бил фен на 100 процента оригинален вид... ако е някоя ултра рядка кола - окей, стойност а у... но в случая ще се дадат ххххх долари за привеждане в музеен вид по сток спек и накрая отиваш на автошоу и до теб има още 5 такива, с разлика в цвета, примерно.... личното виждане и почерк при работата е ценното за мен, в тоя ред на мисли - с премисляне и вкус може да се получат невероятни неща

Април 29, 2021, 21:10:17
Отговор #29

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Тромпетките на аспуха



Контролите на парното



Филтър за хидравликата на волана

немец мръсен, бандит магистрален ...